Тромбофилия, ДВТ, проблеми с кръвотока, прееклампсия - Тема 21

  • 26 339
  • 799
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 4 628
Реално то дава информация дали плода е имал заболявания. При мен въпреки тромбофилията, причината за аборта беше Синдром на Едуардс. Това се откри при изследването на абортивния материал. Иначе щях да си мисля, че е от тромбофилията. Същата седмица бях.

# 736
  • Мнения: 134
Реално то дава информация дали плода е имал заболявания. При мен въпреки тромбофилията, причината за аборта беше Синдром на Едуардс. Това се откри при изследването на абортивния материал. Иначе щях да си мисля, че е от тромбофилията. Същата седмица бях.
не са ми предложили в болницата  а знаете ли какво трябва да приемам с тези изследвания

# 737
  • Мнения: 4 628
Не мога да кажа какво трябва да приемаш. Най-добре е да се консултираш с лекар. В заглавния пост има информация за такива, които се занимават с тромбофилии. Пак там има и допълнителна информация. Може и да се включи някое от момичетата, които разбират повече.

# 738
  • гр. София
  • Мнения: 566
Здравейте,

Предстои ми транфер, и пусках вродени тромбофилии в Синево. Моля, за мнението ви, репрото каза че съм само за Аспирин, но четох и в нета и се обърках, и ще ви помоля за мнение:

Фактор 7 -хетерозигот G/A
ITGA 2 - хетерозигот C/T
PAI 1 - хетерозигот 5G/4G
MTHFR 1298 - хомозигот
MTRR - A/G

Фактор 13 - отрицателен, както и Фиброноген, ITGB3, MTHFR 677 и MTR 2756

ACE не влиза в този пакет и не е изследван - трябва ли да го пусна отделно?

След близо 2 години най-накрая стигаме до транфер и искам наистина да съм направила и да съм се подготвила за всичко. Благодаря!

# 739
  • Мнения: 1 324
Здравейте,

Предстои ми транфер, и пусках вродени тромбофилии в Синево. Моля, за мнението ви, репрото каза че съм само за Аспирин, но четох и в нета и се обърках, и ще ви помоля за мнение:

Фактор 7 -хетерозигот G/A
ITGA 2 - хетерозигот C/T
PAI 1 - хетерозигот 5G/4G
MTHFR 1298 - хомозигот
MTRR - A/G

Фактор 13 - отрицателен, както и Фиброноген, ITGB3, MTHFR 677 и MTR 2756

ACE не влиза в този пакет и не е изследван - трябва ли да го пусна отделно?

След близо 2 години най-накрая стигаме до транфер и искам наистина да съм направила и да съм се подготвила за всичко. Благодаря!

Според мен изследвай и АСЕ. Също така си направи консултация с Хематолог, който се занимава с тромбофилии. Как аз си намерих Хематолог? Питах в лабораторията - хората ми дадоха две имена, телефон и ми обясниха къде са. Не знам дали само във Варна е практика, но след моите изследвания за Тромбофилия ми звънна лекаря от лабораторията и ми обясни какво точно ми има, как трябва да постъпя - какъв точно лекар да търся. Много съм доволна от лабораторията - имайки и на предвид, че аз пуснах най - разширеният пакет и ми излезе 180 лева. Бях гледала едни цени в други лаборатории... Мале, Мале. Както и да е. Презастраховай се.. по - добре да си го направила и да е нямало нужда, отколкото да не си и да се окаже грешка.

Мога да дам съвет да изследваш нивата на фолиевата, Б12, желязо и Витамин Д преди да започнете процедурите. Не видях дали имаш мутация в усвояването на фалиева и Б12, но ако имаш - започни да приемаш метилирана форма на тези витамини.

Това е от мен, дано да ти помогне! Желая ти успех!

# 740
  • Мнения: 805
petufin, с тези  твоите мутации + АСЕ хетеро, вегфа хетеро, тафи хетеро и още други съм на аспирин от преди трансфера.
Ходих при Паскалева в 9та седмица и нямам нужда от НМХ според изследванията, които ми пусна.
Реши си дали да слушаш лекаря.

# 741
  • Мнения: 133
Здравейте моите резултати излезнаха дали има нещо притеснително тъй като чак след една седмица съм на преглед

# 742
  • гр. София
  • Мнения: 566
Благодаря ви момичета!
Ще пусна и ACE
Имам 100% доверие на репрото, но малко подсигуряване не е излишно
Даже след ACE то ще се пробвам и при Паскалева за всеки случай

# 743
  • Мнения: 805
Проф Паскалева не е фен на НМХ при ниско рискови мутации, каквито ти имаш.
Ако искаш терапия с НМХ д-р Тончев изписва такава по-често.

# 744
  • Мнения: 73
Petufin, аз съм с нискорискови мутации и направих констултация при проф. Лисичков. Отдели ми 40мин, обясни ми абсолютно всичко, механизмите, по които "работят" високорисковите и нискорисковите мутации. Накратко, нискорисковите мутации (аз съм хетерозигот по PAI 4G\5G и хетерозигот по ACE) правят мизерии на по-късен етап от бременността. Това, което ми каза е, че има два подхода - консервативен и активен. При първия подход се следи бременността на 10 дни, без терапия, винаги се гледа кръвотока с доплер и дали плода отговаря на седмицата, в която трябва да е и при евентуален проблем, се включва НМХ. Другия е директно НМХ. Като пак се следи кръвоток, пак се следи дали плода отговаря, ако пак има проблем в даден момент - изследва се придобита тромбофилия (антифосфолипидни антитела) и при нужда се добавя аспирин (това всичко при условие, че няма проблем с щитовидната жлеза и там всичко е под контрол).
Общо взето ми каза, че това дали ще съм на терапия, поне в моя случай, с моите мутации, моето минало (без аборти, без пушене, активна жена), трябва да бъде мое решение, т.е. дали ще се презастраховам или ще избера по-изкъсо проследяване. И в двата случая е оправдано, каза, и би го подкрепил.

# 745
  • Мнения: 1 324
Petufin, аз съм с нискорискови мутации и направих констултация при проф. Лисичков. Отдели ми 40мин, обясни ми абсолютно всичко, механизмите, по които "работят" високорисковите и нискорисковите мутации. Накратко, нискорисковите мутации (аз съм хетерозигот по PAI 4G\5G и хетерозигот по ACE) правят мизерии на по-късен етап от бременността. Това, което ми каза е, че има два подхода - консервативен и активен. При първия подход се следи бременността на 10 дни, без терапия, винаги се гледа кръвотока с доплер и дали плода отговаря на седмицата, в която трябва да е и при евентуален проблем, се включва НМХ. Другия е директно НМХ. Като пак се следи кръвоток, пак се следи дали плода отговаря, ако пак има проблем в даден момент - изследва се придобита тромбофилия (антифосфолипидни антитела) и при нужда се добавя аспирин (това всичко при условие, че няма проблем с щитовидната жлеза и там всичко е под контрол).
Общо взето ми каза, че това дали ще съм на терапия, поне в моя случай, с моите мутации, моето минало (без аборти, без пушене, активна жена), трябва да бъде мое решение, т.е. дали ще се презастраховам или ще избера по-изкъсо проследяване. И в двата случая е оправдано, каза, и би го подкрепил.

Здравей, каква е връзката между щитовидната жлеза и Тромбофилията.. Защото аз имам проблем с щитовидната и Хематолога ми знаяе за нея и Ендокринолога ми знае за Тромбофилията ми.. не са ми казвали да има взаимовръзка.

# 746
  • Мнения: 587
Petufin, аз съм с нискорискови мутации и направих констултация при проф. Лисичков. Отдели ми 40мин, обясни ми абсолютно всичко, механизмите, по които "работят" високорисковите и нискорисковите мутации. Накратко, нискорисковите мутации (аз съм хетерозигот по PAI 4G\5G и хетерозигот по ACE) правят мизерии на по-късен етап от бременността. Това, което ми каза е, че има два подхода - консервативен и активен. При първия подход се следи бременността на 10 дни, без терапия, винаги се гледа кръвотока с доплер и дали плода отговаря на седмицата, в която трябва да е и при евентуален проблем, се включва НМХ. Другия е директно НМХ. Като пак се следи кръвоток, пак се следи дали плода отговаря, ако пак има проблем в даден момент - изследва се придобита тромбофилия (антифосфолипидни антитела) и при нужда се добавя аспирин (това всичко при условие, че няма проблем с щитовидната жлеза и там всичко е под контрол).
Общо взето ми каза, че това дали ще съм на терапия, поне в моя случай, с моите мутации, моето минало (без аборти, без пушене, активна жена), трябва да бъде мое решение, т.е. дали ще се презастраховам или ще избера по-изкъсо проследяване. И в двата случая е оправдано, каза, и би го подкрепил.

Здравей, каква е връзката между щитовидната жлеза и Тромбофилията.. Защото аз имам проблем с щитовидната и Хематолога ми знаяе за нея и Ендокринолога ми знае за Тромбофилията ми.. не са ми казвали да има взаимовръзка.
Следите и двете паралелно и ги лекувате. Не е нужно да имат взаимовръзка.

# 747
  • Мнения: 73
Здравей, каква е връзката между щитовидната жлеза и Тромбофилията.. Защото аз имам проблем с щитовидната и Хематолога ми знаяе за нея и Ендокринолога ми знае за Тромбофилията ми.. не са ми казвали да има взаимовръзка.
Няма конкретна връзка. Идеята е, че проблем с щитовидната също може да е причина за изоставяне на плода, т.е. ако се избере вариант, в който проследяващ стриктно и редовно кръвоток и големина на плода, освен тромбофилията, може и неконтролирана щитодивна жлеза да е проблемът. Идеята му беше, че се следят всички тези показатели, за които ни е известно.

# 748
  • Мнения: 495
Момичета, аз имам един, може би глупав въпрос, но тепърва се сблъсквам с генни мутации, хематолози и т.н. - но кои мутации се водят нискорискови и високорискови?
Чета доста по темата напоследък и вече съм тотално объркана.
Вторият ми преглед при хематолог е средата на февруари, за да проверим и кръвните изследвания - но като ви чета със сигурност след това ще направя консултация за второ мнение - Паскалева или Лисичков, защото сегашният, при който ходя ми зададе въпроса "а гинекологът не можа ли да ти разчете резултатите (генетичните)?", и сякаш малко несериозно ме прие... Simple Smile

# 749
  • София
  • Мнения: 11 755
Трябва да се има предвид, че някои са нискорискови, но в комбинация с други са кумулативни и рискът вече не е нисък като например при PAI хомозигот и ACE, тогава изписват инжекции, при хетерозигот  на PAI е по преценка дали има нужда. Така че не е важно само генът, а комбинацията и дали са хетеро, хомозиготми и разбира се, предишен опит, наследственост.

Общи условия

Активация на акаунт