Пручване на ХЕИ на детските млечни кухни в Пловдив

  • 3 234
  • 31
  •   1
Отговори
# 15
  • 5 етаж в ляво
  • Мнения: 1 407
На мен също не ми харесват детските кухни.Записах беба едва ли не, защото всички майки с които излизах си вземат храна от там.И аз ,барабар Петко с мъжете Mr. Green.Да ,ама като моето дете не ги яде SickТо и какво ли да му хареса...Кисела с банани,ами поне да си бяха направили труда да ги почистят по добре,оставили ги с черното ShockedКартофеното пюре и то с черни неща вътре.И казах КРАЙ,като за капак и се подриска ooooh!
Започнах да правя пюрета в къщи ,и с такова удоволствие си ги яде,че чак се плаша от количествата които поглъща #Crazy
А ,и поне знам какво съдържа пюрето и кисела.Знам,също ,и че продуктите които влагам в тях са качествени и с гарантиран произход.И времето което ми отнема направата на 1 пюре е точно 5 минути/да обеля картофа и да го сложа да се вари,после пасирам/Кисела също толкова.Не ми тежи,дори ми е удоволствие Hug

# 16
  • Мнения: 4 428
Аз все още не взимам храна от кухнята, но и не очаквам тя да ми реши въпроса изцяло с яденето на детето. Десертите мисля да ги давам на таткото, а аз да продължавам да й давам каша или кисел. Само ще видя какво ще правя със супата  Rolling Eyes Мисля да давам малко от нея и после колкото изяде от основното, но остатъка от супата сигурно пак ние ще я хапваме. Или може да я оставя за закуска със сухар от време на време за разнообразие от ядките, гриста и други подобни.

Смайли, ти както тотално оплю Оззито вече се чудя дали да се възползваме от нея  Rolling Eyes На мен вариантите са ми Оззи и Джуниър. Като съм решила да гледам седмичните менюта и на двете кухни и да преценявам къде да я записвам за съответната седмица. Лошото е, че няма по-подробно описание какво се разбира под името на яденето и какво има в него  Tired

# 17
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367

В яслите (част от които взимат храна също от кухня-майка) няма изобщо такова количество. Който си е хранил детето сам в ясла, знае - супа - 50 грама; второ - ок. 150 грама; трето - плод, сравнително по-рядко - нишестян десерт.
В нашата ясла беше така. Първите седмици често ми изнасяха храната да я храня (взимах я на обяд) и количеството беше далеч от 600 грама - много по-малко, колкото за коремче на двегодишно дете, но пък - нормална храна (дояждах  Blush)



Тя майката по-добре да си готви в къщи...

Точно поради причината , че качеството на храната в детските кухни е много занижено , не си записах детето на детска кухня.


Аз за Тракийските ДК съм чувала, че дават кюфтета и кренвирши  Shocked вярно ли е?
Ако е вярно, то тогава ще се съглася, че това е нездравословна храна за бебета и не бих взимала храна от там или поне когато дават подобни неща ще си приготвям яденето за деня на детето ми в къщи  Simple Smile

Последна редакция: чт, 14 дек 2006, 11:02 от doniboni

# 18
  • Мнения: 1 568
veselina_s_p, опитай с Оззи за една седмица. Нищо не ти пречи. За мен обаче не си заслужава 4 лева на ден за това качество храна.

# 19
  • Мнения: 7 640
Никол, от тази година ли е проучването и откъде го изкопа Laughing

# 20
  • Мнения: 1 446
doniboni , имаме съседка , която работи в ДК - майка в Тракия и тя ме посъветва да не вземам от тяхната храна. Виждала съм майки , които дават кремове във вид на "чорба" или сгъстени с бисквита.

# 21
  • Мнения: 1 446
600 гр храна е немислимо количество за едно дете за един прием. Трябва да се намали количеството за сметка на повишено качество. Качествена, пълноценна храна, в по-малък грамаж, за едно ядене.
Ето това е най - точно казано.

# 22
  • София
  • Мнения: 15 219
Допълних в заглавието "в Пловдив", защото кухните не са еднакви навсякъде, нито пък качеството на храната.
Аз имам впечатления от 2 детски кухни в Пловдив и определено мога да кажа, че нещата не стоят по същия начин, както в кухнята, от която взимах храна в София.

# 23
  • Мнения: 46 518
Никол, от тази година ли е проучването и откъде го изкопа Laughing

Да от тази година е Peace Бу ми го прати  Grinning мога да ти пусна оригиналния документ на кюто  Sunglasses

# 24
  • Мнения: 7 640
чудех се къде може да е публикувано подобно нещо Simple Smile

# 25
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
чудех се къде може да е публикувано подобно нещо Simple Smile
В Пловдивския вестник Марица излезе Simple Smile
Проучва 12 от 18-те ДМК в града, от началото на годината е. Кухните в различни градове сигурно имат разлики, ама някак се съмнявам да са чак толкова капитални... но все пак за акуратност в самия текст си пише кои кухни обхваща и че е проведено в Пловдив от едикога си до едикога си.

# 26
  • Мнения: 867
 Не вземам от детска кухня-приготвям храната на детето си вкъщи.
 Отромно облекчение е за майката- спор няма! Но все пак, считам че детските кухни /поне държавните/ не отговарят на изискванията за здравословно хранене на дете-прекалено много брашно се влага, за да се достигне необходимото количество, много бобови храни и предимно кайма като месо! Десертите са основно нишестета! Никакви пресни плодове и риба!

# 27
  • Мнения: 1 288
точно поради изброените в писмото причини още се чудя дали да записвам детето на кухня. имам я книгата на лиляна трифонова. е, там има примерно вечерно меню: лютеница с праз, боб яхния и крем карамел, да речем.  Shocked аз това, ако го изям, няма да мога да спя цяла нощ. да не говорим за запръжките и другите остарели начини за приготвяне на храна.
аз също предпочитам детето ми да яде по едно ястие на хранене, а не три различни.
от една седмица готвя, но много време ми отнема и най-вече ми е трудно да измислям все нови маднжи.
само да споделя, няма да разводнявам темата повече  Rolling Eyes

# 28
  • София
  • Мнения: 15 219
Кухните в различни градове сигурно имат разлики, ама някак се съмнявам да са чак толкова капитални...

Бу, "капитални" чак може и да не са, но са огромни.  Grinning
В нашата кухня, например, никога не е даван кренвирш, нито кайма-за кюфтета, мусаки и такива неща говоря.
В едната Пловдивска кухня, от която взимах храна една седмица, беше тъжна гледка. Всеки божи ден-5 дни подред-супата беше от моркови и фиде, които плуваха като утайка на дъното. Един ден за разкош фидето беше заменено с кус-кус.
Второто всеки ден беше неопределяемо. Беше нещо сиво-кафяво на вид, на което нито веднъж не успях да определя останалите съставки, но подчертано съдържаше кайма.
Нишестените кремове няма какво да ги коментирам. Сменяха цвета, но не и течната консистенция.
Подобни кухни не само плачат за проверка, но и за затваряне. А каква опашка имаше от чакащи майки...... Някои жени си изгледаха децата с тези буламачи и бяха доволни.

Ако нямах впечатления от други места щях и аз гръмко да твърдя, че детските кухни са много, много лошо нещо. Но имам, и затова казвам-не може да се правят генерални заключения. Нещата наистина са различни навсякъде.





# 29
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
...

Ако нямах впечатления от други места щях и аз гръмко да твърдя, че детските кухни са много, много лошо нещо. Но имам, и затова казвам-не може да се правят генерални заключения. Нещата наистина са различни навсякъде.









Тук само да вметна, че Пловдивските кухни се различават една от друга с качеството на храната.

Както казах по нагоре:
Никога кренвирши; мусака; спагети; кайма; пици и подобни не са давали в кухнята до моста на Марица.
Кремовете всъщност са кисели /с плодове, мляко и натурално нишесте/ и гъсти.
Веднъж, дваж е имало по воднист грис.
Риба не са давали никога, обаче. Ама не им се сърдя, сина ми нямаше да я яде.
Винаги разнообразна храна е имало, давали са и спанак и броколи и т.н

Бях мноооого доволна, ама свършиииии

Общи условия

Активация на акаунт