сами ли гледате децата си

  • 7 098
  • 177
  •   1
Отговори
# 45
  • Бургас
  • Мнения: 3 082
Не! От близо 3 месеца вече работя целодневно и тук е мястото да благодаря на двете ми баби и най-вече на майка ми, които ми помагат много и гледат малката безупречно! Направо не знам какво щях да правя без тези мои сладурки! Hug newsm51

Единственото, което ме притеснява за момента е първата дума, която каже дъщеря ми да не е :"баба", вместо "мама"  Embarassed Rolling Eyes Mr. Green

# 46
  • Мнения: 2 849
Имаме баба след 12 часа ,но това е защото живеем заедно .Да ти кажа ,  друго си е ,ако всеки ден или през ден имаш своя 1 час без бебето .Действа много разстоварващо и освежаващо за мама .

# 47
  • Мнения: 990
Да сама   Peace

# 48
  • София
  • Мнения: 1 750
Основно аз си гледам принцесата - по цял ден сме си двечките. Вечерно време и през уикенда сме заедно с таткото, но пак основната част по "гледането" е моя. Майка ми помага 2-3 дни в седмицата с гладене и чистене (и не само), за което съм й страшно благодарна (Мами,  Hug).
Понякога се чувствам малко като с подрязани криле, но то е само в случаите, в които не мога да отида на зъболекар или лекар, защото няма на кой да оставя Ени. Но това е рядко, защото все правя някакви комбинации и схеми, за да успея Wink
Иначе, използвам майчинството, за да опозная света през очите на дъщеря си, а и за да науча нови неща за себе си. И в никакъв случай нямам чувството, че "изоставам от света", защото за мен времето отделено за гледане на детето ми е нов опит, нов път, по който вървя с любопитство и удоволствие  Simple Smile

# 49
  • Мнения: 2 237
Да,сама я гледам.Понякога съпругът ми отсъства с дни,дори месеци и ние сме сам-сами.Трудно мие,но нямам право да се оплаквам а и не искам.Уморена съм катос тар кон,но продължавам напред ,малкото слънчице си заслужава всяка преживяна трудност !  Heart Eyes

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 846
И аз го гледам сама, с помощта на таткото. Понякога даста ми натежава.

# 51
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Сами се гледаме. Тати като си е вкъщи много помага.  Heart Eyes
Понякога ми тежи,но общо взето така ни е по-добре.

# 52
  • Мнения: 2 271
Живеем с майка ми и тя много ми помага!

# 53
  • Мнения: 799
Горе-долу сами с мъжа ми.
Професията ми позволява да върша работа си от нас, а до сега, когато ми се налагаше да излизам, водех малката със себе си.
Обаче сега е във фаза "прохождане" и в дръжавните учреждения не са много очаровани от ядящо всичко, до което се до копа дете. Затова от няколко дни привиквам бабата на мъжа ми, която поема дежурства от по 2-3 часа  Hug
Отделно от както я отбих, започнахме да я водим при баба й и дядо й на уикенд с преспиване и тогава с гръм и трясък връщам предишният си живот Drunk smile3546  superuu

# 54
  • Мнения: 113
И аз се присъединявам към клубът на мамите,гледащи сами децата си.В началото ми беше доста трудничко-спяхме на един люлеещ се стол с бебка до сред нощ,но с времето детето си поизгради режим и сега имаме време и за игра, и за спане.Понякога ми дотяга много,но няма кой да ми помогне,така,че с бебка на рамо и така. ooooh!И все пак да не забравяме,че това време необратимо отминава.Бебчетата ни никога повече няма да бъдат такива и трябва да се радваме на тези моменти. Да не мислим с отегчение за грижите за тези сладки създания,а просто да ги обичаме Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 4 978
Интересно ми е дали повечето майки са като мен  Laughing.Аз в никакъв случай не се оплаквам,но рядко ми остава свободно време  и понякога имам чувството че съм аутсайдер от света.Марта е почти на 10 месеца но все още немога да се отърся от това усещане че изоставам във всичко,различно от майчинството.Ако имаше някои който да ми помага дали щеше да бъде по-различно?Споделете мненията си,ще са ми много интересни  Hug

Здравей!
Аз също гледах дъщеря си до 10-тия месец сама.
За добро или лошо нямаше кой да ни помага.
Работата на таткото изисква продължителни отсъствия от дома.
Това как се чувстваш напълно се покрива с усещанията, които аз имах допреди 2 месеца.
Взех решение да се върна на работа по комплексни причини: финансови и личностни, и наех детегледачка.
Сега се чувствам доста по-уверена в себе си или по-скоро възвърнах си "формата" отпреди раждането.
Това естествено не е съвет към теб, а просто споделяне.
Успех! Знам какво ти е   bouquet

# 56
  • Мнения: 465
Да сама гледам децата си и разбира се таткото вечер ме отменя с каквото може,сега се замислям че малката е на 1г.6м. и никои не ме е отменил дори за ден Wink.Единствено мъжът ми за по няколко часа. Но аз също не се оплаквам...Когато малката стане на 2г. и аз тръгна на работа тогава ще потърся помощ за гледането й до дръгването на градина Peace

# 57
  • Мнения: 5 362
Да.
Майка ми идва да ни вижда,когато е по-свободна и ми помага за нещо.Но като цяло сме си сами тримата вкъщи, и се гледаме.

# 58
  • Мнения: 1 259
През повечето време го гледам сама.Таткото работи на смени,когато е в къщи ми помага,а бабата идва един път в седмицата.

# 59
  • Мнения: 158
Съвсем сама го гледам през деня.
Вечер и през почивните дни мъжа ми помага.
И аз не мога всичко да свърша,но колкото толкова Laughing.Много ми се иска да има някой който да ми помага,но всички помагачи са много далече.
аз съм в същото положение. Peace

Общи условия

Активация на акаунт