С РЕКА НА СЪРЦЕТО - сериалът, който полюсно раздели зрителите - тема 2

  • 18 808
  • 407
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 373

Според думите на Вяра Румяна се е самоубила, но на мен нещо подобно ми се беше загнездило от началните серии още. Не знам точно какво, но сякаш Вяра в някой момент е вметнала нещичко във връзка със смъртта на майка си и реката.

Вяра беше споделила на отец Лазар, че брат й като дете щял да се удави в реката и години след това майка й се удавила, но останах с впечатлението, че Вяра е била свидетел и на двете събития, т.е. че Румяна не е убита, а било нещастен случай. Или самоубийство?

# 46
  • Мнения: 780
А кой и кога е казал, че Вяра и Митко са бедни? 🤔

В първите серии даваха Вяра в заложна къща да залага някакви семейни бижута, които даже се оказаха ментета. Беше си заложила халка ли годежен пръстен ли.
Освен това 100 пъти повториха за този шахматен лагер на Коко, който го изкараха толкова непосилен за тях. Едно средностатистическо семейство не би трябвало да има подобни проблеми при двама работещи. Още по- странно ми е горното при положение, че работиш при най- добрата си приятелка и бизнеса / според сценария/ е за милиони, щом Вяра взе такава комисионна от продажбата...и ходиш по заложни къщи, вместо да си развиеш своя бизнес с виното или да си намериш по- високоплатена работа. Отчитам, че във Видин няма много възможности, но познавам доста хора от там и повечето са по- добре материално от живеещите в София например.

# 47
  • Мнения: 4 546
А това с комисионната не е ли лъжа?
Аз имам чувството, че Вяра се споразумя със сърбина ако накара Петя да подпише, че той ще плати дълговете на брат и. Та ето коя е изгодната и сделка. Той и връща мъжа, плаща на брат и дълговете, а тя измами близките си и му подсигури коридор за трафик за милиони.

# 48
  • Другата България
  • Мнения: 37 834
Знаех си, че Сия е мъртва.

# 49
  • Мнения: 184
Когато свеща гасне не означава ли, че човекът е жив, а не починал?
А аз имам чувството, че Петя ще умре. Не ми се ще, но някак ми се вгнезди това в главата.
А за ръкавиците, които сложиха полицаите,  според мен си е правилно, все пак нито трябва да има техни отпечатъци, нито се знае точно какво ще пипат.
Свекърът на Вяра за мен минава през болката от липсващия си син, ужасното притеснение за него и притесненията за делата на Вяра. Той сякъш се самонавива да живее нормално. На мнение съм, че психическия му товар е огромен и той няма да издържи още дълго, спасява го общуването с хората, работата. Но той е сакъш пренавит и може да есплоадира. Много добре си играе ролята.

# 50
  • Другата България
  • Мнения: 37 834
Мики наистина е влюбена май в оня Сом.
Ти да видиш!

Как се внася снайпер в сградата на Областна администрация и Ощина Видин.....

Последна редакция: чт, 03 ное 2022, 21:23 от Merri_An

# 51
  • Мнения: 14
Не Сия, а Мики е влюбена.
И как Петър оздравя толкова бързо?!? Малко преди това припадаше…..

Последна редакция: чт, 03 ное 2022, 21:47 от Mariana Chokova 681966

# 52
  • Мнения: 4 546
Обаче Вяра е велика! Жената е корабен механик, винопроизводител и мениджър, спешен медик, асистент снайперист, накрая даже човек гръмна. Joy
А аз най-дребнаво продължавам да се чудя кога Луиза ще сложи един сутиен. Или мъжкараните бунтарки не носят, че ги ограничава?

# 53
  • Мнения: 580
Е Сома дали ще излезе бял и добър? Странни са тия писма в сейфа му.
Полицайката изглеждаше много изненадана от това, което Мики каза за майка ѝ. Все мисля, че е трябвало да знае какво се е случило.
Ако не бъркам, баща ѝ каза, че се залюбил с майката на Вяра и Борис. Защо тогава тая жена е приела толкова трагично, че мъжът ѝ има любовница? Продължава нищо да не ми е ясно 🙄

Последна редакция: пт, 04 ное 2022, 10:27 от fchelata

# 54
  • Мнения: X
Да не мислите, че общините и областните администрации са с някаква супер охрана?! Това не ви е БНБ!
Много харесвам Вяра, заложено е героинята ѝ да е силен и волеви човек. В екстремни ситуации човек надскача възможностите си, колкото до стрелбата - идея си нямате колко достъпно е да се научиш да стреляш, има стрелбищни комплекси, има и курсове за боравене с оръжие. А и Вяра живее сред мъже. Сутиен за какво ѝ е? Плюс това не виждам да се държи като мъжкарана-бунтарка, просто е много обрана като поведение и не е женствена в общоприетия смисъл. Лично мнение, много харесвам такива жени и не понасям лигли.
В предишната тема някой се чудеше как такива кльощи като Невена и Вяра вдигат/влачат тежки мъже. Момичета, вие на фитнес не ходите ли? Мацки по 50-60 кг дърпат мъртва тяга по 90-100, Невена освен това яко тренира бокс. Килограмите и фигурата подвеждат за сила и издържливост, не се поддавайте на клишета, моля Simple Smile
Айде спирам, че много назидателно стана Simple Smile
Сериалът ми харесва, операторът е просто брилянтен. Даже повтарям серии и изобщо не мисля, че ще претупат финала.

Последна редакция: пт, 04 ное 2022, 09:03 от Анонимен

# 55
  • Мнения: 4 546
Мен пък ме дразни това наивно внушение, че такива са яките и силните жени, които се справят сами със всичко - раздърпани, неугледни, без стил. Внушението трябва да е как не им пука от чуждото мнение и от нормите, понеже са силни и как не позволяват никой да ги ограничава. Така възприемам аз на Вяра вечно разрошената коса на небрежна опашка, ходенето без сутиен с намачкани фланелки. Невена и нея горе долу така я представят. Добре, че не са лапнали цигарите и започнали да псуват.
Ми не ме кефи. За мен е въпрос на стил и себеуважение. Не бих тръгнала навън без сутиен, нито разрошена, нито намачкана, а определено не съм кифла.
В нашите сериали от едната крайност в другата.
Не, че това е най-определящо за сериала, просто много ми прави впечатление и реших да споделя. Така и така темата има нужда от малко раздвижване в коментарите Joy

# 56
  • Мнения: X
Невена е абсолютен оксиморон на представата ми за жена-шеф на полецейско управление. Само дето не е някоя Хелга от Гестапо!

# 57
  • Мнения: X
Да и на мен не ми допада образа на Вяра, предобрен е. За полицайката и Иво също не ми хареса внушението, че полицаите си лягат, с който сварят по тоалетни и барове.

# 58
  • Мнения: 1 166
Е Сома дали ще излезе бял и добър? Странни са тия писма в сейфа му.
Полицайката изглеждаше много изненадана от това, което Мики каза за майка ѝ. Все мисля, че е трябвало да знае какво се е случило.
Ако не бъркам, баща ѝ каза, че се залюбил с майката на Вяра и Борис. Защо тогава тая жена е приела толкова трагично, че мъжът ѝ има любовница? Продължава нищо да не ми е ясно 🙄

Той каза, че се е влюбил в жената на най-добрия си приятел, а не че е имал връзка с нея.

# 59
  • Мнения: 4 691
Е Сома дали ще излезе бял и добър? Странни са тия писма в сейфа му.

Според мен в сейфа държи неща, които си мисли, че биха му трябвали в критични ситуации да се измъкне.

Когато Мики пита Сома дали има деца, той отговори нещо странно от рода на, че има много, но не са при него. Забравих какво точно беше. Но тогава си помислих, че всичките тези момичета, които раждат нелегално, той ги е забременявал.

Общи условия

Активация на акаунт