Милано и Северна Италия - тема 15

  • 38 125
  • 743
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 117
EvitaP, най-накрая един съмишленик за пътуване с колата намерих, особено с деца с колата все едно си носиш къщата... Но да не се отплесвам, ние вече две лета правим по 8 дни около Гарда, препоръчвам ти да разгледаш сайта на къмпинг Bella Italia, освен места за каравани и бунгала, имат и много комфортни къщички с две стаи и кухня, препоръчвам ти, на супер локация до всички градчета които споменаваш и  атракции е....Ако те устройва ценово препоръчвам с две ръце, има няколко басейна, ако идеята ти е за плаж, иначе може и на самото езеро да си проснеш хавлия, но  ако отивате в района за пръв път да ти кажа няма да имаш време, ако искаш да вземеш максимума

# 31
  • Мнения: 170
az-mama2, благодаря за предложението! Хахах няма как да не се съглася с къщата и колата Simple Smile Имаме и Туле отгоре и пак ММ всеки път на половината качен багаж започва да твърди, че няма да се събере Simple Smile Ще разгледам и този къмпинг, аз гледах един Del Garda Village and Camping с басейн, много яко изглежда, но пишеше, че не осигуряват чаршафи и кърпи. Трябва да го помисля.
Вие кога ходите в района? Имам колебания за месеца.

# 32
  • Мнения: 1 117
Бяхме края на май първия път ( първите дни хлад, после топло беше) , а миналата година август. А тази година пак май (три пъти явно станаха). Да, август има много туристи , ама и това си е част от почивката Wink  Виж и къмпинг
Altomincio Family Park, там няма тухлени къщички, но дървените бунгала са много комфортни. Тук няма директен излаз на езерото обаче

# 33
  • Плевен
  • Мнения: 854
Здравейте! Другата събота трява да кацнем на Малпенса в късния следобед и да се придвижим до Бергамо за нощувка и ранен полет. Може ли съвет коя е най-евтината опция, защото сме 4 човека, а и най-бързата. С автобусите предполагам има задръствания и много ще се забавим. С влака ми се струва по-удобно, но ми дава само 5 мин престой и прекачване на Милано Чентрале. Пътували сме с влак в Италия и знам, че закъсняват често. Има директен, но дой е на рядко и в неудобно време. Моля за помощ!

# 34
  • Мнения: 1 544
Здравейте ! Планирам 3 дни в Бергамо и Милано през март,двама възрастни с две деца. В кой от двата града е по-добре да се нощува?
Не се ориентирам в транспорта от и до  летище Бергамо,пристигането е в 21:20 .
Ще следя темата Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 5 073
Здравейте ! Планирам 3 дни в Бергамо и Милано през март,двама възрастни с две деца. В кой от двата града е по-добре да се нощува?
Не се ориентирам в транспорта от и до  летище Бергамо,пристигането е в 21:20 .
Ще следя темата Simple Smile
Къде да нощувам бих избрал по критерии цена и къде ще прекарам повече време в случая. Ако повечето време ще сте в Милано - то там. Там има и повече избор във всякакъв ценови клас.
21.20 не е късно - има и градски автобус 1 за Бергамо и шатъл за Милано и опция с градския до гарата и оттам регионален влак за Милано.

# 36
  • София
  • Мнения: 864
Здравейте.
Нахлувам с въпрос /извинете ме, че не съм изчела всички теми, но нямам време за съжаление/.
Пътуваме в четвъртък за Милано. Има ли още изисквания за ваксини или тестове? С 2 деца на 8 и 14г ще сме.
Благодаря предварително за отговора.
Бъдете здрави и усмихнати!

# 37
  • София
  • Мнения: 4 146
Не, няма. Може да погледнете сайта на МВР. https://mfa.bg/bg/covid19map/Europe/italy

# 38
  • София
  • Мнения: 864
Не, няма. Може да погледнете сайта на МВР. https://mfa.bg/bg/covid19map/Europe/italy
Mного благодаря.
Гледах и там и на сайта на посолството в Бг.
Но и да попитам някой който скоро е пътувал също е полезно:)

# 39
  • Русе
  • Мнения: 683
Търся опция най бързо придвижване от летище Бергамо до Генуа.
Освен фликсбус,  има ли влакове директни?

# 40
  • In transit
  • Мнения: 11 777
Директни влакове няма. Опцията е от Бергамо до Милано с влак или автобус от летището, който също спира на ЖП гарата в Милано. Оттам влак до Генуа.

# 41
  • Русе
  • Мнения: 683
Директни влакове няма. Опцията е от Бергамо до Милано с влак или автобус от летището, който също спира на ЖП гарата в Милано. Оттам влак до Генуа.

Значи, фликсбус ми е решението, вместо да прекачвам в Милано, а и цената му е добра около 15 евро.
Благодаря за инфото.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 3 936
Пътували сме с влак в Италия и знам, че закъсняват често. Има директен, но дой е на рядко и в неудобно време. Моля за помощ!

Никакъв  влак не ви трябва , от Милано Чентрале до летището на Бергамо има директни шатъли на 3-4 фирми  , достатъчно бърз и евтин е . От летището на Бергамо до самия  Бергамо си има градски автобус . Ние дори нощувахме във Милано - около Милано Чентрале има повече от 10тина достатъчно добри 2,3 и 4 * хотелчета , а часовете на шатълите са съобразени с часовете на излитане и кацане и никой не остава неизвозен Simple Smile . Оказа се че е по лесно да нощуваме в хотел на 200м. до Милано Чентрале ( х.хотел Madison  от веригата DONI) и сутринта на първия шатъл директно до летището на Бергамо .

# 43
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
А за шатълите от летището в Бергамо до Милано необходимо ли е да се купува предварително билет он-лайн или може директно на място?

# 44
  • София
  • Мнения: 3 028
А за шатълите от летището в Бергамо до Милано необходимо ли е да се купува предварително билет он-лайн или може директно на място?
Може на място.
Аз избирам този автобус, който тръгва най-скоро.

Общи условия

Активация на акаунт