Третиноин/Ретин-А/Ретиноидна киселина, Ретинол, Ретиноиди - 10

  • 61 797
  • 838
  •   1
Отговори
# 585
  • Варна
  • Мнения: 7 702
На мен ми е дървен G@G.... Сори,не се имам за кiфла,но мразя продукти създаващи ми дискомфорт. Ползвах 0,05 известно време. То не бяха пъпки,дебнене да не пресуши и прочие. Спрях го и запуках Avene. Ами това си е друга планета просто. Пълен комфорт хем е 0.1.

Последна редакция: чт, 26 яну 2023, 19:59 от prinzesata

# 586
  • София
  • Мнения: 1 936
Момичета, имам спомен че се обсъждаше, но не го намирам в момента - колко % ретинал има в Avena A-Oxitive крема? Взех го, а гледам, че има и серум. Двата продукта ли е по-добре да се ползват в комбинация? Да вземам ли и серума?
Измазах една туба испанско злато 0,25, но се белех непрекъснато на брадата и челюстта, много е неприятно под грим. Та затова сега купих този крем на Авен, а не знам дали изобщо ще видя ефект от него ако е много слаб или пък ако не се ползва в комбинация със серума от същата серия...

# 587
  • Мнения: 661
А Oxative e 0.1 ретинал.

# 588
  • тук-там
  • Мнения: 5 694
А Oxative е страхотен! Чудесно ми понася и околните виждат промяна. Не смея да го сменя за сега.

# 589
  • София
  • Мнения: 10 309
A-Oxitive е страхотен! Чудесно ми понася и околните виждат промяна. Не смея да го сменя за сега.

И аз съм супер доволна, зарибих няколко колежки и приятелки. Върха на сладоледа беше вчера, офис мениджъра ни, красива девойка на 25г. с една свенлива усмивка ме попита - каква козметика използваш, кожата ти е съвършена... а аз съм на 47 Crazy
Та и на нея и изпратих линк за Авен, Цикапласт и Витамин Ц Mr. Green

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 01:26 от nad_tab

# 590
  • Мнения: 2 491
И аз харесвам Авена, но ме дразнят, че не са изписали % на кутията. Американският вариант всичко е точно и знаеш какво мажеш на лицето си. Аз им писах тайна било, но съдържал най-високият Ретинал. Някой постна отговор от тях, че бил 0,1. Не вярвам и това е докато не го видя официално обявено на кутията.
Аз не мога да разбера защо се мисли, че за да е ефикасен трябва да се белиш. Не е вярно , то по скоро е страничен ефект. Имам впредвид да се избягва не да се стига до него.

# 591
# 592
  • София
  • Мнения: 10 309

Това, както и отговор вече не помня от кой Авенски източник сме го виждали, но и аз съм Тома неверни, щом не е изписано на опаковката, процента е неясен!

# 593
  • Мнения: 634
Как използвате този на Авен?
Не ми допада това, че има парфюм в него.

# 594
  • Мнения: 1 977
Аз пратих преди време запитване до Pierre Fabre - мултинационалната фармацевтична и козметична компания, която притежава Avene. Отговорът им го постнах тук, ето и свободен превод:

"Avene A-Oxitive Night Peel и нашият RetrinAL 0.1 са много сходни. И двете имат еднакво количество ретиналдехид за борба с признаците на стареене. И двете съдържат много стабилна форма на витамин Е, пре-токоферил, който действа като мощен антиоксидант за борба с оксидативния стрес. Основната разлика е, че RetrinAL  има Relastide®, пептид, който помага да се стегне и направи кожата по-сияйна. Имат еднаква текстура, и двата са леко жълти поради съдържанието на ретинал и са предназначени за нанасяне вечер.

A-Oxitive е предназначен за малко по-млада кожа от RetrinAL, но и двата работят много добре, независимо от вашата възраст. Независимо дали използвате нощния крем A-Oxitive (наличен в Канада) или продукта RetrinAL 0.1 (наличен в САЩ), можете да очаквате същите ползи против стареене."

Оригинален текст на писмото:
Скрит текст:

Не съм настоявала да разбера защо не пишат процента на опаковката. Със сигурност има обяснение и предполагам, че е свързано с маркетинга в различните държави. Който желае, може да им пише.

# 595
  • тук-там
  • Мнения: 5 694
И с регулацията вероятно е свързано, а и пазара колко в матюр за продукта.

# 596
  • Мнения: 262

А след първия месец и сега вече, как продължаваш? Всеки ден?
Ами още съм през два дни, вече трети месец от как съм стартирала с трет. Смятам от февруари да мина през ден и така да си остане.
А иначе за процентите... не знам. Слушах един американски дерматолог, когато търсех инфо за трет. Той твърди, че в дългосрочен план ефекта е еднакъв и при нисък и при висок процент. Просто на ниския процент му трябва повече време, за да се постигне желания ефект. От друга страна пък ниския процент е с по-малко странични ефекти.
Така, че ситуацията е "всеки сам си преценя" Smile

# 597
  • Мнения: 2 491
The Rose в този  има парфюм Avène Physiolift. В А Oxitive няма.
Аз следя доста дерматолози и почти всички са в Америка. Почваш с 0,05 % retrinAL и после минаваш на 0,1 %. Възможно е да има белене и изсушаване на кожата.
Аз съм казвала и преди с чувствителна кожа и розацея съм. Вкарах го много бавно и на сандвич метода. Никакви проблеми нямах, не че искам. Даже снощи го сложих само него без нищо друго,просто се разсеях и забравих. Нямам никакво изсушаване, даже е мазна в Т зоната.
От коментарите, които чета тук момичетата го вкарват много бързо и никоя не се е оплаквала от странични ефекти.
Да не говорим и цената в Америка е доста по-висока.
Няма написано % на кутията е не може да ме убедят, че е 0,1%. Не се връзват нещата, това са си мои разсъждения.
Аз го харесвам и ще си го ползвам. Обмислям и от къде да взема 0,025% трет.

Последна редакция: пт, 27 яну 2023, 11:47 от cloè

# 598
  • Мнения: 1 977
Прословутият CeraVe Resurfacing Retinol Serum също няма упоменат процент ретинол на опаковката, но всички мислят, че е 0.3%, защото в нета има такава дезинформация.  На официалния сайт на марката има множество въпроси на клиенти относно този процент. Отговорът доскоро беше, че не са длъжни да го уточняват, а в последно време ви предлагат за се обадите по телефона за повече информация.
На имейл отговарят следното:
"Except for active ingredients, information regarding the function and percentage of specific ingredients in our products is proprietary. If you would like more information regarding this subject, please visit www.cosmeticsinfo.org. This website contains safety information about cosmetic products, their ingredients and how they are tested and regulated."

Всеки може да си направи изводите.

# 599
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Лично на мен не ми пука Grinning Cerave-то ми хареса и си го измазах с кеф. Avene също ми харесва. G& G е с ясно написани проценти ретинал ама не е моят. Тъй,че ще си карам на тия с въпросителните Grinning Сега си чакам корейците да се домъкнат Grinning и те са с известен ороцент.

Общи условия

Активация на акаунт