Съмнение за извънматочна бременност

  • 567
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте...имам съмнение за извънматочна бременност и моята история е следната.
П.С. може да ви се стори малко дълга Disappointed Relieved
С мъжът ми искаме много да имаме дете, пробвахме 2 месеца и на 2рият стана (поне така се предполага). Последният ми цикъл беше на 23 септември и на 11 октомври бях на лекар. Всичко мина напред, лекарката ми е един уникален специалист. Оказа се, че в деня на прегледа съм имала фоликул, което значеше, че овулацията ми е била или на 11.10 или на 10.10 (малко е закъсняла, тъй като трябваше според менструалният ми календар да е на 7.10). И така мина се време, аз нямах кой знае какво надежда да съм забременяла и в край на сметка ми закъсня 4 дена. На 4тия си направих 3 теста, защото не можах да повярвам и бяха положителни. след 2 дена си направих още 2 (за всеки случай и отново беше положителен). В край на сметка изчаках още 2-3 дена и отидох на гинеколог. Отидох с големи очаквания, а то каква стана...прегледът изобщо не мина добре. Не се видя околоплоден сак, а само някакъв фоликул на десния яйчник (а всъщност овулацията ми е била на левия). Реших да не се тревожа и на другия ден отидох отново и познайте какво - отново нищо не се видя...Назначиха ми изследвания за хормона на бременността - трябваше да ги направя в петък и в понеделник отново. Отидох в петък резултатът беше 315,16, а в понеделник 1189,74. Лекарката беше доволна и мисля, че отписа възможността за извънматочна бременност, защото нищо не каза. В началото на 6-7 ден след закъснението имах леко зацапване кафениково и ми предписаха утрагистан. Всичко отшумя и вчера на 31.10 отново бях на лекар - отново не се видя околоплоден сак, но този път имаше леки наченки (първичен стадии за образуване на орган) и днес само веднъж имах леко кафеникаво - явно се случва и това понякога...но притеснението ми е, че с този висок резултат (последният) вече трябваше да сме видели околоплоден сак...петък отново съм на преглед и се надявам всичко да е наред. Съжалявам ако вече има такава тема, просто съм много притеснена какво се случва с детето ми.
Хубава седмица на всички и ще се радвам, ако някои майки/момичета ми дадат адекватно мнение Relaxed

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 6 050
... вчера на 31.10 отново бях на лекар - отново не се видя околоплоден сак, но този път имаше леки наченки (първичен стадии за образуване на орган) и днес само веднъж имах леко кафеникаво - явно се случва и това понякога...но притеснението ми е, че с този висок резултат (последният) вече трябваше да сме видели околоплоден сак...петък отново съм на преглед и се надявам всичко да е наред.
С какъв ехограф са те гледали? Коремен или вагинален? Понякога с коремен не може да се види толкова рано.

Нещо не разбрах. Как така има първичен стадий на образуване на орган, при положение, че все още не се е видял околоплоден сак и ембрионална структура в него?

# 2
  • София
  • Мнения: 11
... вчера на 31.10 отново бях на лекар - отново не се видя околоплоден сак, но този път имаше леки наченки (първичен стадии за образуване на орган) и днес само веднъж имах леко кафеникаво - явно се случва и това понякога...но притеснението ми е, че с този висок резултат (последният) вече трябваше да сме видели околоплоден сак...петък отново съм на преглед и се надявам всичко да е наред.
С какъв ехограф са те гледали? Коремен или вагинален? Понякога с коремен не може да се види толкова рано.

Нещо не разбрах. Как така има първичен стадий на образуване на орган, при положение, че все още не се е видял околоплоден сак и ембрионална структура в него?

С вагинален...не знам и аз не разбрах не се виждаше околоплоден сак, а лекарката каза, че има някакви наченки, които се виждат леко.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 6 050
Дали имаш снимки от прегледа?

# 4
  • София
  • Мнения: 11
Дали имаш снимки от прегледа?


Това е от 28.10, друга снимка нямам

# 5
  • София
  • Мнения: 3 034
Първата особенност на извънматочната бременност е , че чхг-то ненараства правилно - т.е. не се удвоява на 48-72 часа. При вас изглежда нарастването да е ок. Пожелавам успех на петъчния преглед!

# 6
  • София
  • Мнения: 11
Здравейте. Днес ходих на преглед и всичко засега е наред. Видя се околоплоден сак (най-накрая), както и жълто мехурче. След 2 седмици някъде трябва да видим ембриона и да му чуем сърцето. Някъде около 6г.с. съм. При вас кога се случи всичко това - кога чухте сърцето и видяхте детенцето си....

# 7
  • София
  • Мнения: 3 034
Здравейте. Днес ходих на преглед и всичко засега е наред. Видя се околоплоден сак (най-накрая), както и жълто мехурче. След 2 седмици някъде трябва да видим ембриона и да му чуем сърцето. Някъде около 6г.с. съм. При вас кога се случи всичко това - кога чухте сърцето и видяхте детенцето си....

Радвам се, че всичко е наред, колкото до сърчицето и детенцето по-добре попитайте в отчетните, тук не е правилното място.

Общи условия

Активация на акаунт