Какви са ви отзивите и мнението за МЦ "Детско здраве", на ул. Ами Буе

  • 62 745
  • 75
  •   1
Отговори
# 15
от 2 години сме при др.даскалова.никога не сум имала проблеми с направленията,нито за мен нито за детето.слу4вало се е да 4акаме,но в поликлиниките по-удобно ли е,пулно с кашлящи баби,които се опитват да те прередят.детето ми е на сингулар и сме при др.бъ4варова мн съм доволна.др.даскалова ми е спестила мн антибиотици и болници.плащала сум само спешни изследвания

# 16
  • Мнения: 1 322
Оттам са много доволна от д-р Калева и д-р Алексиев.

# 17
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Ходили сме само при д-р Бъчварова, когато Иван беше на 4м. Постави диагноза "атопичен дерматит", обясни на дълго и нашироко това, което вече бях чела на разни места. Даде насоки и това е.

# 18
  • Мнения: 154
Аз съм при д-р Сотирова и като цяло съм доволна,никога не съм имала проблеми с направления или с консултации.Тя се премести заедно с д-р Даскалова и вече не са в тази клиника.В  Детско здраве наистина са малко кожудери пък и е лоша организацията на кабинетите.

# 19
  • Мнения: 42
През месец март си записах час на синът ми за консултация при детски  кардиолог в ''МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР -ДЕТСКО ЗДРАВЕ'' в София .Там в уговорения час ни прие д-р Демирев.При опита си да го прегледа,сънът ми  явно се уплаши.Въпростният доктор вместо да го успокои,започна да му обяснява,колко може да стане лош на висок тон,което още повече стресира детето.Докато се опитвах да го успокоя д-р Демирев ми заяви следното:''Или го успокойте ,или губите моето и своето време и може да си ходите".Трябва да съм изглеждала доста втрещена,тъй като не можах да повярвам на ушите си.В крайна сметка след ,като се видя ,че преглед няма да бъде осъществен , облякох детето си ,като в това време чувах зад гърба си ехидния му смях.Не смятам,че това му прави чест,все пак е детски кардиолог,а не за възрастни.Направо съм отвратена от отношението му.

# 20
  • Мнения: 30
Наложи се да посетим детски невролог. По препоръка на педиатърката на детето, посетихме

ДОЦЕНТ ДОКТОР МАРИЯ УЗУНОВА - специалист невролог + педиатрия
/през 2007 г. работеше в МЕДИЦИНСКИ ЦЕНТЪР "ДЕТСКО ЗДРАВЕ"/.


Постави много тежка диагноза на 3 месечното ми бебе. Веднага изписа лечение по протокол за медикамент, който е вид опиат и цели да подтисне нервната система.

Направи нормален неврологичен преглед, а на въпросът ми, дали има някакъв проблем, тя каза, че има проблем, но ще го комертираме след ЕЕГ-то.
Няколко дни след това, когато успях да  събера мислите си, установих, че в амбулаторния лист от същия този преглед, не са отразени никакви отклонения от нормалното за възрастта развитие, т.е. всичко е ОК, а тя ми каза, че има проблем.
Тогава ми "светна лампичката", че нещо не е наред.

Но тази диагноза не беше лекарска грешка, това беше съзнателно набиране на пациенти. [/b] Все още умът ми не го побира как е възможно да се постъпи така с пациент, особено с 3 месечно бебе?!

Тази жена преобърна живота ми. Изживях истински кошмар, докато живях с мисълта за тази диагноза. Повторихме изследванията и консултациите вече при други специалисти и диагнозата беше категорично отхвърлена. За щастие все още в България има ЛЕКАРИ - ПРОФЕСИОНАЛИСТИ, но тя не е една от тях.

И само за информация на заинтерисованите: Когато повторихме изследването ЕЕГ, вече в Института по педиатрия, специалистите там изкоментираха, че апарата за ЕЕГ в МЦ "Детско здраве" не е подходящ за деца и бебета. Действително, "шапката", която трябваше да се задържи на главичката на бебчето пада 3 пъти, а някаква старателна, но неопитна девойка се препоти многократно, докато събира търкалящите се по земята диоди /дано се изразявам правилно/, а нейна колежка 2 пъти влиза, за да я попита дали има нужда от помощ.
Сами си направете извода с каква апаратура се работи, доколко качествен може да е резултата от изследванията, които се извършвата от неопитен персонал. Тогава не осъзнавах, но сега се ужасявам, при мисълта, че едно ниско платено и неопитно девойче, което е задължено да направи изследването може да промени живота и съдбата на един човек.

ПАЗЕТЕ ДЕЦАТА СИ ОТ

ДОЦЕНТ ДОКТОР МАРИЯ УЗУНОВА - специалист по неврология и педиатрия

# 21
  • Мнения: 511
Страшно не доволна съм от лекарите там.На малката и се беше понижил хемуглобина и ни изпратиха там.Първо,че трябва да имаш записан час при специалист,после като ти назначат изследване трябва да го направиш където ти кажат.Един път така,втори така и естествено,че резултатите все им имаше нещо.Докато един ден нямах тази възможност и да я заведа там на изследване и го направих в нашата поликлиника се оказаха мн добри.След  две седмици ги повтирих,бяха се покачили.След като се обадих на лекарката за да и продиктувам резултатите,тя беше изненадана и въпроса и към мен беше''Къде направихте изследването''.От тогава не искам да чуя за този център.

# 22
И ние с бебка бяхме на преглед преди около месец в този център - при детски невролог - д-р Калева. Много спешно ни направиха ЕЕГ и ни назначиха лечение. Наложи се да постъпим в болница. Там го повториха и резултатът нямаше нищо общо с този, който ми дадоха в Детско здраве. Девойката, която ни направи изследването дори нямаше медицинско образование. Решила съм повече да не ходим там.

# 23
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
И на моето дете, именно там поставиха ГРЕШНА ДИАГНОЗА Тогава малкта беше на 40дни...  #Cussing out
Не помня името на лекарката, но кракът ми няма да стъпи там никога, най-малко за детето ми.

# 24
Утре имам записан час при д-р Бъчварова, но след всичко написано съм малко притеснена! Личната ни изпраща и силно се надявам да не остана разочарована! Ще съм благодарна, ако някой ми даде повече информация за д-р Бъчварова.

# 25
  • Мнения: 9 814
Аз пък съм доволна.
Миналата година заведох детето си на алерголог- кашляше в продължение на месеци без да може педиатъра ни да разбере от какво е кашлицата и съответно без да даде адекватно лечение.
Алерголожката просто откри бронхит в почти хроничен стадии / след това диагнозата се потвърди от друг лекар/ и изписа антибиотик, а детето ми се оправи.
Но, явно зависи на кой лекар ще попаднеш.
Тази жена при която заведох дъщеря си работи по принцип в Медицинска академия.

# 26
  • Мнения: 1
Д-р Бъчварова се оказа внимателна и търпеливо ни обясни всичко. Дано само лечението, което ни назначи да има резултат! След месец пак сме на преглед.

# 27
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Различните лекари оставят различни впечатления.
Като цяло е тясно и задушно, събират се много деца в тази чакалня. Опасна е с тези стълби и парапетът не е съобразен с това, че едно малко дете лесно може да се мушне под него. Уж имахме час, а висяхме 2 часа, синът ми пощуря, тичаше, косата ми се изправи.
Лекарите там, от които съм силно недоволна - д-р Пантелеева, гастроентеролог - за изказването "Детето си е Ваше, проблема си е Ваш" (ми аз защо отивам на лекар - явно не мога да разреша проблема? - ставаше дума за 45 дневно бебе), и д-р Христова, невролог - синът ми хем нямал неврологичен проблем, хем щяла да му изпише лекарства, и напрказва какви ли не неща, които с времето въобще не се потвърдиха.  Тя сега е в Токуда, а Пантелеева приема още в няколко болници.
Положението е такова, че за по-обикновените неща може и да се оправят, но при нещо по-рядко срещано се дънят и вместо да си попрочетат учебниците, си измислят несъществуващи симптоми или се държат грубо.

# 28
  • Мнения: 134
Аз съм много разочарована от д-р Калева - невролог. Не стига, че даде грешна диагноза на детето ми, ами на контролния преглед му изписа сиропи за кашлица!, защото детето беше болно в момента. /сиропите не се произвеждат от години/

# 29
  • София
  • Мнения: 6 559
Водила съм едната ми дъщеря там при детски ендокринолог - Доц.Василева. Супер доволна съм от отношението и професионализма й. Бяхме с направление от педиатъра, диспансеризира я за наблюдение и в продължение на 2 г. сме ходили 4-5 пъти без да платим 1 ст. Назначи й хормонално изследване, консултация с детски гинеколог + ехограф в Майчин дом и пак абсолютно безплатно и организирано. Постави правилна диагноза т.е че всащност няма диагноза  Praynig, въпреки това държеше да я наблюдава през 6-7 месеца.
За организацията в центъра. Първо хипер неудобно е за паркиране (не, че това е от супер значение, но все пак - обикновено водиш болно, ревливо и изнервено дете). Аз съм яла големи л..на с неспазване на часове и винаги, когато прегледът не е от особена спешност искам първия възможен час.  Така направих и с посещението ни там. Да ама не - въпреки че имаме записан час (отоколо преди 10 дни) с влизането (там сме 20 мин преди часа) ни дават номерче  Shocked Shocked Shocked, което се оказва поредния номер на чакащ за съответния лекар - нашето в случая беше 4, при условие, че както споменах имаме първия записан час. Както и да е след малък спор и обяснения за безумността на ситуацията влязохме първи. На втория етаж не съм се качвала, но стълбите, гледани отдолу определено са безумни и не са предназначени за колички, бебета и деца, да не говорим за близнаци, ако педиатърът ми е там винаги ще трябва да ходим по двама  Stop. На няколко пъти съм засичала едно момиченце, което отглеждат там с общи усилия (май е дъщеричка на някого от персонала или собствениците не мога да кажа точно).Рецепсионистките са занимават с него, бавят обслужването на пациентите, то яде разни сухари и т.н. храни и в цялата теснотия на помещенитето с размерите на клозетче, ситуацията е повече от гротеска.

Общи условия

Активация на акаунт