Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса? - Тема 2

  • 218 883
  • 3 754
  •   1
Отговори
# 3 735
  • Мнения: 638
Аз имам много отоци в последно време, но го свързвах по-скоро с перименопаузата, а не с ковида. Още повече, че аз отоци, макар и не чак толкова имам от 21 годишна. Имам и разширени вени. Скоро не съм ходила на съдов хирург, последния път ми нямаше нищо съществено. Мисля, че може би е по-полезно едни кръв и урина да ми пуснат, наистина се притеснявам какво ми има

# 3 736
  • Бургас
  • Мнения: 7 061
Рори, аз подуванията още си ги имам и като че ли прогресират, защото в началото бяха по-малки. Не съм пила кортикостероиди, но антибиотици съм пила три пъти след ковида.
Кръвни изследвания са ми правени няколко пъти - единия чернодробен ензим е на горната граница и леко завишен лош холестерол. Освен това последния път ме диагностицираха с инсулинова резистевтност. Дали може да е от това? Ендокриноложката каза, че това не е характерно за този диагноза.
Да, може да ми изпратиш снимки ако не те затруднява, мерси.

# 3 737
  • Мнения: 2 068
Пикочната киселина как е в кръвните ти изследвания? За подагра намеквам.

# 3 738
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 456
Аз имах слабост в краката и ръцете след ковид. И аз ходих на невролог, изследва ми витамин Д-то, което се оказа ниско, почнах да го пия и вече година съм ок.

# 3 739
  • Мнения: 1 673
Скрит текст:
Аз две години след Ковид имах замайване. Слава Богу мина. Вирусът удря много неврологично. Изчерпва и доста витамините в тялото. Аз включих доста добавки в ежедневието си и спорт. Това ми помогна най-много. Иначе изкарах ковид сравнително нормално. Явно това е без значение за по-дългосрочните последствия. Според лекари масово хората са подобни симптоми след ковид.
Да де,ма да ме прати на ЯМР 😞🫣 Преди това ми нямаше нищо...
След един от ковид-ите получих раздвояване на зрението. На ЯМР ми откриха 2 менингиома, единият близо до очния нерв. Слава богу бързо ми мина и нямам проблеми от това до сега, но кой знае...

# 3 740
  • Мнения: 109
Скрит текст:
Аз две години след Ковид имах замайване. Слава Богу мина. Вирусът удря много неврологично. Изчерпва и доста витамините в тялото. Аз включих доста добавки в ежедневието си и спорт. Това ми помогна най-много. Иначе изкарах ковид сравнително нормално. Явно това е без значение за по-дългосрочните последствия. Според лекари масово хората са подобни симптоми след ковид.
Да де,ма да ме прати на ЯМР 😞🫣 Преди това ми нямаше нищо...
След един от ковид-ите получих раздвояване на зрението. На ЯМР ми откриха 2 менингиома, единият близо до очния нерв. Слава богу бързо ми мина и нямам проблеми от това до сега, но кой знае...
Ужас,сигурно е много гадно.Явно съмнението е било за МС,защото двойното виждане й е симптом.Аман от тоя гаден вирус....

# 3 741
  • Мнения: 8 730
Може ли някой да сподели "aктуалните" симптоми на КВ? Синът ми е с температура 39 градуса, която не пада и болки в гърлото?

# 3 742
  • Мнения: 227
Може ли някой да сподели "aктуалните" симптоми на КВ? Синът ми е с температура 39 градуса, която не пада и болки в гърлото?

Прясна от тази сутрин с ковид. Мъжът ми предните дни вдигна за 2-3 часа 38, с болки по тялото, след това вече нямаше, лека хрема и подкашля но нищо сериозно. Аз от вчера със странна чувствителност в гърлото и зачервено гърло. Нямам хрема, но усещам леко подута носна лигавица. В момента съм с 37,6 и болки в ставите, но значително по-леки в сравнение с предни пъти боледуване от ковид. При приятел, с който бяхме предната седмица се прояви с разстройство, силно гадене с повръщане и втрисане- та тогава решихме че е натравяне с храна, защото му олекна на следващия ден. Явно пак при всеки различно.

# 3 743
  • Мнения: 1 365
Сега се върти подобен вирус, не сме се тествали за ковид, започва с гърло и т, после хрема и обща отпадналост, болки в мускулите, някои от домашните се оплака и от корем.

# 3 744
  • Мнения: 227
Сега се върти подобен вирус, не сме се тествали за ковид, започва с гърло и т, после хрема и обща отпадналост, болки в мускулите, някои от домашните се оплака и от корем.

При нас е ковид- потвърди го комбиниран тест за ковид, грип и рс вирус. Даже не си правих труда да взимам проба от синуса- натрих си гърлото и светна още на първата секунда наситена черта.

# 3 745
  • Мнения: 1 673
С положителен тест преди около месец бях, изкарах го сравнително леко. Само с няколко прахчета грипекс и геломиртол. Характерната хрема... Аз никога не ползвам капки, а мазвам под носа с ментолов вазелин и носът обикновено се отпушва веднага. Люти доста и е много ароматен. Сега обаче обилно се омазах, дори вътре в ноздрите и десетина минути не чувствах абсолютно нищо, нито миризмата нито лютивината, много брутално. Остана ми една продължителна кашлица, която накрая спрях с мукосолван.

# 3 746
  • Мнения: 4 219
Вече 10-Тина дни от преболедуването ми и нямам никакво обоняние. Носът е отточен, капки не помагат.

# 3 747
  • Мнения: 13 932
При всеки е различно това с обонянието, не знам сегашните варианти как са но преди 2 години се влачих сигурно над месец след като оздравях преди да успея да си помириша кафето... Дай си време, не при всеки става веднага след оздравяването. Капките нямат връзка, не бих ги слагала без нужда.

# 3 748
  • Мнения: 296
Сега се върти подобен вирус, не сме се тествали за ковид, започва с гърло и т, после хрема и обща отпадналост, болки в мускулите, някои от домашните се оплака и от корем.
За колко време премина цялото нещо? Ние сме само с болки в гърло и отпадналост засега, 2-ри ден.

# 3 749
  • София
  • Мнения: 11 561
Напълно възможно е да е Ковид.

Общи условия

Активация на акаунт