Сблъскахте ли се " челно " с коронавируса? - Тема 2

  • 216 866
  • 3 751
  •   1
Отговори
# 3 720
  • Мнения: 54 755
Точно това беше целта на ваксините, да не стигаме до болницата, защото си знаем и без КОВИД какво е положението там.
С две думи - оплакваме се от собствената си непредпазливост. Като освен ваксините трябваше и другите мерки да се спазват.

Абе какво целим с този спам? Thinking След 4 години пак ли трябва да се обяснява, че в условията на нова и непозната болест трябваше да положим лични усилия да се предпазим с наличните средства - маски, ваксини, дистанция.

# 3 721
  • Мнения: 7 356
Мда, интересно размърдване и тук, и в другата тема. И все пак, другата тема е по-подходяща за тази дискусия.

# 3 722
  • Бургас
  • Мнения: 6 986
И се ваксинираха масово скандинавците.

Аз говоря за времето отпреди да излязат ваксините.

Съфорумката от горния пост, а защо имаше толкова много пациенти в болниците? Като знаете, че там няма да ви лекуват адекватно, ами предпазете се!

То отстрани звучи много лесно - предпазете се. Ваксините излязаха почти година след вируса, а някои хора си ходеха плътно на работа през цялото време на пандемията, защото работата не им позволява да са онлайн. На мен също ни ми беше разрешено да работя от вкъщи. На всичкото отгоре през първите вълни се налагаше да придружавам моя болен от рак баща по лекари и болници. Как да се предпази човек в такава ситуация. Да, носих маска, но както знаем има случаи на хора носили маски и пак са се разболяли. Няма как да знаем съфорумката от къде го е хванала. Мой колега хвана ковид докато лежеше в болница за друг проблем.

Последна редакция: нд, 12 май 2024, 23:18 от Irene Adler

# 3 723
  • Мнения: 87
Здравейте.През януари боледувах от ковид и от първия ден още получих замаяност и треперене на ръцете.Изкарах го сравнително леко, но треперенето си остана,а и се усложни и до ден днешен не изчезва.То беше фин тремор,а сега от две-три седмици при емоции и стрес(сервират ми се тъпотии ежедневно напоследък) треперя доста.Даже и краката,и главата(при емоции)Отделно получавам и потрепвания при покой.Я крак,я ръка,я корем.Бях на невролог.Прегледа ме,иначе ок,ама треперенето...а и аз от страх там доста се тресох🤷‍♀️И ми назначи ЯМР на глава,а аз изпаднах в див ужас.Уж отхвърля МС,АЛС,Паркинсон,ама аз-шаш!И след това ми хрумна да кажа за тъпия ковид.А той ми каза:"А,ясно.Long kovid!"И аз му викам:"Значи ЯМР отпада?"ДА,ама не.Та...успокойте ме,че има някой друг с такива симптоми след ковид.Благодаря предварително ♥️

# 3 724
  • София
  • Мнения: 2 658
Аз две години след Ковид имах замайване. Слава Богу мина. Вирусът удря много неврологично. Изчерпва и доста витамините в тялото. Аз включих доста добавки в ежедневието си и спорт. Това ми помогна най-много. Иначе изкарах ковид сравнително нормално. Явно това е без значение за по-дългосрочните последствия. Според лекарите масово хората са с подобни симптоми след ковид.

Последна редакция: чт, 23 май 2024, 23:04 от BettyBoop

# 3 725
  • Мнения: 87
Аз две години след Ковид имах замайване. Слава Богу мина. Вирусът удря много неврологично. Изчерпва и доста витамините в тялото. Аз включих доста добавки в ежедневието си и спорт. Това ми помогна най-много. Иначе изкарах ковид сравнително нормално. Явно това е без значение за по-дългосрочните последствия. Според лекари масово хората са подобни симптоми след ковид.
Да де,ма да ме прати на ЯМР 😞🫣 Преди това ми нямаше нищо...

# 3 726
  • Мнения: 6 292
Поне полвин година след оздравяването ми изпусках разни неща така както ги изпусках докато боледувах, защото пръстите ми потрепваха и се отваряха. Остана ми и да ми се размазва погледа за различно дълго време през различен интервал, но поне веднъж седмично се случва. Чести мравучкания на пръстите на ръцете и ходилата, болки на различни места. Три години по-късно проблемите с паметта не само че не отшумяват, но според близките ми се влошават. Един куп последствия ми останаха от този ковид преди 3г. Оказа се, че вече не мога да се качвам на по-висока надморска височина от Драгалевци, защото ми става много лошо, а преди ковид съм се качвала много, много нависоко в планините. Вероятно някакъв проблем с вестибуларния апарат. Оттоци по краката, 25+ килограма отгоре, които не се плашат от глад и диети. Има и още. Но това че има и други с дълъг списък "бонуси" от ковид няма да ти помогне. Търси лекари, които да се заемат да ти помогнат. Аз нямам обективната възможност да ходя по лекари и съм се примирила донякъде. Но ти недей. Търси лекари, които да пускат изследвания и да им пука дали ще ти помогнат.

# 3 727
  • Мнения: 3 609
Та това е много правилно и отговорно, че ви праща на ЯМР. Това изследване не е опасно. Може само да ви помогне. Колко хора се молят да ги пратят. Едно време когато правех на хипофизата ямр, бяха едни писма до каса, то чакане, то чудо.

# 3 728
  • Мнения: 6 292
И аз се моля за ЯМР, но не ме пращат. Исках да го направя платено, но когато ММ отиде да ми запише час му казали, че и за платеното ЯМР искат бележка от лекар. Не се отказвайте от ЯМРто.

# 3 729
  • Мнения: 87
Рори 72,разбирам,много е гадно 😞Дано да се оправиш и ти по-бързо.Моят невролог каза,че продължават до 5 г. тези симптоми.
Laurentin,да,добре е,че ми е назначен ЯМР,но мен ме е страх 🤷‍♀️Аз живея в Гърция и тук го няма тоя проблем с касата.От вчера ми дадоха час за 29.05. и с осигуровките ми трябва да платя само 30 евро.

# 3 730
  • Мнения: 6 292
Няма нищо страшно. Моето дете беше на 4.5г., когато за пръв път му правиха ЯМР и то без упойка. До ден днешен са му правени повече от 10 пъти ЯМР. Просто си лежите и изпълнявате команди за дишане и спиране на дишането. Доколкото знам някъде пускат и музика на пациентите между командите

# 3 731
  • София
  • Мнения: 2 658
Рори 72,разбирам,много е гадно 😞Дано да се оправиш и ти по-бързо.Моят невролог каза,че продължават до 5 г. тези симптоми.
Laurentin,да,добре е,че ми е назначен ЯМР,но мен ме е страх 🤷‍♀️Аз живея в Гърция и тук го няма тоя проблем с касата.От вчера ми дадоха час за 29.05. и с осигуровките ми трябва да платя само 30 евро.
Не е страшно, но е неприятно, ако човек има клаустрофобия.

# 3 732
  • Мнения: 87
Няма нищо страшно. Моето дете беше на 4.5г., когато за пръв път му правиха ЯМР и то без упойка. До ден днешен са му правени повече от 10 пъти ЯМР. Просто си лежите и изпълнявате команди за дишане и спиране на дишането. Доколкото знам някъде пускат и музика на пациентите между командите

Живо и здраво да ви е детенцето❤️ Страх ме е какво ще излезе от изследването...
Бети,нямам клаустрофобия,но имам тревожност(от след ковида и това)Могат ли да се пият успокоителни преди това,не питах,а трябваше...

# 3 733
  • Бургас
  • Мнения: 6 986
Понеже някой по-горе спомена оттоци по краката. Аз около половин след ковида получих едни специфични оттоци. В смисъл не ми се подуват целите крака, а само около кокалчетата, като от вътрешната страна са по-изразени отколкото отвън. Постоянни са и не се влияят от това дали седя или се движа. Някой получавал ли е нещо подобно? Разбира се може и да не е от ковида, но никой не знае какво е. Личин лекар, кардиолог и съдов хирург - според тях всичко ми е наред. Другата седмица съм на ревматолог.

# 3 734
  • Мнения: 6 292
Ирене, аз съм с оттоците, но не бяха само около глезените и не бяха само за половин година. По-късно ако кажеш на лични ще ти кача снимки, за да сравним един и същ ли е проблемът. Подобрение, не напълно да са изчезнали, а просто се подобри положението когато ми преляха голямо количество кръв преди година и за пръв път от 2г. успях да си видя кокалчетата на глезените. Знам че сме от един град затова ще допълня, че също ходих при 2 съдови хирурзи, при кардиолог и нефролог и от никъде не излезе диагноза следователно и лечение. Появиха ми се точно след ковид като всички останали екстри, но не знам дали принос за тях нямат и лекарствата - кортикостероид за около 3 седмици и три антибиотика за месец, единия от които левокса плюс аспирин протекта и още някакви лекарства за кашлицата, за фиброзата  и още нещо.

Общи условия

Активация на акаунт