Снимки – спомени от близко и далечно минало - 2

  • 297 492
  • 7 493
  •   1
Отговори
# 1 380
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
Москва не вярва на сълзи. Simple Smile
за мен е по-добър от Ирония на съдбата, но не колкото "Бялото слънце"

# 1 381
  • Мнения: 42 093

Нищо не ми говори. Съветското кино не ми е слабост. Като изключим "Бялото слънце на пустинята" или "Ирония на съдбата".

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%81%D0%BA%D0%B2%D0% … D0%BB%D0%B7%D0%B8

Даже има Оскар.

# 1 382
  • Мнения: 9 462

Нищо не ми говори. Съветското кино не ми е слабост. Като изключим "Бялото слънце на пустинята" или "Ирония на съдбата".

Филмът е "Москва не вярва на сълзи" и мисля има Оскар за чуждестранен филм.

# 1 383
  • Мнения: 2 667
И да не забравяме сепак, че този филм има Оскар.
Добрееё, благодаря за фрагмента.
Приятно вспомнитЬ. ❤️
Както се казваше в един виц.

# 1 384
  • СИ
  • Мнения: 4 403

Филмът е "Москва не вярва на сълзи" и мисля има Оскар за чуждестранен филм.


Е... Щом е "Москва не вярва на сълзи" няма начин да не съм го гледал по "онова" време. Но с нищо не съм го запомнил. Съветските филми си имаха една такава блудкава и фалшива сантименталност, която някак си не ми допадаше.

П.С. Защо пък да не взема да си го пусна довечера? И без друго е петък. Само че няма програма "Время".
И едно винце може да си налея...           Smile

Последна редакция: пт, 13 яну 2023, 16:04 от SeaHorse

# 1 385
  • Мнения: 42 093
Е, "Война и мир" хич не им се беше получил зле.
И на Щирлиц как му се лепяхме вечер...

# 1 386
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
"Ела и виж" не е нито блудкав, нито сантиментален.
и много други има.

# 1 387
  • Мнения: 10 498
Много мразех руските военни филми, които ни натрапваха непрекъснато. И досега мразя военни филми от всякаква народност. Имаха хубави комедии, както и някои драми. Понякога са ми нелогични, но както ни втълпяваха никой не може да разбере необятната руска душа.

# 1 388
  • Мнения: 2 636
От събитията от 02/2022 съм резервирана към всичко руско, но едновремешните руски филми ми харесват, трогват, носталгични са ми, емоционални и издържани художествено. От новото руско кино не съм гледала нищо, уточнявам.
"Гара за двама" например. Или военен, пропаганден, но вълнуващ - "Вечният зов".
"Любимата на механика Гаврилов", "Белоруската гара",  "Москва не вярва на сълзи",  който споменахте...
Обожавам ги тези филми. И още много.
Комедия от 1983  "Жененият ерген" - гледах го на кино...

# 1 389
  • Мнения: 5 635
Последният руски филм, който гледах, беше Товар 200. Ужасно брутален, холивудските ужаси пасти да ядат. Сега не бих издържала да го гледам, но бях млада тогава.

# 1 390
  • Мнения: 6 939
Не знам дали е вярно, но някъде бях чела, че преди първата си среща с Горбачов Рейгън бил гледал няколко пъти "Москва не вярва на сълзи".

# 1 391
  • Мнения: 2 636
Не знам дали е вярно, но някъде бях чела, че преди първата си среща с Горбачов Рейгън бил гледал няколко пъти "Москва не вярва на сълзи".

Да, искал да разбере прословутата руска душа преди среща с Горбачов.
Но нищо не разбрал, признал си го е.

Последна редакция: пт, 13 яну 2023, 19:45 от pepa57

# 1 392
  • Мнения: 6 939
Е, той беше и актьор, може и с професионален интерес да го е гледал, все пак има и Оскар.

# 1 393
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 382
случайно попаднах на това Simple Smile
https://www.lifebites.bg/bulgaria-hugo-jaeger/
струва ми се, че на снимките разпознавам някои места в София, а на вас?

# 1 394
  • Мнения: 14 475
Повечето снимки са портрети,но на 7 и 8 мисля,че е военното коменданство в Подуене.Вече го няма.

Общи условия

Активация на акаунт