От Пазарджик с любов - 8

  • 22 714
  • 288
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 1 097
Всъщност и Алете има, но в Пз не съм виждала.
Аз голямо четене му ударих за тия адаптирани млека, нали ходя на изпити от време на време и няма кой да го кърми малчо тогава  Confused Та прочетох библиотеки, теми и де що има из форума  Crazy
И накрая се спрях на Нутрилон 1, бяхме под 6 месеца за сефте когато пи АМ. Имаше пробиотици и не запича! Последното беше много важно за мен. Фризо също знам, че има пробиотици, но запича много. Сега сме на НАН 2, с него правя кремове най-вече. И НАН не запича... но в подфорума има инфо за всички марки млека - ако ти се чете...

# 226
  • Мнения: 157
Записах си час при Павлова за утре в Хигия. Стискайте палци да каже, че всичко е наред. Иначе се чувствам нормално - днес замалко да повърна, ама устисках Wink  Embarassed

# 227
  • Мнения: 134
Честито на всички празнували през времето, откакто не съм писала!
Добре дошли, нови мами! На бременните – лека бременност и безпроблемно раждане желая, а на мамите – живи и здрави дечица!

За гинеколозите - писала съм и друг път мнението си, но виждам, че и другите се повтарят, така че и аз ще се повторя. Ако можете да си го позволите финансово – следете бременността си и раждайте в "Торакс", Пловдив – и хигиената, и отношението, но най-вече МЕДИЦИНАТА ТАМ Е НА СВЕТЛИННИ ГОДИНИ ОТ ТАЗИ В „частните” клиники в Пазарджик! Ако пък не можете – от това, което съм чувала от приятелките си, на чиято преценка вярвам – в държавната болница човек може да се довери на д-р Попов, д-р Чолаков и д-р Георгиев. В „Хигия”, на Павлова, Генчева, Антонов аз НЕ бих поверила здравето и живота – нито своя, нито на бъдещото си бебе. При д-р Станев съм била само веднъж (преди да отиде в „Здраве”) и не мога да съм толкова категорична, но определено не е от най-отделящите нужното внимание на пациента, въпреки че съм чувала доста добри отзиви.
Иначе при всяка визита на бременната при гинеколога й задължително се мерят килограмите и кръвното налягане! Подробна информация за НЕОБХОДИМИТЕ ПРЕГЛЕДИ И ИЗСЛЕДВАНИЯ може видите тук.

Ние сме добре и всеки ден излизаме на разходка, независимо от времето. Искам да ви се похваля - моят Стефко проходи! Точно на рожденния ден на баща си му направи най-големия подарък – първите две самостоятелни крачки!

Niko_leta, ПРЕ-млеката са за недоносени бебета - "Фризолак-Пре", "Пре-Нутрилон", "Пре-Нутрилак", "Милумил Пре" "Хумана 0", но не зная дали в Пазарджик ги има. Със сигурност има на "Нестле" - "ПреНан".

Лека седмица на всички!

# 228
  • Мнения: 592
Благодаря ви много zа информацията.
Аz живея на центъра до театъра и сигурно по мекимето има такива магаzини или по аптеките сепродават.

# 229
  • Мнения: 1 097
Честити ходещи крачета на Стефко! И безаварийно от тук нататък   Mr. Green  Joy
viodidi , разбира се, че всичко ще е наред  Hug

Аз понеже съм голяааааааама патка и мнооооого забравям... извинете! Все пак да ви почерпим, че днес Лео става на 9 месеца  Mr. Green bowuu Пък който ме засече по центъра може да си изпроси и почерпка наживо  Mr. Green  Twisted Evil



Тъкмо да обогатя социалния си живот, че нашите бебешки приятелки в студ не излизат и те... а комшу са в Турция с бебка и от 1 седмица съм като заложник в пълния смисъл на думата  #Crazy

 ooooh! Докато пиша и станало утре...  Crazy Значи почерпката е с вчерашна дата...  Blush
Все пак - дано ви е сладко!  Hug

# 230
  • Мнения: 157
Д-р Павлова каза; "Честито!"  newsm44 6-та г.с. и размери 16,4мм  smile3525 мислех по-нататък да кажа на работата, но пред кабинета се засякох с 2 колежки  smile3505 нещата ще се разчуят преди да съм се усетила  smile3501

# 231
  • На погрешната планета
  • Мнения: 2 762
viodidi , честито Hug  bouquet Hug!!! Желая ти леко бременеене и раждане и едно сладко и здраво бебче Heart Eyes!

# 232
  • София
  • Мнения: 1 511
Честити ходещи крачета и от мен на Стефко...имах честта да видя няколко негови крачки ...  Hug

Лека бременност,viodidi!
  bouquet

# 233
  • Мнения: 147
viodidi, честито и леко бременеене. Кажи кога е термина

crazybrat, напълно те разбирам как си..и нашите бебешки приятели все се крият вкъщи...Тъкмо се чудех дали само ние сме толкоз щури та не пропускаме ден да не сме на центъра..Вече нямам търпение да се затопли и да поизлезнат хората, че много ни скучно иначе Rolling Eyes

# 234
  • Мнения: 157
Според калкулатора на форума, термина е 15.10. Самата аз на 02.10 ставам на 30!!! Хубав подарък ще си направя  smile3525

# 235
  • Мнения: 147
даммм...и ако бебчо избърза може и да сте на една дата Heart Eyes

# 236
  • Мнения: 1 097
viodidi , Честито!  Hug Party  Heart Eyes
Лека и щастлива бременност ти желая!

Кажете в кои кафета ходите, ако сте навън и стане лошо времето. Аз нали кърмя и понякога не може да се устиска до вкъщи... пък междувременно е станало супер клинч  cold
Нещо много задимено по кафетата.... а тези, които са за непушачи не се събира количка вътре  Confused

# 237
  • Мнения: 2 214

За гинеколозите - писала съм и друг път мнението си, но виждам, че и другите се повтарят, така че и аз ще се повторя. Ако можете да си го позволите финансово – следете бременността си и раждайте в "Торакс", Пловдив – и хигиената, и отношението, но най-вече МЕДИЦИНАТА ТАМ Е НА СВЕТЛИННИ ГОДИНИ ОТ ТАЗИ В „частните” клиники в Пазарджик!
Stefaniva знаеш че гласувам с  двете си ръце ЗА  smile3521

Последна редакция: чт, 22 фев 2007, 22:26 от winter

# 238
  • Мнения: 2 577
Момичета, здравейте и от мен!
Първо да пожелая лека бременност на бъдещите мами! Наслаждавайте се на всеки миг от този период, защото се случва много рядко в живота ни Joy
Относно лекари и болници... Аз също много мислех, но накрая отидох и и родих там, където беше МОЯТ лекар. През цялото време бях при д-р Павлова - лично аз съм много доволна от всичко, което тя направи за мен. При всичките проблеми, които имах през бременността, тя беше човекът, който ме доведе до крайната спирка.Хигия не предлага нищо повече от една държавна болница - само е по-чисто,  родилките са по-малко, персоналът е по-всеотдаен.
"Торакс"  е частна болница в пълния смисъл на думата. Лекарите наистина са на много високо ниво,НО малко жени могат да си позволят финансово това удоволствие, за съжаление. Thinking
Наистина съпоставимо с Хигия, например, сумата е 20 пъти по-голяма/ включвам и консултациите преди раждането, защото се плащат, изследванията също/.
Жалко, че в такива болници и с такова оношение към пациента не могат да раждат всички жени.

# 239
  • Мнения: 2 577
иСКАМ ДА ДОПЪЛНЯ САМО ОЩЕ ФАКТИ ЗА Д-Р Павлова. Тя беше човекът, който ми спести дълги години ходене по болници и харчене на пари. 2 години имахме проблем и не можех да забременея. Та без въобще да се прави на компетентна и да ни мотае ни изпрати да си направим необходимите изследвания, правилно ги разчете и ни каза какво да правим и къде да отидем. заради едни дребни здравословни проблеми нямаше и до сега де си имам бебе, защото повечето само те мотая и изкарват проблема ти толкова голям, че от притеснения и вси
ко останало и да можеш няма да забраменееш. Обясни ми кка да си следя овулацията, как да си разчитам изследванията, абе  всичко. не се сърдеше когато отивах в лаборатория в торакс или при лекар извън града за консултация - напротив.
После когато забременях ме следеше много изкъсо, определено съм ходила 3 пътии повече на консултации от предвидените по здравна каса. Винаги гледаше бебето обстойно, записваше ми всичко на дискети. Пускаше съпруга ми , за да е съпричастен и той. Правила ми е де що има изследвания. Два пъти ме взе в Хигия за задържане с контракции, с подходящо лечение всичко се оправяше. Нито за миг не усетих претупване, несериозност или нещо такова от нея и персонала в отделението. Чак се чудя как тази жена успява да смогне. Всеки ден е в отделението - прави всеки ден операции, всеки ден е на кабинет - и то два кабинета... Докато лежах в Хигия имаше и жени с гинекологични проблеми - всички бяха нейни пациенти и всички казваха, че е много добър диагностик. И благодарение на нея миоми, тумори и ...да не изреждам са премахнати своевременно.
Малко стана в повече похвалата ми за нея, но аз по принцип не спестявам нито лошото, нито хубавото. Е, понякога от умората си е като нея, може и да те навика, пък после ти се извинява. Съд(здава впечатление на отнесена, но всичко помни и преценява добре за състоянието ти.

Общи условия

Активация на акаунт