Все едно съм взела зъбите на кон!

  • 20 656
  • 56
  •   1
Отговори
# 15
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Алекса, съвсем спокойна бъди.
Не си свикнала и ти се струва, че устата ти е изпълнена и езикът ти нон стоп е там.
Трябва ти една седмица и ще свикнеш.

Честити зъбенца!   bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 2 217
Ей, благодаря ви наистина, абе знам че тук винаги ме разбират и подкрепят  bouquet
Само керамика изглежда по-естествено, но пък моя зъболекар каза, че не били толкова здрави - в смисъл възможно е да се напука или счупи, докато мет.кер. е просто вечна, стига да не ти изгният твоите зъби отдолу и да стане проблем....рязане на мост, пилене, къртене.....и т.н.
Но ако са залепени добре и не влиза храна под венеца е супер.
Да си призная, по-добре изглеждам от преди, когато сякаш ми беше гръмнала пиратка в устата Joy

# 17
  • Мнения: 2 353
  Честити зъби Grinning Пожелавам ти вкусни манджи и да спиш СЪС зъбите си до дълбока старост!
  И аз съм с металокерамична предница, свиква се.

# 18
  • Мнения: 2 237
Аз бях тази която каза,че фасетите са лош избор.Мнението  ми е изградено след разговор с личния ми зъболекар,който ме лекува от 15 годишна.Попитах го какво представляват фасетите,и той ми обясни следното:
Порцелановите фасети са нещо като плочките в банята ви.Какво имам предвид ? Изпилват се предната стена на зъба,т.е. лицевата част.По-точно се сваля горния слой на зъба.И там се залепва една плочка.Т.е. нещо като половинчата коронка,но далеч по ненадеждно.
Какво става обаче със задната часта на зъба ?Ами тя си остава незащитена  и открита и бактериите продължават да атакуват.Храната също безпрепятствено влиза там.И в един момент имате блестяща предна част и развалена задна.Друг момент който зъболекарите "забравят" да споменат,е че фасетите имат кратък живот и често трябва да се сменят.(Най-често се отлепват).Което е непосилно за обикновения българин.Порцеланови фасети си слагат например холивудските актьори,но те имат пари да ги поддържат.

Най ме е яд на факта,че българските зъболекари (някои от тях) заблуждават пациентите си с тези фасети и само си пълнят джобовете.
Все едно да си сложиш през зимата шапка само на предната част на лицето,а отзад тилът ти е подложен на студ и вятър,така си го обяснявам аз това със фасетите.
Керамичните коронки са наистина по-скъпи но и по-лесно се чупят,нямат тази здравина.
Най-доброто за момента си остава металокерамиката,това вече го казвам от личен опит   Peace

Изрично подчертавам,че все пак не съм зъболекар и не съм навътре в нещата,това което съм написала е информация дадена ми от моят зъболекар.на когото обаче вярвам безрезервно и който отказва да прави порцеланови фасети поради щуротията която представляват.


Това е моето мнение ,в крайна сметка всеки сам си решава   Simple Smile

# 19
  • Мнения: 192
Като казвате фасети т. нар. veneers ли имате предвид?

# 20
  • Мнения: 476
А знаете ли колко време живот дават на металокерамиката?

# 21
  • Мнения: 81
Аз бях тази която каза,че фасетите са лош избор.Мнението  ми е изградено след разговор с личния ми зъболекар,който ме лекува от 15 годишна.Попитах го какво представляват фасетите,и той ми обясни следното:
Порцелановите фасети са нещо като плочките в банята ви.Какво имам предвид ? Изпилват се предната стена на зъба,т.е. лицевата част.По-точно се сваля горния слой на зъба.И там се залепва една плочка.Т.е. нещо като половинчата коронка,но далеч по ненадеждно.
Какво става обаче със задната часта на зъба ?Ами тя си остава незащитена  и открита и бактериите продължават да атакуват.Храната също безпрепятствено влиза там.И в един момент имате блестяща предна част и развалена задна.


Това не го разбирам? Какво означава задната част остава незащитена, нали пилят само предната част на зъба и там залепят порцелановия фасет? Къде влиза храна между фасета и самият зъб ли? Преди да ти сложат фасети зъба трябва да е абсолютно здрав. Да чупят се, отлепват се, ама живота им е около 10 години.

# 22
  • Мнения: 2 237
Ами така,остава незащитена и с времето може да се развие кариес.Лепват ти фасетката само отпред а отзад зъбът не е защитен.Май не мога да го обясня добре.... Embarassed
А това за срока им на годност според моят зъболекар не е вярно.Храната влиза там,където няма фасета.Представи си коронка,представи си и фасета.Аз имам общи 18 коронки в устата си и никъде не влиза храна защото зъбът е абсолютно защитен.
Пак казвам,не съм професионалист ,никога не съм претендирала за това.Само цитирам зъболекаря си   Peace
На металокерамиката се дава живот от 15 до 20 години.Лично аз до скоро имах една 15 годишна коронка и не беше мръднала.Сестра ми също е с метало керамика от 13 години,предни зъби,също не мръднали.
Съгласете се все пак ,че фасетите сега навлизат и все още не са изпитани с годините.Като дойде някой и ми каже че има 20 годишни фасети ,веднага ще се съглася че са издръжливи.(и за десет годишни също) За сега обаче няма такъв.

Както казах вече,всеки сам си решава какво да направи със зъбите си.Нали така ?  Wink


А,и авторката,да почерпиш за новите зъби !   Mr. Green

# 23
  • Варна
  • Мнения: 451
Аз бях тази която каза,че фасетите са лош избор.Мнението  ми е изградено след разговор с личния ми зъболекар,който ме лекува от 15 годишна.
За всички, които се интересуват от фасети можете да погледнете тук:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=85834.100

Общото мнение, както разбирам в тази тема относно фасетите е доста отрицателна. За съжаление се оказва, че повечето от вас донякъде са дезинформирани от своите зъболекари, които може би не са достатъчно наясно или не са правили фасети. Сравнението с фаянсовата плочка е много добро, но аз бих задал един въпрос: Кажете ми, ако майсторът, който ви е поставял плочки в банята е добър, плочките ви падат ли, чупят ли се?  Wink
Подобно е държането на фасети в устата. За последната година съм сложил над 50 фасети и мога да кажа, че няма нито една счупена или спукана, а ако до 1 година няма проблем с тях, тогава никога няма да има (цитирам една от Библиите за фасети на един Швейцарски автор Pascal Magne, който преподава в един от най-реномираните американски стоматологични факултети). Естетиката при тях въобще не може да се сравни и с най-добрата метлокерамична корона, а най-хубавото при тях е, че се изпилява едва 30 %от външната повърхноьт на зъбите, а не 70% околовръст за короните.. Смяната на короните от металокерамика става на 10-12 години (все пак организма тарее, а както каза една от пишещите металокерамиката е "вечна"  Simple Smile). Фасетите имат два пъти по-дълъг живот. И накрая (понеже всички се мерят с "Пълна промяна", която апропо вече се снима и в България) ако металокарамиката беше по-добрата и "вечна"-та, защо всички известни хора от шоубизнеса избират фасети, а не корони (все пак те могат да си позволят най-доброто).
За желаещите да четат могат да посетят моята уеб страница, където съм писал повече за фасетите (ако искате разгледайте и снимките).

http://venelinov.com/publications_bg.php

http://venelinov.com/gallery_bg.php?page=gallery_list&ofs=2&lang=1

# 24
  • Мнения: 2 237
Д-р Венелинов,очаквах Вашето включване.Докато ходех при моят зъболекар с интерес четяхме мненията ви във този форум.Няма да коментирам мнението Ви за фасетите,само ще кажа че така или иначе не съм съгласна.Вие си правете фасети,Ваше право.Аз пък не ги одобрявам и имам пълна вяра на зъболекаря си който е прекрасен специалист (и който между другото добре ви познава,но това е друга тема)
И да,колкото и да е добър майстора,понякога плочките в банята падат  Simple Smile  А отговора на въпроса защо се слегат фасети вместо металокерамика го знаете - най-вече поради липсата на време на пациента.И от къде пък знаете,че всички артисти и звезди си слагат фасети ?  Wink
Смяната на металокерамичните коронки не става след 10-12 години,и това го знаете.Съгласна съм обаче с вас,че металокерамиката не е вечна.
Изпилването на 30 % от предната част на зъба ви се струва "едва " !? На мен пък не ! По-добре да ми изпилят целият зъб,но после да е защитен,отколкото това.
Искам да ви кажа че моят зъболекар не ме е дезинформирал,напротив - информирал ме е много точно и прекрасно ми е обяснил що е това фасета и има ли почва у нас.Той е наясно с последните "моди" в зъболечението и няма начин да ме подведе.А и аз съм пациент с достатъчно опит (а вече и знания) за да ме подведе някой.

В заключение искам да кажа - моля ви,не използвайте форума,за да се рекламирате ! (мисля,че и модераторите ще се съгласят с мен)
Вярвам,че сте добър специалист,но моля  рекламирайте се по друг начин.
Останете си със здраве.Аз повече няма да пиша,защото вие все ще намерите какви аргументи да изтъкнете.Зъболекар сте все пак.
Мнението ми за фасетите обаче остава непроменено.И въпреки че имам финансова възможност,никога не бих си сложила фасети !!!

Ама опасен човек сте значи,веднага надушихте къде се пише за фасети   Mr. Green



Темата се изроди,аз наистина спирам вече..........

# 25
  • Варна
  • Мнения: 451
Ами така,остава незащитена и с времето може да се развие кариес.Лепват ти фасетката само отпред а отзад зъбът не е защитен.Май не мога да го обясня добре.... Embarassed
А това за срока им на годност според моят зъболекар не е вярно.Храната влиза там,където няма фасета.Представи си коронка,представи си и фасета.Аз имам общи 18 коронки в устата си и никъде не влиза храна защото зъбът е абсолютно защитен.
Пак казвам,не съм професионалист ,никога не съм претендирала за това.Само цитирам зъболекаря си   Peace
На металокерамиката се дава живот от 15 до 20 години.Лично аз до скоро имах една 15 годишна коронка и не беше мръднала.Сестра ми също е с метало керамика от 13 години,предни зъби,също не мръднали.
Съгласете се все пак ,че фасетите сега навлизат и все още не са изпитани с годините.Като дойде някой и ми каже че има 20 годишни фасети ,веднага ще се съглася че са издръжливи.(и за десет годишни също) За сега обаче няма такъв.

Както казах вече,всеки сам си решава какво да направи със зъбите си.Нали така ?  Wink


А,и авторката,да почерпиш за новите зъби !   Mr. Green

# 26
  • Варна
  • Мнения: 451
В заключение искам да кажа - моля ви,не използвайте форума,за да се рекламирате ! (мисля,че и модераторите ще се съгласят с мен)

Темата се изроди,аз наистина спирам вече..........

Мисля, че тук много грешите. Никога в своите постове по всички форуми, в които пиша никога не съм се рекламирал. Никога не съм настоявал вие или който и да е друг да дойде при мен.
Ако давам препратки към сайта си то е, за да подкрепя думите си с дела.
Живеем в свободна страна и всеки има право на избор  Grinning.
Желая приятен ден на всички.
д-р Росен Венелинов

# 27
  • Мнения: 2 237
Приятен ден и на Вас    Grinning

# 28
  • Мнения: 192
Д-р Венелинов,

Поздравления за включването!  Аз не го намирам за неподходяща самореклама, напротив.
Интересна информация давате. Само едно не разбрах тези фасети същото нещо като veneers ли са?

# 29
  • Мнения: 7 716
На мен не ми личи. Точно като оригиналните ми са.
Искай да ти ги поправят. Няма да свикнеш и винаги ще се дразниш.

Общи условия

Активация на акаунт