Щитовидна, пулс 180, паники

  • 806
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 19
Искам да се обърна към жените тук, които са били или са с автоимунен тиреодит или хипертиреодизъм.
От ужасно дълго време съм със зверско сърцебиене (някой път до 180) , агонизиращи ужасни,всекидневни паник атаки. Първата ми работа бе да отида на кардиолог. Каза тахикардия, изписа корлентор. Отивам на преглед  при невролог, който ме прати за няколко кръвни, включително TSH. Правих в синево, оказа се към 6. Не се обърна внимание на това. От години пия клонарекс. Неврологът ми изписа Стрезам за нервите, за да мога постепенно да намалям и спра клонарекса. От там обаче свършвам една нощ в линейка с безумен пулс и тресене на тялото. Момчетата ме насочиха да отида на ендокринолог. Правя нови изследвания в бодимед (месец след тези в синево) и TSH ми е вече в норма към 3,31 , обаче ТАТ Е 432 , а МАТ 71. Отивам на преглед казва ми, че уж вижда 3 възела на щитовидната, диагноза - автоимунен тиреодит. Нищо не ми се изписва. Отивам при 2ри ендокринолог - изписа селен, каза, че такова сърцебиене е от нерви и стрес, нямала съм възли, но вижда петна по щитовидната, на път да развия Хашимото. После продължавайки с моите сърдечни пристъпи отивам пак на кардиолог. Изписва ми конкор. Казва просто тахикардия и нерви. Пия си аз конкор само и клонарекс, пулсът и така скача. Ужасни кризи. След това започнаха много особени епизоди на свръх пулс САМО като ставам от леглото след сън(като аз се будя по няк пъти на нощ) при всяко ставане - епизоди, ниско кръвно, висок пулс от 150 до 180, различно всеки път. Отивам на нов кардиолог. Ехокардиография - сърце здраво, всичко стрес. Не можело такъв пулс от щитовидна. Изписва ми пак да си започна корлентор 2 пъти на ден, по четвъртинка конкор и да си пия успокоителното. Е да, момичета, обаче и след приема на тези хапчета за сърце по 4 пъти на ден, аз при всяко ставане съм със сърдечни пристъпи, от там следват и паник атаки, защото почва да ме е страх, тъй като живея сама. Започнах Стрезама, взех си и капки на Бах за паники (3 шишета , паник стоп, страх и тревожност). С всички тези неща аз продължавам при всяко едно изправяне след сън на секундата - не се покачва плавно сърцебиенето ми, а шоково скача на висока честота. Вече ме е страх да лягам да спя, защото знам какво ще следва. При последните среднощни кризи със сърцето ( разбира се в комбинация с тремор на крака и ръце) забелязах, че погледа ми е доста особен в огледалото. Оцъклени очи , доста ококорени. В момент , в който нормализирам пулса от само себе си погледът ми си става обичаен и нормален. Четох, че изпъкнали очи са при проблем с щитовидната.
Вече съм на път да полудея. Започнах да се страхувам да излизам. Тази седмица ще търся добър ендокринолог за повторен преглед. Но докато това стане реших да се спитам с някоя от вас, която има тиреодит, да обменя опит, преживявания. 
Ако някоя е имала този проблем имала ли е покачване на пулс при изправяне от леглото?
Живея в някакъв кошмар и безумен страх. Жестоко безпокойство. Буквално някой път ако се събудя в леглото преди да съм станала по най-бързия начин слагам под езика валидол, за да мога да посмучам и да стана нормално, НО ПАК ставам - пулсът се вдига и преживявам този ад…
Моля ви за мнения, съвети, разкази, каквото и да е. За мен тези неща не са нормални…

# 1
  • Мнения: 5 256
Първо, щитовидната жлеза явно не е добре, трябва да се лекува. Второ, това с ниско кръвно и висок пулс при изправяне, мисля, че се нарича ортостатична хипотония, попитайте медицинско лице за състоянието. Трето, изследвайте си витамин В12, ако не сте. От недостига му също се получават паник атаки и ускорен пулс.

# 2
  • Мнения: 19
Първо, щитовидната жлеза явно не е добре, трябва да се лекува. Второ, това с ниско кръвно и висок пулс при изправяне, мисля, че се нарича ортостатична хипотония, попитайте медицинско лице за състоянието. Трето, изследвайте си витамин В12, ако не сте. От недостига му също се получават паник атаки и ускорен пулс.



B12 ми е в норма. Кръвното ми падна значително, откакто започнах да пия конкор, да. Някой път пада и под 90 горна граница (ако броим, че апарати сендо (за китката) показват горе-долу вярно) . Благодаря за препоръките. Следваща спирка задължително е нов ендокринолог.

# 3
  • Мнения: 5 256
Апаратът за китка не е надежден.
В12 може да е в норма и пак да не е точно както трябва. Референтните граници за това изследване са занижени. Има отделна тема за този витамин тук във форума, може да погледнете. Или ако искате напишете тук колко е резултатът от изследването, да видим дали наистина е добре.

# 4
  • Мнения: 19
Апаратът за китка не е надежден.
В12 може да е в норма и пак да не е точно както трябва. Референтните граници за това изследване са занижени. Има отделна тема за този витамин тук във форума, може да погледнете. Или ако искате напишете тук колко е резултатът от изследването, да видим дали наистина е добре.



293 ми е Б12. Но пък е изследван в Синево, Пловдив. А вече 2 медицински лица ме насочват по-добре кръв да давам в бодимед. В синево първоначално щитовидната ми бе 6 и малко TSH, после след месец и никакви лекарства бе паднала в бодимед на 3 и нещо. Не знам, явно може да излизат грешки и при кръвни изследвания. Иска ми се да си мисля, че проблемът ми е нещо такова, като б12, защото е мн лесно поправимо. Но усещам, че е нещо по-сериозно за жалост Sad

# 5
  • Мнения: 5 256
293 е нисък резултат. И не подценявайте В12, не е толкова лесно поправим недостигът.

# 6
  • Мнения: 46 531
Не гледай нормите на лабораториите.
ТСХ трябва да е 2 и под 2.
Б12 над 450.

Намери си читав ендокринолог, който да ти назначи лечение за щитовидната. И започвай Б12.

# 7
  • Мнения: 1 589
Ох,много сериозно звучи.Трябва ти читав лекар,но не познавам такъв. За съжаление всеки гледа неговата област,а не цялостното състояние на пациента.

Общи условия

Активация на акаунт