За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 25 340
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Имам пуешко филе и се чудя дали мога да го направя на тиган, нарязано на ленти с чушки, лук и моркови, гъби и зелении? Дали ще може да стане като пилешко, по същата технология "ала китай"?
Става, пуешкото го готвя по идентичен начин на пилешкото.

# 31
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Благодаря ви шефове! Спасявате утре - вечершмото- хранене Simple Smile

# 32
  • Мнения: 4 403
Идвам с един съвсем лаишки въпрос: направих пиле с картофки и масло. Толкова ми е вкусен сосът, който остана по картофките, че се чудя мога ли да го замразя и да го използвам при следващо готвене? Примерно за супа или нещо друго? Или така като вече е сготвено картофи + месо + масло не е желателно?

# 33
  • Sofia
  • Мнения: 26 376
Има ли някъде в София магазин откъдето могат да се купят синтетични черва за пълнене на колбаси?

# 34
  • Мнения: 213
Има ли някъде в София магазин откъдето могат да се купят синтетични черва за пълнене на колбаси?
Такъв тип продукти поръчвам от Либор, предполагам, че ще имат такова, за София може и магазин да имат, не знам.

# 35
  • Мнения: 9 107
Идвам с един съвсем лаишки въпрос: направих пиле с картофки и масло. Толкова ми е вкусен сосът, който остана по картофките, че се чудя мога ли да го замразя и да го използвам при следващо готвене? Примерно за супа или нещо друго? Или така като вече е сготвено картофи + месо + масло не е желателно?
Когато ми е в повече този сос си го прехвърлям в кутийче , замразявам и ползвам за супа, така или иначе правя на 3-4 дни

# 36
  • Мнения: 9 525
Има ли някъде в София магазин откъдето могат да се купят синтетични черва за пълнене на колбаси?

по месарските магазини трябва да има. предни години сме купували от магазините на женския пазар и винаги са ни питали дали искаме синтетични или истински.

# 37
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 704
Ех, морена, ех, лидл... Защо вишните са на промо?! Сега няма да оставя за децата Sad

# 38
  • софия
  • Мнения: 25 457
Не е добре изравнено, излагаш се, не си така разхвърляна Simple Smile

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Скк, не е като да не ти вярвам. Simple Smile  Приятно ми е, че си доволна и блгодаря за отзива! Simple Smile

# 40
  • Мнения: X
Дамиии, готвя чушки с кайма и ориз ,моля ви обяснете ми как се прави соса бешамел?
В интернет чета но не вдявам Grinning

Последна редакция: вт, 15 ное 2022, 16:22 от Анонимен

# 41
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Даниил готвя чушки с кайма и ориз ,моля ви обяснете ми как се прави соса бешамел?
В интернет чета но не вдявам Grinning
Стопяваш 25г масло и запържваш толкова брашно (25г) на бавен огън за 2-3 мин., след което добавяш 500мл пр. мляко на части като непрекъснато разбъркваш с тел. Подправяш със сол и малко инд. орехче.  Това е класиката, а може да добавиш и сирене/а (които се топят) за повече вкус.

# 42
  • Мнения: X
Благодаря много ,а в тавата колко водичка се слагаше да се покрият чушките или по малко ???

# 43
  • Русе
  • Мнения: 5 204
Скрит текст:
Даниил готвя чушки с кайма и ориз ,моля ви обяснете ми как се прави соса бешамел?
В интернет чета но не вдявам Grinning

Сос за чушки

Скрит текст:
Благодаря много ,а в тавата колко водичка се слагаше да се покрият чушките или по малко ???

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/06/blog-post_23.html

# 44
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Благодаря много ,а в тавата колко водичка се слагаше да се покрият чушките или по малко ???
Трябва да има достатъчно вода за ориза... и още малко, ако ще имаш бешамел сос.
Аз слагам повече, защото ползвам получения бульон за соса.

Общи условия

Активация на акаунт