Какво ще купя отново - 6

  • 92 182
  • 783
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 706
И на мен. Преди доста ми харесваше лютеница "Софра". Пак със сладък и лют вариант. 9.40 за 550гр. е вече... Човек една филия с лютеница и сирене вече не може да изяде. :х

# 196
  • софия
  • Мнения: 25 560
В "Родна стряха" има нещо сгъстяващо. Купувала съм, текстурата е все едно има картофено нишесте, въпреки че не е описано. Нито Божурката, нито македонската са с такава. Баш като домашни са те.

# 197
  • София
  • Мнения: 30 187
От лютениците на нашия пазар засега най-много ми харесва тази на Лидл, едросмляна - Родна стряха.
Да, това е едно от малкото неща, които отивам специално да купя от Лидл, защото е магазин, в който не пазарувам редовно.
Скрит текст:
Другото беше сиренето Deluxe в метални кутии (после изчезна, стана Pilos и го развалиха тотално), и третото беше кашкавал Bluedino, който също стана Pilos, милос и накрая за нищо не ставаше.

# 198
  • Мнения: 24 434
"Велика" е много хубава лютеница, но цената вече е над 7лв за малкия буркан! Преминах на лидълската

# 199
  • София
  • Мнения: 30 187
"Велика" е много хубава лютеница, но цената вече е над 7лв за малкия буркан! Преминах на лидълската
Ще се огледам за тази "Велика", къде я продават?

# 200
  • Мнения: 24 434
Метро, Кауфланд, Била

# 201
  • Мнения: 27 659
Този салам (редовната цена е 3,29 или 3,39 лв, после беше намален за известно време на 2,59 лв, ние го взехме още по-намален). После обаче изчезна от нашия филиал...


Това маскарпоне😍:

Този крем за ръце с екстракт от памук и глицерин:

Мирише на нещо сладникаво (не знам как се предполага, че трябва да миришат памукът или глицеринът🙂), установих, че много добре ми действа за по-бързо заспиване.😊  Също попива бързо и кожата на ръцете  и става мека и приятна (не съм със суха кожа, бих казала, че е нормална).

# 202
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 729
На мандра Матанд / с.Елешница, Родопите/нещата са много хубави и вкусни. Жалко ,че не ги предлагат навсякъде. Лятото се оказах в Разлог и от там си купих масло/ много вкусно/, сирене и кашкавал. Почнах да ги търся в София-оказа се,че само в Била и Метро могат да се намерят-за съжаление!!!!

# 203
  • София
  • Мнения: 30 187
На мандра Матанд / с.Елешница, Родопите/нещата са много хубави и вкусни. Жалко ,че не ги предлагат навсякъде. Лятото се оказах в Разлог и от там си купих масло/ много вкусно/, сирене и кашкавал. Почнах да ги търся в София-оказа се,че само в Била и Метро могат да се намерят-за съжаление!!!!
Не е много жалко, поне хората, които са близо, да консумират нещо добро, ако са наистина добри. Стъпят ли на масовия пазар, качеството спада драстично.

# 204
  • София
  • Мнения: 503
Не знам дали в София някъде се намира едно сирене на мандра от с.Владимирово.Марка(щампа)" Люта".Това е старото име на селото. Аз от години го купувам само него (но само в Монтана). Засега задържа качеството.Посещавала съм и мандрата с ученици,за да видят технологичния процес на производството.
Последния път беше свършило в магазина и вместо него взех " Бачо Илия".Доста близко като вкус и цена( 13,80).

Последна редакция: вт, 31 яну 2023, 16:43 от Bqla breza

# 205
  • София
  • Мнения: 8 580
Лютеница "Велика" има също във Фантастико, в Ебаг и Супермаг.

# 206
  • Sofia
  • Мнения: 26 467
“Велика” има и в Т-маркет.
Цената ѝ също велика 🤑 ...към 12лв/около 500гр.
За тия пари ще си купя чушки,патладжан...и ще си направя няколко бурканчета.

Много вкусна е македонската”Гурменица”,айвар,само от печени чушки,олио,сол,без захар.
490гр/10-11лв

Последна редакция: ср, 01 фев 2023, 12:08 от Doli

# 207
  • София
  • Мнения: 503
На мен ми харесва на "Гурменица" малиджаното,пикантно.Скъпо е и то.Прочетох състава му и в края на лятото си направих домашно 7-8 буркана по 350 г. Ами много вкусно стана и догодина пак ще си направя.
Иначе си купувам готово,когато е на промоция от Фантастико.

# 208
  • Мнения: 2 100
Идвам да  похваля кашкавал и сирене на мандра Ветил. Хасковска фирма са и доколкото разбрах засега само там зареждат магазини,както и правят доставки до Стара Загора веднъж месечно,та който е от тези градове може да опита. Толкова вкусен кашкавал отдавна не бях купувала ,днес го запекох и на сандвичи, разтопи се и се запече както едновремешния кашкавал. Предлагат също масло и катък, които смятам да пробвам на следващата доставка до Стара Загора когато ще идват.

# 209
  • София
  • Мнения: 30 187
Сирене Земенея ни хареса, нареждам го малко пред Ракево и Годлево (от насипните).

И тези десертчета се харесаха у нас (без претенции за състав).


Взех и лютеница Велика, но още не сме я пробвали, ще дам отзив.

Общи условия

Активация на акаунт