Какво ще купя отново - 6

  • 92 281
  • 783
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 812
И аз купувам на Орехите, там поне знам какво има и хигиената е на световно ниво, което не мога да кажа за разни малки фирмички.
При тези съставки на колбасите им, които изброих по-горе, всяка бактерия и вирус биха умрели на момента. Та се съгласявам с вас, че хигиената вероятно е отлична, то при тази химия няма как да е другояче. Сега остава да направят така, че и продуктите им да са годни за ядене и цена нямаше да имат, пък била тя и 35 лв/кг.

# 181
  • Мнения: 1 078
Аз да измрънкам, че след киселите млека и маслото за шир потреба е пълно недоразумение. Краварката от десния ъгъл съм решила никогаЖ да не я купя.

Открих това ново за мен френско масло и за няколко ползвания съм доволна. Цената е около 5,50лв, дистрибутор е Лакталис - те предлагат и Президент на българския пазар.




Второто масло, от което съм много впечатлена е ГХИ на Вълчев. Има страхотен вкус, който се усеща в ястията.


Наскоро взех и от любимия ми кашкавал на Жълтуша и се радвам, че вкусът не е променен.

# 182
  • Мнения: 27 736
Каква е цената на кашкавала "Жълтуша" и къде го намирате? В кварталния супермаркет продават тяхна извара, но кашкавал май не съм виждала...

# 183
  • Мнения: 1 078
Продукти на Жълтуша има вече и в Кауфланд и притеснението ми беше, че са развалили вкуса, но засега удържат. Иначе на размерване вземам от Лекси в Пловдив (26лв/кг), в онлайн хранителните магазини също има асортимент, имат и фирмени магазини.

# 184
  • софия
  • Мнения: 25 718
Френското масло къде го има?

# 185
  • Мнения: 1 078
Взех го от споменатата верига супермаркети в Пловдив. Другаде не съм го виждала, вероятно сега навлиза на пазара.
Открих го само тук онлайн

Отбелязвам, че опаковката е 200гр, не стандартните 250гр.

# 186
  • София
  • Мнения: 5 292
Още един път да го кажа – продуктите по БДС са истински и качествени,без значение от коя марка. Гледайте дали имат знак на БДС на етикета.
И още 5 пъти да го кажеш, пак няма да е вярно.
В миналото изследване хванаха сирене Брей в Кауфланд по БДС с водно съдържание над допустимото.
БДС е крайно ограничен откъм асортимент - ползва се за няколко основни храни и традиционни рецепти - както в случая с Бургас.
 На почти всички храни няма как да има знак БДС, просто защото стандарт за тях няма.

# 187
  • Мнения: 9 319
Е,малко вода повечко,голем праз. А в този шпек "Бургас" по БДС от класацията,само една отрицателна точка има,понеже са му сложили захари. Предполагам,че става дума за захар.

Иначе от почти всички храни се произвеждат и по БДС,включително и хляб такъв. Кайма има по БДС. Кашкавал,сирене...

# 188
  • Мнения: 27 736
И маслото е от Лекси, така ли?
Жълтуша имат ли фирмен магазин някъде в или около Смирненски?🙂

# 189
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 860
Като гледам кравето масло, което се коментира, жално ми става. Едно, че сигурно не е хубаво на вкус, друго, че цената му е прекалено висока.

Най-обикновеното краве масло 250 г. на нормална цена (не е на промоция) е 1,99 паунда във Великобритания.
Скрит текст:
         
- прекрасно на вкус, омеква както маслото едно време, т.е. става пухкаво, а не като пластелин.

И моля, не обръщайте паундите в лева, защото пак ще е по-евтино спрямо това, което се продава в БГ. Worried

# 190
  • софия
  • Мнения: 275
Рядко купувам масло, но гледам винаги да имам едно в камерата на Вълчев. И цената му е добра и на вкус е много приятно. Не се наемам да хваля качествено ли е, не е, защото не знам.

# 191
  • Мнения: 1 711
Не помня в коя тема коментирахме колбасите на "Елко". Луканката като подправки не ми хареса. Супер бозава ми е, но си личи че продуктът е от качествено месо. За 40лв/кг  остава и да не е. Ще дам шанс на други продукти на фирмата.

# 192
  • софия
  • Мнения: 25 718
Тук препоръчахте пикантната македоска лютеница от КАМ. Най-накрая опитахме едната. Купих с 2 различни етикета. Супер е, чушките добре се усещат, но е доста пикантна дори и за мен, която обича люто и без чушка рибка не сядам. И съставът е добър. Това е на-хубавата купешка лютеница. Ще видя дали няма нелюта, че детето не обича. Ако няма, ще продължа с Божурка, защото тя е най-хубавата нелюта.
Скрит текст:

Дано само макетата да не слагат някакви гадости, които не са описани, "от любов" 🙂

Последна редакция: пн, 30 яну 2023, 19:29 от zvаnchе

# 193
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 860
Това, че е люта, ми харесва, но някак си не ми харесва жълтата консистенция на лютеницата (цветът е като на тиква). Нещо май са спестили от състава. Smirk
 Все пак се предполага, а и не само, знае се, че предвид продуктите, които съдържа лютеницата, трябва да е с червен цвят.

# 194
  • Мнения: 7 150
От лютениците на нашия пазар засега най-много ми харесва тази на Лидл, едросмляна - Родна стряха.

Общи условия

Активация на акаунт