Азиатска козметика и грим - 24

  • 62 686
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 758
Благодаря ви! И още един въпрос, от джолсе или yesstule сте по-доволни и кое е с по-опростена "процедура" ?

# 31
  • София
  • Мнения: 1 936
Момичета, имам въпрос към тези, които ползвам превозвач. Прави ми впечатление, че килограмите изписани на кашончетата от Jolse се различава съществено от този, който мерят превозвачите. Например чакам три кашончета в един курс и превозвача ми е измерил 690 грама повече отколкото посочените на етикетите. Поради което плащам едни 5 лв отгоре за транспорт от Англия до БГ. Проверих си и предишните пратки, винаги са ме таксували за започнат килограм в повече. Смятам да ги помоля да ги измерят отново когато отида да си ги взема, но чак такава разлика…

# 32
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Честно казано никога не съм обръщала внимание особено пък когато става въпрос за козметика. Рядко кашончетата ми са над килоглам. Скоро поръчвах от Англия една солидна пратка 15кг. Нямам идея колко точно е тежала,но с опаковката ми я бяха таксували 17. Не е чак драма. при положение,че ми спестяват ДДС-то доставки Англия халал да са им 6-телв. отгоре.
Вчера взех 3 пратки от josle. Едната я бяха таксували над килограм 6лв.,а бяха две центели и два серума и силно ме съмнява да има килограм,но се търпи. 3лв. са едно кафе.

# 33
  • София
  • Мнения: 1 936
Така е, но аз получавам всяка седмица и от Англия, и от Германия и не ми се иска да плащам всеки път повече. Изключение е когато имам по едно пакетче 100 грама.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Lodsi алтернативата е директна доставка,която в повечето случаи не ни устройва или просто липсва. Така е като живеем в ориента за съжаление.

# 35
  • Мнения: 33
Благодаря ви! И още един въпрос, от джолсе или yesstule сте по-доволни и кое е с по-опростена "процедура" ?
Yesstyle е с по-опростена процедура, тъй като вече ДДС-то е включено в цената и не се заплаща тук. Друг е въпроса, че от нашите митници пак могат да решат да ти задържат кашончето Grinning Обаче пък за доста неща като че ли цените в jolse са по-добри. Та, зависи...
Момичета, имам въпрос към тези, които ползвам превозвач. Прави ми впечатление, че килограмите изписани на кашончетата от Jolse се различава съществено от този, който мерят превозвачите. Например чакам три кашончета в един курс и превозвача ми е измерил 690 грама повече отколкото посочените на етикетите. Поради което плащам едни 5 лв отгоре за транспорт от Англия до БГ. Проверих си и предишните пратки, винаги са ме таксували за започнат килограм в повече. Смятам да ги помоля да ги измерят отново когато отида да си ги взема, но чак такава разлика…
Изчислява се на започнат килограм - примерно ако пратката е 1100 гр., плащаш 2 кг. Ако е под кило, дори 100 гр да е - пак си плащаш, колкото е за 1 кг. Иначе вече дали надписват кг не знам, аз ползвам ГГБГ и съм много доволна от тях. Между другото, те вече начисляват магазинаж, не знам дали знаете, та и това оскъпява, ако не успееш в рамките на няколко дни да си вземеш нещата...

Последна редакция: пт, 25 ное 2022, 12:50 от Nikita_dp

# 36
  • София
  • Мнения: 1 936
Иначе вече дали надписват кг не знам, аз ползвам ГГБГ и съм много доволна от тях. Между другото, те вече начисляват магазинаж, не знам дали знаете, та и това оскъпява, ако не успееш в рамките на няколко дни да си вземеш нещата...
И аз ползвам ГГБГ. При тегло по етикети 2600 г измереното от тях е 3350 г и плащам 20 лв за започнати 4 кг. Магазинаж не ползвам, обикновено вземам пратките си същия ден когато получа мейл.

# 37
  • Мнения: 3 118
Това, че в Yesstyle се плаща и ДДС е добра информация за мен, че втора пратка вече джолсето се влачи с шипването адски дълго време..... Вече станаха 20 дни...

# 38
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Наритвате ги с мейл. Пиша им и мадругия ден са я изпратили. Като цяло цените им са без аналог. Ако е за едно две неща дебнете безплатна доставка- често има. Аз съм доволна от тях.Чака се доста,но центела за 25лв. няма от къде да си купите юакар,че магазих в корейските дебри от скоро 😂

# 39
  • софия
  • Мнения: 1 203
Здравейте, господжи!Справихте ли се с BF?  Hug
Бях  ви питала преди време, но безуспешно, ще пробвам пак  Blush
Моля, за препоръка за очен крем за сутрешна рутина, подходящ под коректор. Търся нещо силно хидратиращо, изглаждащо, не мазно.
Апропо, получих 2 броя! от ретиналовия BoJ, поръчани среднощ, много ми харесва. Ще си го мажа с удоволствие и ще чакам резултати.
А, вие всяка вечер ли го нанасяте, или в дните с ретинол?

# 40
  • Мнения: 13 275
PeaPink, благодаря за труда по темата Flowers Hibiscus

catalano, този wishtrend звучи супер, умееш да откриваш нови интересни нещата, почитател съм ти, копирам те Grinning без замисляне.



Аз съм на вълна пъпките на тинейджъра. Влоши му се и дерматита сега със застудяването. Почервеняха му бузите, а пъпките по брадичката и челото. Едно мажа на бузите, друго на брадичката и челото, той мрънка, пълен цирк сме.
Приемам всякакви идеи за атопичната червенина по бузите, че този път ме измъчи, обичайните неща не помагат.

Нови открития нямам, доизмазвам някакви отворени неща, тези дни съм решила да прочиствам и да хвърлям.
 Пробвах маслата, които съм купувала, единственото, което си заслужава и ми хареса е
https://jolse.com/product/isntree-rosehip-watery-beauty-oil-30ml … ry/842/display/1/
Много добре  е направена комбинацията, попива невероятно, не седи тежко, за ефект не мога да кажа, че кожата ми го изпи с 3-4 масажа

Нямах намерение да пазарувам, но свършиха лепенките за пъпки на младежа и отворих джолсето, та и да не се деля от групата си поръчах и аз въпросният  BoJ, чудех се и на ретиноловия околоочен на  some by mi но го пропуснах.
Взех и тази слънцезащита, пробвала съм я от мостри и ми хареса, че  е с матов финиш , планирах да я купувам поне като приключа една от отворените слънцезащити, но на тази цена не устоях.
https://jolse.com/product/logically-skin-professional-sun-block- … y/3820/display/1/

Някаква слабост взех да развивам към балмовете, този не съм го пробвала, та и него
https://jolse.com/product/pyunkang-yul-deep-clear-cleansing-balm … y/3820/display/1/

# 41
  • Бостън
  • Мнения: 13 495
Моля, за препоръка за очен крем за сутрешна рутина, подходящ под коректор. Търся нещо силно хидратиращо, изглаждащо, не мазно.
Апропо, получих 2 броя! от ретиналовия BoJ, поръчани среднощ, много ми харесва. Ще си го мажа с удоволствие и ще чакам резултати.
А, вие всяка вечер ли го нанасяте, или в дните с ретинол?
A опита ли с BoJ серума под обичайния ти крем?! Или кой да е друг серум за очи?

Аз изключително рядко слагам коректор под очите, а и там от коректор до коректор пак има разлика, та на така поставения въпрос отговор адекватен не мога да дам Sad
(Dior Forever,  дето го прехвалваха за под очи при мен не работи изобщо за там; Ланкомският работи, но ми го открадна щерката; Кле де По-то класическия става горе долу; Лора Мерсие има един по подобие на YSL highlighter-а - дава много, ама много лек ефект; за моите очи най-доброто, което съм намерила е Tarte Shape Tape - апропо, току що забелязах, че на него пише Made in KOREA Grinning )

Някаква слабост взех да развивам към балмовете, този не съм го пробвала, та и него
https://jolse.com/product/pyunkang-yul-deep-clear-cleansing-balm … y/3820/display/1/
Задължително разкажи за него после. Харесвам бранда!

Одил има ново видео за сънскрийните на 2022 (на един час е)

# 42
  • Мнения: 1 978
Моля, за препоръка за очен крем за сутрешна рутина, подходящ под коректор. Търся нещо силно хидратиращо, изглаждащо, не мазно.
Охуят не става ли? First Geniture имам предвид, дето дружно го определихме нещо като нищо за вечер.
Други идеи:
 Haruharu Wonder Black Rice Bakuchiol Eye Cream



Sukoyaka Suhada Urea Moisture Eye Cream



RNW  DER. BLANC Eye Contour Cream

# 43
  • софия
  • Мнения: 1 203
Благодарности, красавици!
С O'HUI не ми се занимава, японският бранд ми е тъмна Индия, но с удоволствие ще пробвам RNW.
Благодаря и на Аgent a, за мнението за коректора.Обмислях го сериозно,  почти бях извадила картата. Ще го пробвам пак от мостра, но с резерви. Или ще си остана със стария!
ААА,Аgent, дума дума отваря. Я кажи,моля, кой от ФДТ на  The history e мат?
Толкова сте чудесни! Хайде , да се похвалите какво сте награбили днес. Аз съм желязна, най-вече защото не ми се занимава с превозвача по това време на годината.

# 44
  • Мнения: 1 978
..японският бранд ми е тъмна Индия..
Зарежи бранда, заради съставката го споделям.  Урея.
 Уреята се съдържа естествено в кожата и намалява с възрастта. Приложена локално - задържа молекулите на водата и поддържа кожата хидратирана. Не само лесно абсорбира влагата, но и самата тя има високо водно съдържание. По този начин намалява и TEWL. Защото конкретно околоочната зона е с тънък епидермис и лесно губи влага, така че всичко, което съумее да я задържи максимално дълго, е добро дошло.  Продукти с до 10% урея са подходящи, над този процент вече  има кератоличен ефект.

Последна редакция: сб, 26 ное 2022, 13:39 от Catalano

Общи условия

Активация на акаунт