Дуфастон за отлагане на цикъл

  • 2 143
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте, днес за трети ден приемам Дуфастон 2*1 за отлагане на цикъл, започнах го 2-3 дни преди предполагаемата дата на идване на цикъла. Днес получих кървене, не мога да определя дали е цикъла, но най-вероятно да.
Целта беше след 3 дни (считано от днес) да нямам цикъл или поне да слабо кървенето.
Моля за мнения - да го спра или да продължа да го пия?

# 1
  • Мнения: 46 518
Възможно е да е М, но може и да не е. При приема му често се получава кървене. Консултирайте се с вашия лекар.
Това не е лекарство, което просто така се започва и спира.

# 2
  • Мнения: 1 409
Взимала съм Дуфастон за отлагане на цикъла, но по схема от лекар, кървене не съм имала никога. Започнала си го много късно и според мен ти идва.

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 1 615
Питай гинеколога,който ги е предписал.Защо питаш непознати жени във форум?И изобщо що за въпрос ?Това не са бонбонки,че да питаш има ли смисъл да смучеш или не,хормонални таблетки са и се пият само след консултация с лекар.Следователно ако има проблем се пита лекуващият те лекар.

# 4
  • Мнения: 12
Нямам лекар, взех ги на своя глава, защото ми предстои изключително важно събитие, а цикълът ми и е много обилен (без да е болезнен), дори с тампон и превръзка стават издънки

# 5
  • Мнения: 3 323
Вероятно ти идва - аз веднъж отложих цикъл заради отпуска, но след изрична консултация с лекар и пих хапчета точно определено време преди цикъла.
Следващият път се консултирай с гинеколог.

# 6
  • София
  • Мнения: 13 160
Ако беше отишла на гинеколог, той щеше да ти предпише правилното лекарство. 3 дни преди цикъл единствено си разбъркала хормоните си. Той щеше да ти каже и как се спира.
Сега поне спри да го пиеш, защото това не са бонбонки, а хормони.

# 7
  • Мнения: 46 518
В листовката пише, че се случва и не е повод за притеснение, но изисква консултация с лекар.

Пила съм го 2 пъти, веднъж заради киста и веднъж за предизвикване на липсваща М. При мен също имаше кървене по време на приема. Лекарят каза, че не трябва да се спира. Но все случай е индивидуален и се преценява според състоянието на пациента.

Marry_t, започнала съм го на своя глава, ок, сега си запиши час и иди да ти кажат как да продължиш.

# 8
  • Мнения: 3 323
Извинете за тъпия въпрос, ама ... как така се вземат хормонални лекарства без рецепта и без лекар?!
Намерила си ги или някой ти ги е дал и си решила да си поиграеш на иди ми дойди ми?
Това например в Германия е абсурд да стане.

# 9
  • София
  • Мнения: 13 160
Ариел, в България ги продават свободно, за съжаление. А има изискване да са срещу рецепта, но рядко в аптеките я искат.

Общи условия

Активация на акаунт