Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

Невзета торта от сладкарница Неделя

• 1 794
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте! Поръчах торти за повод от сладкарницата, но има промяна в  обстоятелствата и няма да мога да я взема. Случвало ли ви се е и имахте ли разправии? Да кажа и, че я поръчах на една Цена, а сега искат да ми я продадат на друга.

# 1
  • София
Плащате си я и си я ядете. На договорена цена.

# 2
Сигурно имате оставено капаро или е предплатена цялата?

# 3
Не съм плащала нищо. Има увеличение на цените, но аз поръчах преди увеличението на каталожна цена и сега искат да ми я продадат с увеличението, което не е редно.

# 4
Много странно. Никога не съм поръчвала торта от Неделя без капаро или изцяло заплатена сума.

# 5
Поръчката си е поръчка, редно е да я вземете. Ако не можете вие, значи някой друг отива от ваше име.
За цената - да, не е редно да я увеличават. Имате ли бележка? Мейл? Нещо написано, според което да се види кога сте поръчали и съответно срещу каква стойност?

# 6
  • София
Ако имаш доказателства, че соя поръчала преди повишаването на цените, вземаш си я на договорената цена. В противен случай, ти решаваш дали ще я взимаш на новата цена или не.
На мен също никога не ми се е случвало да не ми поискат капаро или предплащане, срещу което ми дават бележка.

# 7
Поръчали сте, взимате си я.
Колко пък да е промяната в цената 100 лева, 1000 лева, 10 000 лева?

Може би като ви дойде сметката за тока не я плащате, щото има увеличение?
Не вярвам "Неделя" да се занимават с такава кокошкарска работа.

# 8
Познаваме се с жената, която продава в сладкарницата. Отидох онзи ден да ги платя и тя каза, че вече са увеличени и са с нова цена и да ги платя в деня, в който ги взема.

# 9
А ти защо не ѝ каза, че ще я платиш на старата и ако настояват на новата, няма да ги вземеш?

Не смяташ ли, че така е редно? Още повече че се познавате... предпочиташ да не вземеш тортите без дори да се извиниш и откажеш и после да се гледате криво ли?

И тя има вина, защото не ти е взела капаро за направена поръчка. Иначе ти гори капарото, а тортите ще се изядат, особено ако не са "специални". На парчета ще ги продадат същия ден.

# 10
Познаваме се с жената, която продава в сладкарницата. Отидох онзи ден да ги платя и тя каза, че вече са увеличени и са с нова цена и да ги платя в деня, в който ги взема.

Тоест била си уведомена, че ще трябва да платиш повече и не си се отказала, а си приела. Мисля, че трябва да си вземеш тортите.

# 11
  • София
След като се познавате и сте на устна договорка, а и си предупредена за новата цена, дръж на думата си или поне я предупреди, че няма да я вземеш и да си я продава.

# 12
Била е уведомена, но не я е платила. То като дойде денят за вземане може да ѝ кажат още по-висока цена. По принцип ако едната страна промени договорката, то другата има право да се откаже.
Неделя са франчайз и всяка сладкарница си е с отделен собственик и управител, та могат да си правят каквото си искат общо взето. Грешка е, че не е поискано капаро, то решава този проблем - ако се откажеш гори само капарото, не цялата сума, а тортата я пускат за продажба на витрината. Ако е с надписи и пожелания просто свалят цената значително, но накрая пак им излиза печалбата.
А тортата направена ли е вече? Ако не са попнали да я правят, просто се обади да се откажеш, извини се и кажи, че ще поръчаш пак от тях когато дойде следващият повод.
Ако е направена вече според мен редното е да я вземеш на договорената по начало цена.

# 13
Жената ти е казала, че са на нова цена? А ти искаш да платиш на старата? Като си знаела в началото, че има промяна в цената, не можа ли да прецениш дали те устройва?

Попринцип сладкарницата би трябвало да иска поне капаро, но явно понеже се познавате, разчита да си сериозна. Поне си дръж на уговорката.

# 14
Всъщност не ти е причината цената, а други обстоятелства?
Разбери се с тях. Щом не са ти взели капаро, значи можеш да откажеш.

Общи условия

Активация на акаунт