Всякакви въпроси относно пералнята - тема 15

  • 51 400
  • 1 377
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 11 887
Скрит текст:
Хора, на свекито й дали някакви ваучери за Технополис и до 16 ч трябвало да си избере нещо. Жената иска пералня, бюджет около 1000 лв. Нещо читаво дали има там изобщо?
Да, има:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-BOSCH-WAU28T90BY/p/683998

Скрит текст:
И да не ѝ завиждаш като я купи Simple Smile
Тази я нямаха, в Бургас. Иначе нея бях харесала също. Аз взех едно АЕГ-малко по-нагоре е модела.
Може да се достави.
Бош Серия 6 е по-скоро среден към висок клас уред.
АЕГ 6 серия е среден клас, ако мога така да се изразя. Сравнявайте между моделите на една марка.
Не сравнявам, просто споменах до тази сума какво видях 😁😁.  Пък дано съм имала късмет... За съжаление, високият клас не ми бяха по джоба  и по размери най-вече Simple Smile Хубав ден.
Аз мисля, че ти я честитих и ти казах, че добра пералня си взела за тези пари, което си е истина. Какво повече от това? Simple Smile

Тони, честита да е и на свекърва ти. Не е сгрешила, а и щом ѝ е на сърце, със здраве да си я използва.
Благодаря, отново. Може да, аз толкова се бях ошашавила 😁. Препусках наляво, надясно плюс и тук. Успокой ме 😍.
Да са ни честити новите уреди, само остава да ми я докарат и да викна майстора аз😁. Че искам и др неща да ми оправи. Първи цикъл беше на празна пералня нали?
Да, но преди да пуснеш първия цикъл с една чаена лъжичка прах за пране, през чекмеджето наливаш около 2 литра студена вода. Това е изискване на производителя, за да се задейства помпата.(ако не го направиш нищо няма да стане, но пък нека си тръгне както трябва Simple Smile   )

Ако ти я докарат и е студено навън, а то е, я разопаковай, отвори вратата и чекмеджето да се темперира поне 3-4 часа и чак след това я включвай в тока.

# 166
  • Мнения: X
Ахаххаха, Азалия, дойде ли ред за смяна, отиваме двете да гледаме Милета и да хванем едно за ушите (ако си в София, де, иначе и свеки мога да си докарам от Бургас) Grinning Пет години ме устройват идеално.
В София съм, ама миналата година си купих Miele! Скоро ще си се прибера при нея, че сега живея за малко при един от Bosch-овете. 😃 Ама идвам с теб, любимо ми е да купувам перални. Сега още избирам сушилня.

# 167
  • Мнения: 1 103
Скрит текст:
Хора, на свекито й дали някакви ваучери за Технополис и до 16 ч трябвало да си избере нещо. Жената иска пералня, бюджет около 1000 лв. Нещо читаво дали има там изобщо?
Да, има:
https://www.technopolis.bg/bg/Peralni/Peralnya-BOSCH-WAU28T90BY/p/683998

Скрит текст:
И да не ѝ завиждаш като я купи Simple Smile
Тази я нямаха, в Бургас. Иначе нея бях харесала също. Аз взех едно АЕГ-малко по-нагоре е модела.
Може да се достави.
Бош Серия 6 е по-скоро среден към висок клас уред.
АЕГ 6 серия е среден клас, ако мога така да се изразя. Сравнявайте между моделите на една марка.
Не сравнявам, просто споменах до тази сума какво видях 😁😁.  Пък дано съм имала късмет... За съжаление, високият клас не ми бяха по джоба  и по размери най-вече Simple Smile Хубав ден.
Аз мисля, че ти я честитих и ти казах, че добра пералня си взела за тези пари, което си е истина. Какво повече от това? Simple Smile

Тони, честита да е и на свекърва ти. Не е сгрешила, а и щом ѝ е на сърце, със здраве да си я използва.
Благодаря, отново. Може да, аз толкова се бях ошашавила 😁. Препусках наляво, надясно плюс и тук. Успокой ме 😍.
Да са ни честити новите уреди, само остава да ми я докарат и да викна майстора аз😁. Че искам и др неща да ми оправи. Първи цикъл беше на празна пералня нали?
Да, но преди да пуснеш първия цикъл с една чаена лъжичка прах за пране, през чекмеджето наливаш около 2 литра студена вода. Това е изискване на производителя, за да се задейства помпата.(ако не го направиш нищо няма да стане, но пък нека си тръгне както трябва Simple Smile   )

Ако ти я докарат и е студено навън, а то е, я разопаковай, отвори вратата и чекмеджето да се темперира поне 3-4 часа и чак след това я включвай в тока.
Това с праха не го знаех и водата в чекмеджето. То  така или иначе ще  постои няколко дни, заради майстора. Благодаря

# 168
  • Мнения: 142
Преди 2 години взех Бош, 9кг и 1600 оборота. Сега гледам моделите - всичко е 1400 на тези, които са висок енергиен клас и 9-10кг.
Има ли доволни/недоволни? Впечатления?
Търся нов уред за друго жилище, което евентуално ще отдаваме под наем.

# 169
  • София
  • Мнения: 1 594
Преди 2 години взех Бош, 9кг и 1600 оборота. Сега гледам моделите - всичко е 1400 на тези, които са висок енергиен клас и 9-10кг.

Енергийният клас се определя на база консумацията при програма Ико 40-60. Центрофугата при тази програма е на максималните обороти, а по-високата скорост води до по-висока консумация. Затова модел с 9 кг и 1600 об./мин. е клас С, а модел с 9 кг и 1400 об./мин. е клас А.

Всъщност, ако пуснете уреда клас С на въпросната програма, но намалите оборотите на 1400, вероятно ще харчи точно колкото и уредът от клас А.

Така или иначе, реалната консумация е различна от тази на етикета, защото се ползват различни програми, допълнителни опции, различни количества пране и т.н.

Търся нов уред за друго жилище, което евентуално ще отдаваме под наем.
Наемателят няма ли да си поеме сметката за тока?

# 170
  • София
  • Мнения: 14
Трябва ми помощ за пералня Миеле  WWE 660. Тази със системата Twin Dos. Чета как се сменят контейнерите на Twin Dos, не нещо не го разбирам. Може ли някой да ми напише точно като се влезе в настройката и се избере Twin Dos какво следва за да сменя контейнера. Върти ме в един и същи кръг и като влезна да видя нивото на препарата нищо не се променило. Дава че е празно.

# 171
# 172
  • Мнения: 1 340
Благодаря на всички за помощта в избора! Днес взех тази пералня https://www.cmcelectric.com/product/wan28281gb/ Ще я докарат в началото на другата седмица, надявам се да работи добре и най- вече да не излиза от шкафа, когато работи центрофугата. Сегашното ни LG не е имало проблем вече 10 години, но често я гоня из коридора, което е доста дразнещо

# 173
  • Мнения: 121
Здравейте! Имам нужда от помощ. Може ли да ми кажете на коя програма мога да изпера пердета от органза?
Скрит текст:
 

Благодаря!

# 174
  • Мнения: 6 026
Предполагам fein/seide, което значи фино/коприна.

# 175
  • Мнения: 107
Един бърз въпрос към хората с перални Бош с i-DOS система. На колко милилитра са ви настроени перилен препарат и омекотител (ако използвате такъв)? Живея във Варна и водата тук е доста твърда (в различните части на града е различно твърда май, в зависимост от деривацията) и експериментирам с количеството в момента, та ми е интересно да прочета други мнения по въпроса.

# 176
  • София
  • Мнения: 1 594
Здравейте! Имам нужда от помощ. Може ли да ми кажете на коя програма мога да изпера пердета от органза?
Скрит текст:
 

Благодаря!

Предполагам fein/seide, което значи фино/коприна.

Да, това е най-подходящата програма, но аз ги пера на Wolle (вълна), защото е по-кратка и също е щадяща. При мен програмата за фино пране е 59 мин., а тази за вълна - 39 мин. Пердетата се изпират добре, защото не са особено замърсени.

# 177
  • Мнения: 6 026
Моята пералня няма центрофуга в програмата за пердета и градусите са 30,докато за вълна има центрофуга и градусите са 40. Фините ги оставям да се отцедят малко и ги простирам буквално мокри. А плътните ги пера на обикновена 40 град. програма за синтетика. Не зная Вашият модел какъв е, нито пък показаният.

# 178
  • София
  • Мнения: 1 594
Моята няма програма за пердета. При мен и финото, и вълната са на 30 градуса (може и със студена вода), и двете имат центрофуга - при финото е на 600 оборота и може да се намали на 400, а при вълната е на 900 и може да се намали на 600 или 400.

Аз ги центрофугирам на 600 оборота обикновено, след което направо ги окачвам на корниза. Така те си се изпъват докато изсъхнат и гънките от центрофугата изчезват.

# 179

Общи условия

Активация на акаунт