До колко са самостоятелни децата ви?

  • 1 450
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 369
Моята принцеса е самостоятелна само когато тя поиска  Wink може би когато беше по малка имаше по голямо желание да се справя сама . С храненето , ходенето до тоалетна и сервирането нямаме проблем но откакто тръгна на градина спря да се облича и съблича сама . Аз го отдавам на факта че търси повече внимание и все я поощрявам че може сама , но като каже че неиска няма как да я накарам Shocked. А пък все бързаме сутрин за градина - помагам , на тръгване пак бързаме че се стъмва докато си идем пак - помагам . Но всеки път като иска помощ казва Мамо моляте помогни ми Laughing и аз как да и откажа Hug

# 16
  • Мнения: 2 700
На 8 години е самостоятелна само когато тя пожелае. Всичко може да прави (включително и някои домакински дейности), но трябва да й дойде "отвътре" - ако й кажа "хайде сега..." се започва една нескончаемо разтакаване.

# 17
  • Мнения: 750
На 7 год е, и е много самостоятелна. От малка се облича и се храни сама. Сутрин се събужда с алармата на GSM-а си, става, мие се и се облича. Държи да се реши сама. От втората седмица на училище започна сама да си приготва раницата. Помага в сервиране и отсервиране на масата, ако например и се яде филия с нещо, отива и си я маже.
Понякога ми липсва малкото момиченце, което беше  Simple Smile
Това за моята дъщеря ли си го писала Simple SmileАбсолютно същата история и при нас! Peace

# 18
  • Oslo
  • Мнения: 659
Големият ми син стана самостоятелен по неволя - работя на смени и когато съм първа смяна тръгвам преди да се е събудил. От 1 клас му се наложи да прави всичко сам - събуждане, обличане, миене, приготвяне на ядене, оправяне на стая, домашни и ходене на училище. Мързи го, естествено, но като вика неволята и тя не идва - взе че се организира чудесно. Ако е на кеф разхожда кучето, пуска прахосмукачка и други такива екстри. От тази година когато закъснявам и му се обадя, взима малкия от ДГ и се гледат в къщи докато се върне някой от нас с татко им. Общо - взето, доволна съм от това , че мога да разчитам на него и да не го мисля през деня.

# 19
  • Мнения: 22 898
Според ситуацията.Ако бързаме аз го обличам дребния ,ако имаме време той се справя доколкото може сам.Вече го уча да ми помага в домакинството и готвенето.Искам това да е естествено задължение за него,а не да ги дели на мъжки и женски дейности,когато порасне.

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 14:23 от Деси-мама х2

# 20
  • София
  • Мнения: 7 242
От няколко седмици ми се налага да лежа. За мен не е хич приятно, но пък повлия много добре на дъщеря ми. Мъжът ми се старае много, но домакинството и гледането на детето са нова и непозната сфера за него, така че на моята принцеса и се наложи много неща да прави сама - обличане, вчесване, къпане, ядене, заспиване без приказка... Просто няма кой. Тъй като сега не мога да я занимавам така, както преди, изведнъж се оказа, че тя чудесно може да си играе и сама. С една дума несамостоятелността й се е дължала единствено и само на моето отношение към нея - от една страна съм я подценявала, мислейки я за по-малка отколкото е, а от друга явно ми е било по-лесно да изпълнявам прищявките й, вместо да й се налагам. Така че несамстоятелни деца няма - има само прекаленно грижовни майки. Малко егоизъм от страна на майката по отношение на интересите й и личното й пространство действа много добре на децата.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 249
Офф: Лекси Grinning, честито мъничка шушулка!! Лека бременност и здраво бебче ти желая Grinning!

# 22
  • Мнения: 118
Синът ми е на 7 години и също може да се оправя сам ,но когато  той си иска . Вече не помня от колко годишен се къпе сам , напоследък го оставям за около час сам в къщи след училище , докато съм на разходка  със  сетра му.Домашни пише сам , сам си оправя чантата , дори съм го оставяла да пази сестра си  , докато отидна до магазина. Негово задължение е и  изхвърмянето на боклука. Понякога обаче  от ревност ,отказва да прави каквото и да е .   

# 23
  • Мнения: 7 821
Честито, Ликси, много се радвам за новата лентичка!

Общи условия

Активация на акаунт