Спиралата?Боли ли???

  • 27 159
  • 40
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Слага се последните дни от цикъла. Колкото до усещането - зависи. При мен бяха оставили конците по-дълги и ги усещаше, но след първия преглед отстраниха този проблем(скъсиха ги) Mr. Green По принцип не би трябвало да се усеща нещо.

# 16
Здравейте мили мамчета. Искам да ви кажа ,че слагането на спиралата  както знаете е едно наистина голямо спокойствие.Аз си сложих спиралата преди два месеца ,но въпреки всичко все още ме е страх мъжа ми да се испуска в мен.Мен също много ме боля докото ми я слагаха,но наистина всичко се преживява.Искам да попитам след колко време след слагането на спиралата може да се исползва пълноценно без претиснения?

# 17
  • Мнения: 3 456
eveto, пиши с каква спирала си? Колко време продължи манипулацията?

сложих си спирала 'Нова Т' (мед+сребро), 5 год. е, самата манипулация е секунди, разтварят те леко отдолу със спекулм, като за нормален гинекологичен преглед, след това с едно тампонче дезинфекцират шийката на матката, след това с някаква 'щипка' се щипва самата шийка за да се види каналчето (това щипване е като леко моментно убождане) и след това се пъха спиралата, самото пъхане продължава 2-3 секунди и то е неприятно болезнено, но за мен това беше 'бял кахър', веднага след слагането на спиралата получих контракциите и за мен това беше проблема, а не манипулацията, но смяташ да си слагаш спирала бих те насърчила, всичко се преживява и си струва да го направиш
Да, смятам да си слагам, макар, че излишни болки хич не ми се търпят. Аз обаче съм се ориентирала към МИРЕНА .
Хубави неща съм чувала за нея, да видим , кога ще се наканя newsm78

# 18
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
уууффф мами, помагайте, май имам нов проблем с тая спирала, боли ме корем вече цял ден - точно като менструални болки и много се притесявам да не би организмът ми да отхвърля спиралата.възможно ли е за толкова малко дни и да има вече реакция, сложих я в петък и ме боял корем ден-два.вчера нямах никакви проблеми а ето днес пак ме боли.възможно ли е все още да ме боли от самото поставяне?

# 19
  • София
  • Мнения: 2 967
Според мен трябва бързо да се консултираш с доктор. Има случаи, в които спиралата бива отхвърлена и то в първите дни още.

# 20
  • Мнения: 7 418
  Аз имам много неприятен опит със спирала.
  Слагането беше най-малкия проблем.
  Половите контакти,мисля,че ги започнах веднага.Партньора ми усещаше конците,колкото и да са ми ги подрязвали след това.
   Менструациите ми станаха много продължителни и НЕВЕРОЯТНО болезненни!Направо не мога да опиша болките,които изпитвах всеки път,по време на цикъла.Направо ми притъмняваше пред очите!УЖАС-УЖАС!Още не съм раждала,но,не знам защо,предполагам, че родилните болки ще бъдат горе-долу подобни на онези от спиралата.
    Всичко прикльучи с това,че матката ми след няма и година  започна да изхвърля спиралата,имах едни адски контракции и много продължително кървене,в резултат на което спиралата се е забила в "месото" на матката.Заради това не е било възможно да ми я махнат веднага.
     След случая,повече не ми се слага спирала.
     Само искам да добавя,че това е моята история .Гледам,че има доста жени,които се предпазват със спирала без никакъв проблем.Явно това е индивидуално.Накои организми я понасят ,други не....

# 21
  • София
  • Мнения: 3 421
Ами да Ви кажа ...от прочетеното...няма и да си помисля за спирала.
Не ми се експериментира, за да установя дали организмът ми ще я понесе.

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Олеле, майко  Sick
Моят гинеколог ме агитира за спирала, но именно, защото съм чела подобни мнения, твърдо не се съгласявам. Аз от две години съм на хапчета и нямам намерение да ги заменям със спирала. Болката при поставянето, по-обилният цикъл след това, евентуална непоносимост, усещане при полов акт - това е напълно достатъчно да се откажа.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Е, не се шашкайте толкова. Болката при поставянето е все едно някой те е ощипал. Случаи като при ejkajujka са сигурно 1 на 10 000, ако не и повече, защото моята доки казваше, че в цялата й практика има 1 случай на непоносимост към спиралата, а тя определено е доста търсена като специалист. Аз лично болки и кръвоизливи съм нямала, цитонамазките си ми бяха винаги добре, не съм правила възпаления. Всичко е строго индивидуално. Пила съм и хапчета преди спиралата, но определено след като я поставих се родих - 6 години никакви притеснения за нищо.

# 24
  • София , Монтана
  • Мнения: 811
Аз съм със спирала от една година и нямам никъкви проблеми.При слагането ми беше неприятно само защипването със щипката,нощо друго не съм усетила,нито спирт,нито закачването и.Слагането се прави или първите илипоследните дни на менструсция.До колкото зная спирала се слага само на раждали жени,ejkajujka много съжалявам за това което ти се е случило но до колкото разбрах ти не си раждала до сега.Може би не се слага точно за да не се случи нещо подобно на това което ти се е случило на теб.За цикъла при мен си е нормален ,само дето първите дни ми е много обилен.Мъжа ми не я е усетил до сега.Може би всичко си е индивидуално.Аз за първи път чувам толкова страшни неща за спиралите.Това са само еденични слуаи,за това не мисля че който е решил да си слага трябва да се отказва,около мен още майки си сложиха и нямат проблеми до сега.eveto иди на лекар ако много те притеснява,има и случай в които тялото отхвърля спиралата.

# 25
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
  Аз имам много неприятен опит със спирала.
  Слагането беше най-малкия проблем.
  Половите контакти,мисля,че ги започнах веднага.Партньора ми усещаше конците,колкото и да са ми ги подрязвали след това.
   Менструациите ми станаха много продължителни и НЕВЕРОЯТНО болезненни!Направо не мога да опиша болките,които изпитвах всеки път,по време на цикъла.Направо ми притъмняваше пред очите!УЖАС-УЖАС!Още не съм раждала,но,не знам защо,предполагам, че родилните болки ще бъдат горе-долу подобни на онези от спиралата.
    Всичко прикльучи с това,че матката ми след няма и година  започна да изхвърля спиралата,имах едни адски контракции и много продължително кървене,в резултат на което спиралата се е забила в "месото" на матката.Заради това не е било възможно да ми я махнат веднага.
     След случая,повече не ми се слага спирала.
     Само искам да добавя,че това е моята история .Гледам,че има доста жени,които се предпазват със спирала без никакъв проблем.Явно това е индивидуално.Накои организми я понасят ,други не....

Преди години имах проблеми с хапчетата и исках спирала, но моя гинеклог категорично отказа, защото на нераждали жени не трябвало да се слага, отидох при друг като мислех, че моя док преувеличва, но и той ми отказа със същия мотив, така че проблемите ти може да са се дължали на това че не си раждала.След бременността матката не е с такава стегната мускулатура и вероятността да я отхвърли е много малка.Но като се има предвид преживяното едва ли ще опиташ отново.Аз не съжалявам и засега съм доволна.Ще видим по нататък, тъй като е още рано за хвалби!

# 26
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Аз съм със спирала от една година и нямам никъкви проблеми.При слагането ми беше неприятно само защипването със щипката,нощо друго не съм усетила,нито спирт,нито закачването и.Слагането се прави или първите илипоследните дни на менструсция.До колкото зная спирала се слага само на раждали жени,ejkajujka много съжалявам за това което ти се е случило но до колкото разбрах ти не си раждала до сега.Може би не се слага точно за да не се случи нещо подобно на това което ти се е случило на теб.За цикъла при мен си е нормален ,само дето първите дни ми е много обилен.Мъжа ми не я е усетил до сега.Може би всичко си е индивидуално.Аз за първи път чувам толкова страшни неща за спиралите.Това са само еденични слуаи,за това не мисля че който е решил да си слага трябва да се отказва,около мен още майки си сложиха и нямат проблеми до сега.eveto иди на лекар ако много те притеснява,има и случай в които тялото отхвърля спиралата.

ммм...днес се чуствам добре, щом вися на компа съм ок, ако разбира се полува някакви силно болки ще търча на лекар

# 27
  • ново
  • Мнения: 5 964
И аз съм със спирала от няколко месеца. Поставянето наистина е леко неприятно, но определено не боли, а и както е казала Евето, става за секунди. Предварително бях казала на гинеколога да ми скъси краищата максимално, мъжът ми изобщо не я усеща. Цикълът ми е като преди, с тази разлика, че първия ден е по-обилен.
Евето, и при мен след поставянето няколко дни се усещаше едно леко придърпване, но отмина. Гинекологът ми каза да отида след 3 месеца на проверка, всичко беше наред  Simple Smile.

# 28
  • Мнения: 190
Здравейте,
аз също съм решила да си сложа спирала, все още пия хапчета и съм много доволна от тях, но се налага да ги спра, защото ми се появиха разширени вени. Имам няколко въпроса - Мога ли да я поставя след като свърша блистера с противозачатъчните таблетки или трябва да спра хапчетатат и да изчакам идването на нов цикъл? Моля ВИ препоръчайте ми добър гинеколог за поставяне на спирала.

# 29
  • Мнения: 3 268
Когато ти слагат спиралата трябва да си в цикъл.Е,не първи ден,но трети или четвърти.Два пъти са ми слагали и са ми казвали така.Що се отнася до комфорта след това,много е различно.Когато сложих за първи път имах страшни болки и силно кървене няколко дни,но после всичко се оправи.Носих я три години.Когато сложих втората спирала нямах никакви болки и много бързо се адаптирах към нея.Лошото дойде 5 месеца по-късно,когато една нощ се събудих с толкова силни болки в корема,че помислих,че умирам.Пред очите ми коремът ми се подуваше за секунди,беше страшно,не искам да си спомням.Как стигнахме до Пирогов не помня,но никога няма да забраво изключително лошото отношение на доктора,който беше заспал и трябваше да му развалим спокойствието.След като ме прегледа ми каза,че съм спукала киста и нищо ми няма,ще ми мине.Добре,че два дни по късно след като болките не минаха и аз бях ни жива ни умряла отидох при познат гинеколог,който пребледня като ме прегледа.Оказа се,че съм направила извънматочна бременност,спукала се е и съм получила коремен кръвоизлив.Като ме оперираха буквално след 1 час се оказа,че съм имала още 10 часа живот .Развила съм перитонит,който е бил вече доста нарледнал.Разказвам ви всичко това не за да ви плаша, а за да разберете колко важно е спиралат ви да бъде сложена от наистина кадърен лекар.

Общи условия

Активация на акаунт