операция на киста на яйчника

  • 4 720
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 420
  Скъпа не се притеснявай толкова много. Неприятно е, но всичко минава. Казвам го от личен опит, защото и аз има такава операция. Но твоята киста е малка и сигурно ще ти правят лапароскопия - така боли по-малко и по-бързо ще се възстановиш.
   Тръбата в гърлото не я усетих, но в следващите няколко дни гърлото ме драскаше неприятно. Този проблем го реших с ментови бонбони - колкото по-люти, толкова по-добре. Аз ползвах сините бонбончета на Орбит.
   Катетъра ми го сложиха преди да вляза в операционната зала. Не боли, но усещането е неприятно. Когато се събудиш, ще си забравила за него.
   Пак от личен опит разбрах, че най-важното е психическото спокойствие преди операцията. Колкото повече се страхуваш, толкова повече боли. За преодоляване на стреса преди операцията моята лична лекарка ми предписа едно хомеопатично лекарство - Gelsemium sempervirens 15 CH. Добре е да се взима 10 дни преди, но аз нямах толкова време на разположение и го пих само 3 дни. Сутрин и вечер по 5 гранули, а в вечерта преди операцията и сутринта преди нея - по 10 гранули. Наистина се чувствах много спокойна. Дори и да е било само внушение, важен е ефекта, а хомеопатичните лекарства са по принцип безвредни.
    УСПЕХ!!!  И пиши пак как е минало всичко.

# 16
  • София
  • Мнения: 2 381
Не се страхувай! Миналата седмица д-р Попов от "Шейново" ми прави лапароскопия. Излязох от упойката без проблеми, т.е. не съм драйфала, не ме болеше корема и т.н. Събуждаш се с поставен катетър и дренаж. На сутринта следоперацията вече ставаш и ходиш. Вероятно на всички момичета ни бяха слагали тънки тръбички в гърлото, защото после се усещаше нещо като болка и при преглъщане, но не си мисли, че не можеш да говориш или нещо подобно - не е така. Това е ЛЕКА ОПЕРАЦИЯ. Не се страхувай!

# 17
  • Мнения: 113
Отново благодаря на всички за успокоението. За жалост се раминавам с лапароскопията и ще трябва да ме отворят както си трябва Cry защото кистата не е само течност и се притесняват. Вече мисля че ще се оправя, все пак нали съм преживяла секциото и бих казала че не беше толкова страшно Grinning

# 18
  • Мнения: 57
Момичета, и мен ме уплашихте.
Ако не го бях преживяла лично, щях да си мисля, че е много страшно! Явно при всеки е различно, но при мен нямаше нито "предсмъртна агония", нито болки.
В 15:00 влязох в операционната, в 17:00 се събудих в реанимацията.
Тръбата и катетъра са ми ги сложили, когато вече съм била под упойка. Имам смътни спомени, че когато ме будеха ми издърпаха нещо от гърлото (все още съм била достатъчно упоена, че да не ми е неприятно). Катетъра ми го махнаха на сутринта - преди да ме вдигнат да ходя. Не усетих нищо. Болки нямах. Само първата нощ ме боля гърба от лежането.
Ja4о, пожелавам ти и при теб да мине така леко!  И да си спокойна преди това.  Hug

Общи условия

Активация на акаунт