Тук ми харесва, защото....

  • 2 299
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 811
Само това,4е имаме плаж.Ина4е ниЩо друго...или поне не се сеЩам.4ета ви,моми4ета...ами в сравнение с това,което пиШете и естествено с мойта представа за хубаво...не е никак хубаво. Mr. Green

# 16
  • Мнения: 1 909
...морето е наблизо. И е топло
...се води много по-здравословен начин на живот -   начина на хранене (и на пиене!!), няма такова невероятното количество пушачи като в България, чистия въздух заради контрола на вредните емисии на колите, липсата на стреса на големия град, и същевременно близостта до "цивилизацията",
... не се чувствам задължена да слушам истории за братовчедката на съседката на балдъзата на бившата колежка на магазинерката

...тук е дома ми

# 17
  • Мнения: X
chumbi, точно това забравих - възможността да се храниш навън без тютюнев дим - пушенето е абсолютно забранено във всички заведения

# 18
  • Мнения: 1 909
Е, вие сте постигнали съвършенството!
Тук още не е забранено навсякъде, но започват вече да прокарват и такива закони...

# 19
  • Мнения: 676
Вие сте изброили вси4ко което и мен ме задържа тук: Спокоиствието, усмихнатите хора, имането и спазването на законите и правилата и т.н...за трафика няма да пиша нали само хубави неща  Laughing

Нямането на огради Снимка 1, Снимка 2

Удобствата за маиките и децата. Паркове има навсякъде, живеем в един от тях (пиша "в", защото задния ни двор грани4и с парка) Снимка

Пушенето тук е забранено във всяко затворено помещение, не само в заведения Peace

Както chumbi написа.....тук е моя дом.

# 20
Доста се чудих какво да напиша  newsm78
Живея  в Милано. Стрес, хаос, трафик, мръсен въздух, никой не ти спира на пешоходна пътека, не е идеално място за дете, не чуруликат птички, морето е близо, но трудно се стига, съседите са любопитни и клюкари ...ама съм си в къщи и ми харесва   Thinking

# 21
  • Мнения: 1 854
Има много причини, но най важната за мен е, защото не се чувствам изолирана от обществото, а сьм част от него вьпреки, че сьм чужденка.Другото нещо е информацията за всичко, просто се чувствам ориентирана и пьлноценна.В града в който живея автобусите, колоездачите и колите си имат собствена пьтна настилка, никой не се меси в пьтя на другия и придвижването е спокойно и лесно, точно.Харесва ми храната и изобилието на вкусове от цял свят.Докато бях в БГ не сьм знаела какво е истински Индийки или китайски ресторант например.Хресва ми контакта с други култури, хората са обединени - черни с жьлти, бели с мулати, всеки поддьржа контакт и комуникира.Намаленията по магазините сьщо ми харесват Mr. Green.Харесва ми холандския кашкавал, декорираните и добре поддьржани кьщи и дворове, отношението кьм младите хора, вниманието на холандските мьже кьм жената, харесва ми, че каквото и да направя все ще се намери някой който да ме поощри и оцени.

# 22
  • Мнения: 1 370
Отоговорите ми съвпадат много с вашите и затова ще напиша само най-важното за мен
Защото живея в спокойствие, без да изпитвам и капка страх Heart Eyes Hug

# 23
  • Мнения: 676
..... харесва ми, че каквото и да направя все ще се намери някой който да ме поощри и оцени.

Това ме подсети да добавя. Харесва ми как поощряват децата, постоянно им повтарят (у4илище, детска градина) "много хубаво", "добра работа си свършил" за най-дребните неща, дори когато работата не е 4ак толкова добре свършена Grinning Wink

# 24
  • Мнения: 1 393
- Колкото и да звучи като клише, защото тук просто се чувствам нормална
- На мястото съм си
- Има спокойствие, ред и правила, които се спазват
- Налична е някаква средна класа, от която аз мога да бъда част
- Потенциално има по- хубаво бъдеще за децата ми и по- добри старини за родителите ми
- Топло е, красиво е, курортно е, екзотично е- 365 дни в годината
- Въпреки това е мегаполис и има безброй начини и места за задоволяване на интелектуални и културни потребности и глад
- Не ми е самоцел да си купя мобифон за 600 лв. И на никой друг също не му е цел. 
- Хората са спретнати и сресани  и ухаят на чисто, винаги. 

В личен план, защото:

- Тук намерих себе си:
* като човек
* като призвание
* като жена
* че даже и като майка отскоро  Wink

Снимки няма да пускам-G&J, която живее само на няколко часа път от мен, ме е изпреварила.  Simple Smile
Горе- долу е същото и тук.

Последна редакция: пт, 15 дек 2006, 21:29 от MrsG

# 25
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 643
... и аз като вас живея спокойно, лятно време сутрин ме будят птичките, а вечер се чува само в далечината преминаващият влак. Градчето е обградено от две гори, има градинки за децата. Въпреки че е сравнително малко за предградие, има всичко необходимо, даже и библиотека строят Simple Smile Пък ако искаме нещо по-така - 20 минути с влака и сме в Париж  Grinning
В по-общ план - харесва ми, че няма бездомни кучета, не си пазя чантата (освен в парижкото метро на туристическите спирки  Laughing). Няма сняг! Като Лиска, по-лесно си намирам голям размер сутиени  Wink
Харесват ми топлите кроасани с черно кафе, "шоколадените монахини" (вид сладкиш Grinning), оживлението на пазара в събота сутрин, огромните магазини за книги, където можеш да си разглеждаш на спокойствие...

# 26
  • Мнения: 533
... огромните магазини за книги, където можеш да си разглеждаш на спокойствие...

 Peace Peace Peace Много ми харесва тая възможност да прекарам часове в магазин без някоя "лЮбезна" продавачка да ме следва с въпроса "Нещо специално ли търсите" и да си избирам книга на спокойствие, с чаша кафе и играещо до мен дете.

# 27
  • Мнения: 1 242
Голямата част от моите усещания сте ги казали... но
тук ми харесва защото:

- тук децата си остават максимално дълго деца
- детето ми не се бие и не го бият в детската градина
- не ми се налага да бутам количката по платното заради строежи или коли по тротоара
- има паркове и зеленина
- съседите ми не слушат чалга
- никой не се интересува каква кола карам
- макар и доскоро с несигурен статус тук се чувствах и се чувствам по-сигурно
- а и Берлин е моят град - има за всеки по нещо

Преди бях по-категорична, че ще се върнем в България. Идеята не е изключена, но стартът е отложен Wink

Последна редакция: сб, 16 дек 2006, 01:28 от Мамунката

# 28
  • Мнения: 2 257
- Колкото и да звучи като клише, защото тук просто се чувствам нормална
- На мястото съм си
- Има спокойствие, ред и правила, които се спазват
- Налична е някаква средна класа, от която аз мога да бъда част
- Потенциално има по- хубаво бъдеще за децата ми и по- добри старини за родителите ми
- Топло е, красиво е, курортно е, екзотично е- 365 дни в годината
- Въпреки това е мегаполис и има безброй начини и места за задоволяване на интелектуални и културни потребности и глад
- Не ми е самоцел да си купя мобифон за 600 лв. И на никой друг също не му е цел. 
- Хората са спретнати и сресани  и ухаят на чисто, винаги. 

В личен план, защото:

- Тук намерих себе си:
* като човек
* като призвание
* като жена
* че даже и като майка отскоро  Wink

Снимки няма да пускам-G&J, която живее само на няколко часа път от мен, ме е изпреварила.  Simple Smile
Горе- долу е същото и тук.


Аз пък ще си позволя да те цитирам дословно, защото точно това бих написала, ако трябваше да изразя в думи, а не в снимки това, заради което ми харесва не, ами обожавам живота тук.

# 29
  • Мнения: 3 461
Очарователната  мистика на Изтока съчетана с най-съвременния космополитен привкус превръщат Бахрейн и Средния Изток в най-желаното място за живот на семейството ми.Отлично място за гледане на деца,особено на тинейджъри,сравнително безопасно,отлично частно образование на поносима цена,спокоен и охолен живот,за което допринася липсата на данъци и най-евтиния бензин в света,близостта с други красиви държави.Тук не ме е страх,че ще обидя някой като го поздравя с коледните празници,защото обикновено другите първи ме поздравяват.И най-вече,че цялото ми семейство се чувства щастливо  тук.

Общи условия

Активация на акаунт