Не ходете в Майчин дом ВАРНА

  • 7 524
  • 87
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 407
Шапка им свалям на целия персонал на Майчин дом.Половината Бургас се изнесе да ражда там.Обиколила съм доста лекари,но такова отношение каквото получих там никъде не бях срещала до сега.Раждах там и след време живот и здраве пак там искам да родя.

# 16
Странно, защо до сега не прочетох нито един аргумент!? Защо се страхувате да напишете нещо конкретно, ами само изводи...... Мошеник..... ЗАЩО е Мошенник? Кажете ми. Може да се поуча и да не допусна грашката Ви.
Както Виждате аз съм написал всичките доводи, които ме доведоха до това мнение.
Не целя да направя реклама на човека. Пак ще напиша...... поразпитайте хората около вас и решете къде ще отидете.

Доктораката, от която не съм доволен в Майчин Дом се казва Халачева.

# 17
  • Мнения: 64
Аз също искам да се включа и да подкрепя dessobg, мен също ме преглежда д-р Халачева, имах проблем кървене още в самото начало на бременността и отидох в Майчин дом едно че ми е много блиако и удобно и второ е ново и примамливо, а и приятелката ми ми препоръча тази клиника, както бе споменато чаках доста, откачих от притеснение пред кабинета, няма значение наистина при доста лекари се чака само дето това с мобилния по време на прегледи не го разбирам и на мен ми се случи, казах си проблема и въпреки кървенето ме прегледа с онзи видеозон или ехограв - не го знам как се нарича, при който прегледа е отвътре, а по-късно четох че не е хубаво да се правят вътрешни прегледи по време на бременност, както и да е и това като че ли не беше най-голямото нещастие, тая жена ми срина психиката, по много директен и категоричен начин ми заяви че ще пометна, било хубаво да взимам хапчета за задържане, но с тях или без тях края е един и същ, какво мислите се случи през следващите 1 и половина аз ревях всеки ден и няма значение, че майка ми ме успокояваше, че е изкара цветна бременност с мен и навярно и при мен е така, няма значение, че д-р Савулева ме уверяваше, че всичко е наред и плодчето се развива нормално /много мила и добра лекарка между другото, при нея обаче също се чака много/ и така аз просто си стоях в очакване да се случи най-лошото и то се случи, мина вече година и половина и мога да кажа, че съм готова да опитам отново, макар и малко да ме е страх, но няма да отида повече при д-р Халачева, отношението и беше студено още от самото начало със самата покана за преглед, а некато другите гинеколози, при които съм ходила - д-р Савулева и д-р Петинка Цветкова. Искам само да кажа, че наистина всеки сам си решава, моя братовчетка ражда в Майчин дом и е страшно доволна, така че всичко е персонално, а що се отнася до реклама и антиреклама - темата е създадена, за да изказват хората разочарованията си и похвали - как по друг начин да звучат те.
Стискам палци на всички бременни мами да им е лекичко и да им се родят здрави бебъци, а на родилите вече да са ви здравички и да не правят много големи бели само мънички и забавни. 

# 18
  • Мнения: 6 039
какво да ви кажа момичета
писнало ми е да чета не ходте ту, не ходете там
това няма право никой да отсъжда

аз лично съм пациентка на д-р Халачева. Съвсем спучайно попаднала при нея. До ден днешен съм благодарна и признателна на този човек, благодарение на който, това лице от подиса ми ви гледа. 4 месеца кървене, лекарства, инженксии, схеми, преглеждала ме е и тя и Яков с вагинален ехограф. Всяка седмица следеше бременността ми отблизо, непрекъснато повръщах, грях ми на душата, но исках този ад да свърши,
раждането ми беше естествено, тежко, плода беше едър с 3 пъти увита пъпна връв около вратлето
възстанових се за 2 дни и на 3-ия, пак благодарение на нея ме изписаха и се прибрах у дома

аз лично съжалявам за случилото се с вас, но за себе си се моля - да е жива и здрава д-р Халачева и следващите си деца при нея да ги родя.

# 19
  • Мнения: 2 957
..... даде ни информация за носа, за пръстите на краката ...... втория пръст бил по-дълъг "тази дама ще командва" и съм сигурен, че си разбира от работата.


Лелеее...и на теб това за пръста сериозно ли ти звучи?Що за простотии?!Наши познати ходиха при него-на тях пък им каза че бебето (по-скоро плода) по брадичката приличал на татко си  Joy

Иначе по темата-през цялата си бременност ходих на консултации само в Майчин дом.Там и родих и живот и здраве ако имам второ пак там ще отида.Вярно е-наистина се чака (зависи при кой лекар си) но това е единственото нещо за което мога да се хвана.
А и честно казано,празната чакалня с гъзарския кожен диван и лекар,който ми дрънка пълни смехории би ме разтревожила повече от колкото опашката пред кабинета на някой лекар;)

# 20
  • Мнения: 4 594
и аз мн се дразних на тези неща за които пише dessobg  при мен консултаците минаваха по същия начин , поне ми беше близо и обстановката не е болнична да ме подтиска.
и за майчин дом и за давидков има колкото хора толкова и мнения
не се захващайте сега за по дългия пръст и за брадичката искал е да вкара малко хумор човека не че сериозно го мисли , аз дори не съм го виждала но страшен запис направи на моята приятелка , а в майчин дом  моят нулев
а що се отнася за майчин дом аз родих там и няма да отида вече защото имах проблем , а те не реагираха адекватно , затова пък мн. момичета са страшно доволни повечето от които не са имали проблеми със бебето  и като прибавиш приятната обстановка как да не отидеш пак.
 
 
 

# 21
"празната чакалня с гъзарския кожен диван" - това ми говори само едно - не сте ходили там! Газарския кожен диван е пред кабинета, където може да се наблюдава и слуша целият преглед. Разбира се само от Вас. А, що се отнася за посещаемостта..... преди нас имаше пациентка, която излезе навреме. Не сме чакали. След нас също имаше пациентка, която си чакаше часа..... Посещаемоста при него е голяма.  От Четвъртък си запазих час за Сряда.
Сега по темата за Халачева. Много се радвам, че при Вас е минало така добре. Чудя се  и защо отношението й е такова към нас. Аз лично не го приемам.... до 20 седмица да трепериш дали всичко е добре с твоето бебче. Може би защото не се водихме рискова бременност, затова не ни обръщаха внимание. Стигна се до там, че трябваше да изваждам думите й с ченгел. Примерно за витамините - 2-3 пъти я попитахме и най-накрая ми отговори...... "ох, ми то сега на пазара не знам какво предлагат я да отидем при акушерката да я питаме". Отидохме отсреща и акушерката ни преписа Фалвит.
Не мога също да си обясня защо не ни каза, че можем да минем през здравната каса, а ни остави да си платим.... не че съм за 200 лв въпроса е принципен.
Не мога да си обясня защо не ни препоръча поне един друг доктор или клиника във Варна, където да се прегледаме, след като апарата в Майчин дом е повреден и никой не знае кога ще го оправят. На вас сериозно ли ви се вижда да чакате и да се обаждате за да разберете дали уреда е поправен всяка седмица? Ами то дедето може да се роди до тогава .....

# 22
  • Мнения: 878
скъпи ми пациенте.....не виждам защо пишеш тук след като вече си решил кое е по-добро за теб,и после за жена ти!?
Това ,че седиш на кожен диван и гледаш тфт екран е много добре,поне ще можеш да гледаш отвсякъде  Mr. Green , но недей да даваш такива мнения и да правиш такива умозаключения от глобален мащаб.Аз и много други майки от Бургас сме раждали там и мога да те уверя от гледна точка на медицинското ми образование ,че всичко в Майчин Дом си е наред.Нормално е да се чака в препълнена клиника ,дори и тя да я частна,нормално е да звъни мобилен телефон по време на преглед - я си представи ,че е станало нещо с жена ти ,и ти се обаждаш на лекаря...нали няма много да те интересува ,че той преглежда друга жена в момента.........Какво толкова си се зачудил и завъзмущавал.Мнения много ,желания човешки също...не можеш им угоди,но да хулиш така професионализма на хората не е редно.Ако за теб добър лекар е този който има кожен диван,плазма и плюе колегите си ....не се учудвам на избора ти.Но ако добър лекар е този при който ражданията на месец  са повече от тези на Бургаската градска болница и то минали абсолютно успешно и за майките и децата ,то тогава замълчи моля те !
Успешно бременеене на теб и съпругата ти и леко раждане   bouquet

# 23
  • Мнения: 4 422
Ох вече не ми се чете за глупостите на Давидков-пръста бил дълъг,брадичката била на таткото ,а носа на майката  Sunglasses Това е ,за да му се връзват родителите..А редовния му номер е да наплашва бременните с някакви несъществуващи проблеми или да преекспонира съществуващи като ги уверява,че пак трябва да го посетят иначе не се знае..........
Ходете при доц. Балев за тия прегледи бе хора Hug
А по въпроса за Майчин дом-там раждах при д-р Яков .Огромно благодаря на него ,д-р Мичонов ,акушерката Мария и въобще целия персонал е невероятен,дори и санитарките са мили,отзивчиви и внимателни.Страхотен професионализъм.За хигиена и условия пък място за сравнение няма с други болници.
Верно е,че понякога се чака особено при Яков,Халачева ..ами това са най-добрите и най-търсени специалисти.
Приятелката ми ражда при д-р Халачева -беше много доволна.
Лека бременост на съпругата ти!

# 24
Не ми се сърдете, че си изказвам мнението било то отрицателно. Нали за това са форумите...
Предполагам, че доволните може да са много. Раждането е естествен физиологичен процес и се предполага, че над 95 % от случаите няма да има проблеми и вие ще сте доволни разбира се. Ето вчера по новините дадоха един фрапантен случай на раждане в Тролей..... сега майката може да каже.. "Да е жива и здрава Ватманката на тролея заради нея бебенцето ми е живо и здраво"!
След като всичко е минало добре няма да ви е жал за пропуснатите моменти, за  спестените подробности от прегледите. Всъщност Вие няма да знаете какво сте пропуснали.....

# 25
  • Мнения: 4
Мнения за Давидков и майчн дом много и различни всеки трябва да реши сам за себе си.Аз лично никога повече няма да стъпя в МД защото там и Яков другите "специалисти" са с такова самочувствие че не е толкова важно отношението към човека,а колко пари ще вземат. За Яков в монента в който го попиташ за здравната каса ставаш нежелан пациент.Кое е по важно името на лекаря или отношението му?

# 26
  • Мнения: 4 422
Не ми се сърдете, че си изказвам мнението било то отрицателно. Нали за това са форумите...
След като всичко е минало добре няма да ви е жал за пропуснатите моменти, за  спестените подробности от прегледите. Всъщност Вие няма да знаете какво сте пропуснали.....
Въобще не ти се сърдя!Само не се връзвайте на глупостите на Давидков,че скоро може да се разочаровате от него.Много са случаите с майки от форума дето в началото го хвалеха ,а сега не искат да го чуват.При него всичко е комерсиално.
Изобщо нищо не съм пропуснала.Четох и се информирах за всички важни прегледи.
За всички важни прегледи по фетална морфология ходих при Балев,а 4Д е за кефа на майката така,че не сте изтървали нещо от значение за здравето на бебето.
Бях и на 4Д,за удоволствие мое, на таткото и на баткото  Simple Smile ,но след това се минава в режим 2Д и се прави важния преглед.А 2Д има всеки лекар,въпроса е кой гледа ...
Правила съм си и БХС така,че не смятам ,че съм изтървала или пропуснала ,който и да е преглед или изследване по време на бремеността си.
Давидков не ми се коментира,достатъчно негативни мнения прочетох за него. Peace

А за Яков да кажа -няма такова нещо ,че е настроен като чуе за здравната каса..Изобщо!!!!!Аз лично бях на ЖК по здравната каса и не съм платила нито лев.Раждах при Яков и от сумата ми беше приспаднато това ,което поема касата.А за начина по който ще ми се проследява бремеността съм се консултирала с него и решението което бях  взела да съм на ЖК по Здравната каса ,той лично ме подкрепи.Единствено в 8 и 9м ходих на ехографски прегледи при него ,тъй като бях негова пациентка и исках при него да раждам .Това е.Ако бяха предубедени към НЗОК ,нямаше да сключват договор с нея и да го предлагат на пациентите.Никой не ги кара ,това е частна болница..
Всеки си решава за себе си  Peace

# 27
  • Мнения: 2 616
Относно 4Д-то в Майчин дом-можете само да се радвате, че не сте дали 50 лв за псевдопрегледа там и че апарата не е работил.

Моята бременост също се следи в Майчин дом, но лично аз също не съм доволна от обслужването. Не мога да приема, че за парите, които се дават там за следене на бремеността, след това за раждането и за какво ли още не, наистина не могат да си позволят да ти губят времето всячески при всеки удобен повод, защото на всички ни е ясно, че за да влезеш на преглед при по-голяма част от лекарите там трябва висиш пред кабинета им поне 1 час-последният път аз чаках цели 2 часа и 15 мин-извинявайте, но не го намирам за нормално при все, че повечето жени там са бременни и не всеки се чувства достатъчно добре и кара "приятна" бременност, за да може да го издържи. За мен всичко е въпрос на добра, а техния случай на УЖАСНА организация.

Аз бях на прослувутия преглед на 4Д там, докато работеше апарата. Прегледа беше под всякаква критика. Докторката гледа там какво гледа и каза,че всичко ни е наред, ама какво става, как става и кое как е, нищо не ми обясни. Искам да споделя, че понеже всичко "ни е наред" после 2 месеца изобщо не искаше и "нямаше време" да ни види на нормалния видеозон дори.И на мен това ми е първа бременност, и аз се шашкам за всичко и искам да знам всичко за малкия човек, да ама никой не ми обясни какво се вижда там, което мен ме наведе на мисълта, че или не виждат това, което трябва (дано греша) или не искат да ми обяснят-за 50лв, могат да се постараят малко повече-най-малкото, за да спя спокойно. Вместо това ми беше отправена оферта, ако искам да ида поне още веднъж-два пъти до края на бремеостта, "имало време", за да сме се успокоели как е детенце.

И аз ходих при Давидков. И на мен не ми харесва като човек-прекалено самонадеян е и прекалено много плюе колегите си, дори да е прав не прави добро впечатление, но е факт, че прегледът ми там започна на секундата на записания час, продължи цял час-с цялата консултация и прегледа и имаме филмче с целия преглед, което е 15мин-гледала го е цялата рода вече, но човекът ти обяснява кое какво е-кое крак, кое ръка, как трябва да са показателите на едно здраво дете и как са на твоето. БЛАГОДАРЯ МУ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ! Платихме още 60лв при това за 2Д там, но след този преглед спя спокойно и се радвам на бремеността си, защото съм УБЕДЕНА, че човеченце е ок и всико е нормално. Мисля, че нашето спокойствие определено си заслужаваше всеки един от платените му левове.

Напомням, че коментарът ми относно Давидков е само по отношение на прегледа на видеозона и дигностиката му, не го коментирам като лекар-специалист, нямам други впечатления относно компетентността му.

# 28
  • Varna
  • Мнения: 288
Аз пък съм доволна от Давидков.Слабо ме интересува самочувствието му!Отивам там за да се види как се развива бременоста ми,а не на сладки приказки.Не ме е плашил с каквото и да е било-дори напротив,успокояваше ме.Ходила съм и при Балев.В никакъв случай не оспорвам и неговата компетентност,но съм 100пъти по-доволна от Давидков.При Балев няма монитор на който и ти да гледаш.Изключително сухо те уведомява(в моя случай говореше по телефона и за някакъв ремонт)за състоянието на плода.А и Балев не е гинеколог.Може аз да съм уцелила такъв момент,но не останах доволна.
 За майчин дом нищо не мога да кажа-не съм ходила там.И да-аз бях от тези бременни,които много се радваха,когато ми се показваше нослето или пръстчетата на бебето Simple SmileВъпрос на избор при кой лекар ще се проследи бременноста,но не мога да разбера как може да се каже че Давидков е некъдърник или мошеник,при условие,че се води един от двамата най-добри специалисти в града(другия е Балев).





# 29
  • Мнения: 446
Не съм раждала в Майчин дом - не беше открит тогава. Обаче съм пациентка от години на една от лекарките там и съжалявам, че не продължи практиката си в стария кабинет. УЖАСНО СЕ ЧАКА и организацията им е кошмарна. Мисля, че проблемът е, че за един и същ лекар в едно и също приемно време има записани часове за обикновени пациентки /разбирай небременни/ и в същото време трябва да минават и бременните, които имат час за ЖК. Последният път чаках почти три часа. Ако и следващият път е така, ще ме уволнят, затова съм склонна да не ходя повече при лекарката си, макар че съм доволна от нея.

Общи условия

Активация на акаунт