Мама в помощ е на ОКТОМВРИйските деца да пишат Коледни писма!

  • 11 899
  • 287
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 1 046
Айе пускайте нова тема, за имения ден да , да ,да, вчера доста хора ни се обадиха , слушах и по новините и навсякъде казаха че и Калоян има имен ден, засега за нас е повод да се събираме на още един хубав ден, а пък той като порастне сам ще си реши дали да си
го празнува.
Момичета и аз като Богито да ви се оплача свалените и задържани 20 дена килограми след болницата , се качиха пак на мястото си и сме си казали от днес никакви гости, никакви маси и софри, аз минавам на пълна диета -т.е. безядие, мъжът ми да се спасява както иска. Ама да видим докога ще устискам.
За татковците-явно си е някакво правило те да правят бели с малките, а после ние сме лошите. Гонене из вкъщи при положение че има много къде да се прасне. Хранене с всякакви гадости, дето аз не ги ям , а какво остава за едно дете, редовни наводнения след банята. #Crazy
за пантофите ние сме с буйките на колев и съм доволна, бяхме купили на денди едни много сладки пантофчета с лепки, ама много почна да си криви крачето с тях и минахме на буйките.
За печката ,аз нямам проблеми , но в нашата квартира, просто частта с кухненските принадлежности, печка, кош за буклук , мивка и шкафове е много малка и тясна и като сложим кошарата за ира си решаваме проблема. А майка ми в тях е сложила тиксо на копчетата на радиаторите и на печката или по-точно като види Коко и слага тиксо на печката и той като се помъчи малко и се отказва.
Иначе Коко си има вече 4 броя предкътници и така вече е с 12 зъба и сега го мъчи и кучешкия засега само 1 брой и така айде стига вече чао засега че ще закъснея за гимнастиката .

# 271
  • Мнения: 700
Здравейте и от нас! За много години на всички и честити именни дни на Ивчо, Йоанка и Калоян!
Аз вчера се завърнах от Пловдив и да ви кажа Ема много ми липсва, бях само за 2 непълни дни и като си тръгвах направо ми се дереше сърцето, но тя по данни от майка ми е забравила след като съм свила зад ъгъла.
Бабите - да не сте казали лоша дума за бабите, те са безценен ресурс! Аз съм толкова доволна и от майка ми и от моята баба, така я гледат и така я занимават, че имам чувство, че аз не се справям толкова добре.
Татковците - нашия татко също дава забранени храни и най-вече шоколад и "кара Ема да лети" Joyпочти е готов за супер мамата от рекламата на Тайд. Иначе е много ангажиран с литература по въпроса с комплекса Електра, връзката баща - дъщеря, ролята на детската сексуалност и т.н. Също така сме на различни мнения по основни възпитателни въпроси и не знам докъде ще я докараме така, но поне е добре че се интересуваме от тези неща и че се опитваме да имаме активно родителско отношение.
Харесала съм на Ема някакви занимателни танци и музика някъде на Иван Асен. Някой знае ли нещичко????
Въпреки че според нашия татко не трябва да я поощряваме да се занимава с танци newsm78.
Иначе много ми се иска с вас на детски клуб, но дете нямам за сега, така че мен ме бройте след 20-ти.
Бях заедно с едни познати по празниците, които имат и по-големи деца и само се обсъждаха чстни и държавни детски градини.
Ние май се отказахме от ясла, поне аз де, че таткото иска април да я пускаме. Та мисълта ми беше - вие за частните детски ясли и градини ли сте? Отзиви да споделите? Grinning

# 272
  • Мнения: 285
Здравейте момичета.

Ние у дома сме с пантофки на DeFonseca. До тях достигнах след един несполучлив опит да ползваме пантофи на Денди. Онези бяха толкова меки и изобщо не му държаха петичката, в резултата той непрекъснато си кривеше крачетата и даже му се изкили походката  Close Хвърлих ги и с обица на ухото потърсих пантофки, чиято петичка да е подсилена. КиК не ни станаха, защото сме с пухкаво краче, DeFonseca ни паснаха идеално и вече цял месец ги ползваме, а не са мръднали. Не се поти в тях, ама у дома е максимум 18 градуса и тук по принцип никой не се поти  Whistling Mr. Green

Моите котлони се включват от горе (копчетата са върху самия керамичен плот) и Вики все още не ги достига. Но на фурната ги върти здравата, и аз ползвам "защитата от деца" там - като я активирам, колкото и да си върти копчетата, фурната не се включва. Също така, като бутна нещо да пека и забравя да ДЕактивирам защитата, и след половин час отивам да вадя (кекса примерно) и гледам - то нищо не се било включило и нищо не се било пекло... С други думи, това е защита и от майки...  Crazy Crazy Crazy

По повод таткото - нашия е много сериозен и той поддържа дисциплината у дома. Аз съм принципно лиглата тук. Но все пак моите лигавщини са винаги с мярка и гледам да не правя бели, които после да трябва да си оправям сама  Twisted Evil

# 273
И аз да драсна няколко реда.
Бабите и двете са страхотни , нямам оплаквания, общо взето ме питат за режим, възпитание, а често и аз им казвам как да го гледат, надявайки се да ме слушат. Добре че са те, да можем с мъжа ми да излизаме поне веднъж седмично, а и аз да мога да работя на половин ден. Въобще ангажирани са максимално, а и това им е първо внуче и аз използвам това.
Таткото наистина е по-мека мара от мен. Но като му кажа да не му дава шоколад и той обяснява на детето: "не мога да ти дам, защото ако ти дам, майка ти ще ме набие" Grinning Но той много се занимава с Любчо и аз имам време да дишна.

Печката като я купувахме и я взехме с предпазител за фурната. Тогава Любчо още не беше роден и аз исках да го отрежа, защото ми пречеше. добре че не направих тази глупост. а котлоните ги върти, та ако някои знае къде има предпазители да свирка.

Надинка къде продават на DeFonseca пантовки?

Ло аз записах Любчо на държавна ясла от септември. Много я хвалят нашата ясла-градина (казва се Мечо-пух и е на ул. Хемус в Гео милев, може би я знаеш) . много занимания им измислят на децата - водят ги на ски, на плуване и др.

Сега отивам да си чета книгата за израелската разузнавателна служба Мосад. Напоследък чета само книги за разузнаване. много са ми интересни разните им подмолни игри и как тайно определят политиката на други по-слаби държави.

# 274
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Хелоу, хелоу,
сори че пак се покрихме ама разни грижи имах.

Пантофите - КК. Много съм доволна като вид и материя, обаче и на нас са ни вечно мокри краката. Сега са ми подарили едни по тънички и ще ги тествам, но се присъединявам към питанката - Надинка къде продават на DeFonseca детски пантовки? За големи съм виждала в няколко магазина ама бебешки не съм. И колко пара са?

Бабите - и двете са големи ентусиастки и евентуално ще правят каквото им кажа. Майка ми специално за яденето и спането ще е като фелтфебел, но ще го разлигави. Свекърва ми по няма да го разлигави, но ще е по либерална към ядене от гледна точка на количество, а не на сладкории разни и спане.

Таткото - у нас таткото е "нашето мило плашило". Той е по строг и до сега каквото съм казала че не е разрешено и той не дава. Даже по някога повече мъмри Пепи от мен.
 
Печката - Зори ти видя как е у нас. Целия кухненски бокс е отделен с решетка от ТСМ-а. Много работа ми върши. Търси в Комо или в онлайн магазините разни средства за защита.

На ясла няма да се записваме тази година. Бабите ще се включат в гледането. Догодина ще видим.

Толкоз за сега. Нова тема ще пусна ама ако ми остане малко време, че имам семеен съвет тази вечер.

Бини не писа какво стана нали? Оооо ще й звънна да видя как е.
И Гея нещо ми се губи!?!?!?!?!

Последна редакция: пн, 08 яну 2007, 18:11 от Drina

# 275
  • Мнения: 285
Надинка къде продават на DeFonseca пантовки?

Аз нашите ги купувах от Търговския Център, където е магазин Пакостник в Овча Купел. Магазинчето за обувките е на следващото ъгълче след Пакостник (т.е. пак на 2рия етаж). В това магазинче продават дет. храни, памперси и обувчици - ако някой е ходил, сигурно го е забелязал.
Цената е 11 лв, защото пише "DeFonseca Произведено в България". Лиценз ли имаме, не знам какво, ама съм много доволна.

За ориентир - сайта на "Пакостник": http://www.pakostnik.com/

# 276
  • Където ми покаже сърцето
  • Мнения: 589
Здравейте Hug,
за печките моите копчета на котлоните са върху плота и той още не ги достига,но всичко което е в края на плота го хваща и сваля така че се замислям за предпазител за котлоните.Фурната ми е в другата кухня на етажа,но сега зимата той няма достъп до там,така че и аз ще следя темата с интерес.
За яслата.Аз съм в голяма  newsm78.Може би на пролет ще го дам,че така съм много вързана.Не мога да оставя бизнеса и нещо много се преуморявам.
Днес бях на лазерна епилация на мишници и много съмнително бързо ми приключи процедурата.Има няма 30 минути общо двете.Ако някоя от вас е ходила нека да сподели.Все пак косъм по косъм се обработват.Сигурно ги е обработвала през два-три.С такова желание отидох и си похарчих парите,а останах разочарована.То всъщност ще си проличи след някой и друг ден.
От къде мога да видя някакви игри за възрастта  на Марти.Искам да си играем,но игрите да са по-образователни.Това е едно и другото е говора.Струва ми се ,че малко думички говори.Колко е нормално за тази възраст да бърбори и аз мога ли да го уча по някакъв начин.Един от говорящите ми папагали говори 10 пъти повече от Марти.Сигурно знае около 50-60 думи и прави цели изречения.Учителят естественно бях аз,но Марти не е папагал. Joy
Прегръдка за всички и лека вечер. Hug

# 277
  • Мнения: 1 046
Добро утро, как сте бе мамчета времето хубаво и може да сте изморени от разходките.
За яслата частна или държавна-брат ми  е бил в частно училище и честно беше грешка. В началото всичко тръгна супер директорката се държеше много строго даже имаше и изключени деца , независимо от яките такси и наистина се държеше на реда и дисциплината. Нооо това само първите 2 години после стана отврат, хвалене за гсм-и за коли , за почивки . Децата се гавреха с учителите, ако пишеха двойки , биваха заплашвани че ще останат без работа и от там съм си казала никакви частни места само евентуално и ако има желание за някой от великите университети извън бг, е и в бг естествено. .Защото ако почнеш с частна детска ясла, трябва да отидеш до край с частните места и градина и училище и въобще всичко, незнам това са мой виждания .За яслата съм подала молба и ако не размисля от юни го пускам , бих размислила евентуално заради боледуванията му , но се надявам всичко да е наред.
За говоренето, споко Калоян не приказва нищо, казва само бау-бау разбира всичко но до там непрекъснато бърбори нещо , отговаря ни но е много далеч от момента да почнем да го разбираме. Ама това не ме притеснява, нали ме разбира като му говоря, така че е въпрос на време да почне да бърбори разбираеми неща.
Айде чао че трябва да го храня.

# 278
  • Мнения: 1 440
Добро утро,мамчета!
Благодаря на всички ви за загрижеността към мен!
Вчера бях на преглед.Имала съм близнаци,едното за съжаление сме изгубили,откъдето идва и кървенето.За щастие обаче другото се е задържало и изглеждаше доста добре.Сега съм на спазмолитици и Утрогестан,по възможност гледам да не се разнасяме много с Нати и след 10 дни съм на контролен преглед.
Майчета,много ми е мъчно,че изгубих едното си бебенце,но още има надежда да се запази другото.Молете се за нас,моля ви!
Трябваше да вляза в болница,но няма как да стане,Натали е толкова свързана с мен.Е,ако наистина няма накъде,ще мислим вариант за гледане.За сега се справям.Е,това е.Радвам се,че ви има и си знаете,че ви обичам!
Нямам време да пиша повече,но ще ме извините.
Целувки от нас и слънчев и усмихнат ден!

# 279
  • Мнения: 1 046
Бини пращам ти много  Hug и се надявам всичко да е наред, пази се доколкото ти е възможно.

# 280
  • Мнения: 5 327
Бини, много съжалявам, миличка! Вярвам, че всичко ще е наред! И те прегръщам  Hug!

# 281
  • Мнения: 439
Бини,прегръщам те и мнооого се радвам за вас!Стискам силно палци и съм убедена,че всичко ще е наред. preggo  ylinfantМисли положително и ти и се пази доколкото е възможно с малката чаровница!
Дръж ни в течение!Много целувки за теб и за Нати!
  love001

# 282
  • Мнения: 2 433
Бини, миличка прегръщам те много!!!! Hugи силно стискам палци всичко оттук нататък да е безпроблемно и  овенчано с успех. Не се плащи. Пази се доколкото можен, но много ми се иска да те посъветвам за помошничка... Деси , една от модераторките преди годинароди едно живо и здраво момченце след като също загуби едното близначе.Така че ВЯРВАМ и се НАДЯВАМ всичко и с вас да е добре!!! Hug Кураж мила!

# 283
  • Мнения: 8
Добро , слънчево утро, мили момичета!!!
Ето най- накрая малко снимко ит нас- на който му се гледа:http://griffinshome.com/galery/main.php?g2_itemId=25Има 6 странички снимки от долу.
Бини, сладурче- така е било писано!Знаеш ли, че всъщност доста повече от бременностите съвсем в началото са с близнаци, но нещо се случва, и остава само единият плод. И така и не разбираш, че всъщност са били двечки - рядко като при тебе това се установява в действителност. Двуплодната бременност си е рискова бременност, от всякъде погледнато. Сигурна съм, че всичко с плода ще е наред!Почивай си повече колкото можеш. Има ли някоя от бабите да ти помага поне за тези първи няколко месеца?Важно е да си намериш помошничка, както Джулката пише.А как се чувстваш иначе(не питам психически- знам какво е...)?Много прегръдки и целувки от мене!!
После ще пиша повечко!!!
лек ден!

# 284
  • Мнения: 391
Бини, съжалявам за загубата и се надявам всичко оттук нататък да е наред и да си имате едно живо и здраво бебенце. Сигурно сте забравили, но при мен ситуацията беше същата. Но това го откриха чак в 5 месец. Видяха, че има преграда и на обикновения ехограф не можаха да установят дали са 2, скрити едно зад друго или е едно. Цяла събота и неделя живяхме с мисълта за 2, но като отидохме на 3Д-то в болницата, се установи, че се е развило само едното. Много е неприятно и знам как се чувстваш. Много целувки и прегръдки от нас с Рали.

Общи условия

Активация на акаунт