Фотошоп Х

  • 19 604
  • 341
  •   1
Отговори
# 315
  • Пловдив
  • Мнения: 208
Казвам се Надежда, на 30 години съм. Синът ни е Иван - на година и 5 месеца. От Пловдив съм. Завършила съм икономика във Икономическия във Варна. Работя в областта на търговията.
Нямам никакви художествени наклонности, една къща не мога да нарисувам, но много ми допада фотошопстването и въпреки природата си - упорствам.

И на мен ми направи впечатление, че досега предтавилите се сме все на 30 - явно възрастта на Фотошопките  Laughing

# 316
  • Мнения: 1 884

Малка японка... със солетка /от "Млин" Разград  Laughing/. Страхотно кимоно си има тая кукла, ама и прическата си е гот, все забравям да го отбележа. Откога ги гледам тия снимки и все забравям...
Един съм заплес и аз.
Казвам се Надежда, на 30 години съм. Синът ни е Иван - на година и 5 месеца. От Пловдив съм. Завършила съм икономика във Икономическия във Варна. Работя в областта на търговията.
Нямам никакви художествени наклонности, една къща не мога да нарисувам, но много ми допада фотошопстването и въпреки природата си - упорствам.

И на мен ми направи впечатление, че досега предтавилите се сме все на 30 - явно възрастта на Фотошопките  Laughing

То туй за художествените наклонности е относително, и аз не мога да рисувам, ама ей ма на тука, току изтипосам нещо шаренко. Купон да има и веселба.  Flutter
Вижте пък аз какво намерих - шаблони за създаване на интересни рамки, когато не ви "работи" фантазията, може да си взаимствате идейки.
http://forum.materinstvo.ru/journal.php?user=17075&comm=20818#c149925

# 317
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Да се представя и аз казвам се Калина на 27 г от Варна, бебко е Димитър и е на 2 месеца, завършила съм обикновенна ги мназия с профил рисуване, но бяхме последния випуск в това училище и не учехме и половината предмети които трябваше, добре че сте вие да открия как се работи с фотошопа, защото 1 г събира прах в компютъра и няма кой да му обърне внимание Hug

# 318
  • Мнения: 1 080
ето още една
http://bgphoto.net/photos/1294/o633023912791253287.gif

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 13:35 от MaDMamA

# 319
  • Мнения: 1 084
Сега да уточним,  че като говорим за bit, имаме впредвид резолюцията на мониторите. Разлика има. Много е малка и трудно доловима. Не знам дали човек може да я долови, но определено има. От години работя с 16 bit, вкъщи съм на 32, вече и на работа.  Поради тази причини,  сайтовете се съобразяват все още с 800х600 - има хора, които ползват стари машини. Обаче вече всеки компютър, дори и втора ръка има имат добра видео карта и монитор, поддържащ поне 1152х864, 75 херца и 32 бита.
Това няма особено отношение към печата, все пак по-реално виждаш нещата как ще излязат при 16 или 32 bit. Например някои цветове /повечето/ се възпроизвеждат по-качествено, естествено на 32 отколкото на 8. Ако нямаш опция 24 или 32, ползваш поне 16   Simple Smile. Хората правят страхотни видеокарти вече, флашовете в сайтовете са огромни и изглеждат добре с повече битове. Ако експортнеш png в jpg р.р gif, във фотошопа, резултата е същия. Разликата не се долавя. Вкъщи съм с crt, на работа с tft. 

A aз реших, че става дума за mode на image-a  във Фотошоп (16bits/channel), което дава по-богата гама на изображенията, но създава оргомни файлове и май не се поддържа от по-старите версии Simple Smile)) Все пак обещавам да попитам довечера Simple Smile)))

# 320
  • Русе
  • Мнения: 611
Хайде като сте започнали и аз да си кажа казвам се Людмила на 30г. от Русе детето ми се казва Симона на една годинка имаме зоомагазин но в момента съм в къщи гледам детенце.Имам много хобита и изгарям докрай във всяко едно от тях сега последната ми страст е фотошоп надявам се за още една година майчинство да стана добра колкото някои от вас.Е това е основното

# 321
  • Мнения: 1 884
Сега да уточним,  че като говорим за bit, имаме впредвид резолюцията на мониторите. Разлика има. Много е малка и трудно доловима. Не знам дали човек може да я долови, но определено има. От години работя с 16 bit, вкъщи съм на 32, вече и на работа.  Поради тази причини,  сайтовете се съобразяват все още с 800х600 - има хора, които ползват стари машини. Обаче вече всеки компютър, дори и втора ръка има имат добра видео карта и монитор, поддържащ поне 1152х864, 75 херца и 32 бита.
Това няма особено отношение към печата, все пак по-реално виждаш нещата как ще излязат при 16 или 32 bit. Например някои цветове /повечето/ се възпроизвеждат по-качествено, естествено на 32 отколкото на 8. Ако нямаш опция 24 или 32, ползваш поне 16   Simple Smile. Хората правят страхотни видеокарти вече, флашовете в сайтовете са огромни и изглеждат добре с повече битове. Ако експортнеш png в jpg р.р gif, във фотошопа, резултата е същия. Разликата не се долавя. Вкъщи съм с crt, на работа с tft. 

A aз реших, че става дума за mode на image-a  във Фотошоп (16bits/channel), което дава по-богата гама на изображенията, но създава оргомни файлове и май не се поддържа от по-старите версии Simple Smile)) Все пак обещавам да попитам довечера Simple Smile)))

Може и това да е имала впредвид  Rolling Eyes - и в двата случая получи отговор  Laughing Hug


 Ватман, но не Евгени Минчев - пази боже!


btw,  sage и mimmss да не се "почесват", ами бързо да споделят "визитката" Simple Smile

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 14:15 от SheDevil

# 322
  • Мнения: 929
И аз да се представя - казвам се Илияна, на 23г от Варна.
Извинявам се но пак ще си задам въпроса - как си запаметявате в компютъра маските и бекграунда, с save as pictures ли?

# 323
  • Мнения: 2 270
здравейте момичета
Казвам се Анна на 38г съм,завършила съм промишлен дизайн,а преди това дърворезба и вътрешна архитектура.занимавала съм се с какво ли не.Имах малък цех за детски плюшени играчки,след това рекламна агенция,работила съм и като дизайнер в няколко мебелни фирми.От няколко години се занимавам с интериорен дизайн и тук там с графичен.Фотошопа не ми беше страст,а по скоро работа,но покрай вас се запалих отново

# 324
  • Мнения: 2 271
Хайде и аз с визитка!
Казвам се Петя на 28 г,дъщеря ми Вероника на 1г и 4м(почти де).Професия-мед.сестра(тясна специалност-спешна кардиология).Художник- любител(творя най-вече с акварел,сух и маслен пастел, дърворезба и др).Сега се занимавам най-вече с фотошоп(поне,докато съм по майчинство).

# 325
  • Мнения: 1 884
И аз да се представя - казвам се Илияна, на 23г от Варна.
Извинявам се но пак ще си задам въпроса - как си запаметявате в компютъра маските и бекграунда, с save as pictures ли?

Да, Save picture As...  Simple Smile

Хайде и аз с визитка!
Казвам се Петя на 28 г,дъщеря ми Вероника на 1г и 4м(почти де).Професия-мед.сестра(тясна специалност-спешна кардиология).Художник- любител(творя най-вече с акварел,сух и маслен пастел, дърворезба и др).Сега се занимавам най-вече с фотошоп(поне,докато съм по майчинство).
Имах аз някакви подозрения че си медицинско лице, с тая "иглозабивачка" дето си я писала  Laughing #Crazy Ужас

Люси и Ани са ми "комшийки" - от Русе. Simple Smile

# 326
  • Мнения: 1 080
http://bgphoto.net/photos/1294/o633023960099534537.gif

това ще е последното, че ще ходя да купонясвам, така че изсвирясвам!

# 327
  • Русе
  • Мнения: 1 155
Здравейте Simple Smile Очевадно тук има хора с голяма фантазия, та затова реших точно вас да помоля за съвет  Mr. Green Правя календар за бабите  Heart Eyes и се оказа, че нещо идеите ми не могат да се реализират... или музата ми си е взела коледен отпуск  ooooh! Исках да е голям, стенен, от 1 лист. Представях си го така: месеците са 10x10 и са разпръснати по календара. Между тях някъде се мъдрят снимки на Алекс и разни други красоти... Само че! - Трябва да го направя огромен, за да се събере всичко това, без да вади очите и да изглежда като панаирджийска сергия и в същото време да се виждат добре месеците и да са достатъчно големи, за да не се налага човек да отива на 3 см от календара, за да види датата (искам календарът да върши работа все пак).  Вторият ми вариант беше да вкарам снимките в самите рамки на месеците, но пак се появява проблемът с мястото...  Thinking И така... зациклих! Нищо не ми идва на ум... На всичкото отгоре там, където мислех да ми го печатат, могат да го направят само А3, което е крайно недостатъчно. Явно ще търся друг вариант.
Моля, дайте ми идея, че мъжът ми вече започна да ме подпитва дали го правя за тази или за другата нова година...  ooooh!

# 328
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Хайде и аз. Мария на 31, дъщеря ми е Мартина на 1г и 1 м. Учител съм по математика и информатика. Хоби-цветарство, откакто се роди Мартина съм го зарязала, подарих си почти всички цветя, но напролет мисля да започна отново да ги развъждам с пълна сила. Ви ме запалихте и по Фотошопа, обаче идеите ми са пълна нула. Но сред хора с такива артистчни професии, няма как.
Ето и календара ми, най-накрая. Благодаря на Ати за елементите, надявам се не се сърди, че й откраднах идеята PraynigДнес дори го отпечатах в един екземпляр пробно-доволна съм от резултата.

# 329
  • Мнения: 2 957
Попаднах на много сладки елементи
http://www.jazzl.net/
Но...са някакви странни файлчета .tub (tubes) и Photoshopa ми не иска да ги отвори.Някой знае ли за какво служат и как се изплзват тези красотички? Има наистина страхотни нещица и ми се иска да мога да ги използвам.Преименувах едно файлче в .png за да пробвам дали ще стане ама...нъц  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт