От кога може кисело мляко???

  • 24 282
  • 65
  •   1
Отговори
# 60
  • Bristol
  • Мнения: 9 363
Ей как сте извадили тази стара тема!тогава още съм била бременна  Laughing
Скоро разпитвах за киселото мляко и според специалистите на Острова кисело мляко може да се дава след 6 месеца и то пълномаслено! Разбира се ако родителите имат алергии, вероятността детето да е обременено е голяма и тогава се отлага киселото мляко, но не само то, а и даването на яйце! Ако не кърмите, а давате адапте и детето няма проблеми с адаптето, вероятността то да има проблеми с киселото мляко след 6 месеца клони към нула, даже и да е обременено от страна на родителите.
До 1 година киселото мляко не трябва да измества АМ, а да се ползва само за разнообразяване менюто на бебето.

# 61
  • Мнения: 140
Благодаря!Първото кисело мляко, което и дадох беше Родопея 2%.но тя го повърна.Една майка ми каза, че децата по-лесно свикват с Данон 2.5%,защото в него има сухо мляко.От както и го яде него,наистина няма проблеми. За тези три седмици,през които не е приемала никакво адаптирано мляко, а само кисело и всички други храни,подходящи за нейната възраст е наддала 500 грама.Смятам, че всичко е наред.   Simple Smile

# 62
  • Мнения: 554
Може, може.
Кисело мляко, извара и сметана по принцип от 10-ия месец може да се дават по малко, по-добре от 11 или 12. Домашното квасено е за предпочитане.
Абсолютно съм съгласна с Бу,както винаги Simple Smile!
Аз започнах да давам от 9.5месеца домашно квасено и нямахме проблем,въпреки твърденията на разни велики имена,че сме с алергия към белтъка.При нас се получи парадокс,защото след като ми намаля кърмата(бебка беше на 8 месеца)зяпочнах да давам адаптирано ХА и малката се обрина.Тогава ни поставиха диагноза АБКМ.Аз на своя глава започнах с кисело мляко,спрях адаптираното и обривите изчезнаха.Странно но факт.

# 63
  • Мнения: 1 032
Нашто педи забрани да даваме на малката Данон, защото е всичко друго, но не и кисело мляко

# 64
  • Мнения: 95
Ние си даваме кисело мляко без да го разреждам... тя си го яде и нямаме никакви проблеми!!! Купувам ето това даже има таблици със състава: http://www.stonyfield.com/OurProducts/YoBaby.cfm

# 65
  • София
  • Мнения: 15 219
Темата е от преди 100 години.
Заключвам!

Общи условия

Активация на акаунт