В ПЛЕВЕН за Новата година подаръци и сняг ще има

  • 12 509
  • 285
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 239
Валенце,много палавичка е Буби,а? Simple Smileще я гледаш с четири очи.
Както вали дали няма да обърне на сняг?Добре,че Люси е на ясла и аз мога да си седя пред компа да си щракам необезпокоявана. LaughingМъжът ми ми е поставил задача да науча фотошоп,че му трябвал,пък не разбира английски.то така се учи.хората с години го ръчкат докато го разберат.Ама ще го почвам малко по малко.
Хубав ден на всички. Hug

# 16
  • Мнения: 801
 аз да се оплача - имам ужасна хрема и чак главата ме боли,сега съм си вързала един лигавник на устата,че мн кихам и да не заразя малката, слагам капки, ама от капките още повече ми се запушва носа, мн неприятна работа.... Sad Confused

# 17
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
За хрема лекарите в последно време препоръчват само физиологичен разтвор (никакви капки), но преди две седмици лекар уши-нос-гърло изписа едни капки за очи на Вики, за да оправи нослето. Малко са скъпички, но ефект имаше  почти веднага. Капките не бяха прозрачни и водни, а "плътни и тежки". Дано по-скоро се оправиш Фурор, мен пък ме боли гърло, ама дано ми мине скоро.

# 18
  • Мнения: 5 026
valja , какво става с вашите сливици? Манаха ли ги? Как мина?
 Относно разболяващите се- и у нас е една кихавица ...редуваме се. Дано се опазим-тъпчем Парацетамоли и витамини. То в това време как няма да се поболеем.
Фурор, в най-острия период на хремата няма смисъл от капки-всичко тече на вода. Съчувствам ти! Дано не задазиш дребка. Скорошно оздравяване!

# 19
  • Мнения: 1 951
Привет и от мен! Миташки е добре още от вечерта на деня, в който вдигна температура.След Панадола и АБ няма температура и гърлото му не е червено, нооо като съм го почнала този АБ сега до събота трябва да му го давам  Sad
Гледам и други болни има и малки и големи.Стягайте се , че идва най-хубавия празник   bouquet

Аз с подаръците съм готова - само трябва да ги занеса да ми ги опаковат  Grinning
Ще пътуваме в събота за Троянския балкан с моите родители и ще си дойдем в понеделник, за да можем да уважим и свекитата вечерта на Коледа  Wink

# 20
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Атракция, махнаха ни третата сливица. Точно това ни е бил проблема (според лекарите). Беше много голяма и пълна с гноен секрет, дори ми я показаха - било е необходимо да бъде отстранена много по-рано, но кой да ти каже. Без коментар. Сега Вики е в къщи, не излиза никъде и не допускам външни хора у дома. Операцията мина стравнително бързо,  възстановява се добре, гладен е постоянно, защото е лишен от много любими храни - яде попара с хляб (без кората), каши, пюрета, трябва да пие много течности - с една дума на диета сме. В петък сме на контролен преглед.

# 21
  • Мнения: 2 070
Лелелеее, тотален заплес съм, влязох и забравих какво исках да ви кажа и що влязох, не е истина просто. като се сетя пак  ooooh!

# 22
  • Мнения: 2 070
Не че се сетих, но пък за нещо друго се сетих дето отдавна го замислям. Скоро в jobs ще пуснем от нашата фирма обява за работа за Плевен.  Не знам от вас кой има и кара кола, освен Дикси.
Та това е доста основно изискване - жена, задължително с кола и книжка или с шофьор на разположение. Другото изискване е да има образование в някоя от следните свери - медицина, педагогика, психология, биология... Аз миналата година работих тази работа, образованието ми е хуманитарно и не включва нищо от изброените, просто ме взеха. Работата е на граждански договор, максимума пари, който може да се изкарат е около 1000 лева и от човека зависи за колко време - може за месец и полвина, може за два или повече. Бензина се заплаща от фирмата. Позицията е следната - лектор в здравно-образователна програма на Procter&Gamble. Ако някоя от вас се навие и я одобрят на интервюто - насреща съм за всякаква помощ и информация, защото миналата година бях лектор за Плевен втория учебен срок. Дикси пак те споменавам, защото поне за теб знам, че отговаряш на всички изисквания. Лекциите са в училищата с момичета от 6,9,11 клас, лекторката си ги прави в удобно за нея време - може да имаш два часа на ден, може и шест, зависи от организацията. В другите градове работят жени акушерки, учителки, мед.сестри, Еминка също ми се струва подходяща, стига да кара кола и да намери свободно време. Да ви кажа започнах работата по същото време, в което и Яна тръгна на ясла, не съм имала проблеми да съчетавам двете неща, но като цяло е добре да е някоя жена, която има на кой да разчита за детето - да го вземе от ясла или градина или да го гледа, когато лекциите са в проблемен момент... Самата материя на лекциите - фирмата прави двуневно обучение тук в София в един хотел, плаща се и пътя и преспиването, ако няма къде, но и при мен може, аз съм сега координатор на програмата. Общо взето на децата се обяснява разликата между редовен и нередовен цикъл, женска полова система, влагалищен секрет, течение, обяснява се разликата межу цитонамазка и микробиология, болести предавани по полов път, инфо за рак на гърдата и рак на шийката на матката, женска интимна хигиена, превръзки, тампони и т.н. Има и пет-десет процента реклама на Always, Pantene, Head and Sholders, Tampax... Като цяло работата си е приятна доста, децата са забавни, само с момичета се работи. Който е навит да ми пише на лични за повече подробности. Според мен най-важното е да имате кола и ако работите нещо да не е на пълно работно време или да сте достатъчно организирани да съчетаете и двете неща...

# 23
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Тия 1000лв или колкото са на месец ли са? И как се определя възнаграждението? Работата ми се струва интересна, биолог съм по образование, ама отдавна не съм шофирала има няма 2 години. Embarassed

# 24
  • Мнения: 1 951
Оффф, к'ват съм патка с остра сценична треска, как ще чета лекции?Аз Атракция я виждам през ден и ме е срам да се обадя, че съм аз, камо ли пък пред 20 ученици, еле пък в 11 клас  Embarassed
Само не схванах за какво е толкова нужна колата?
Обещавам да прочета внимателно /че сега отивам да донаготвя/ постинга ти, да помисля и ще ти пиша Peace


Такааа... ще си допълня постинга вместо да пускам нов...
Прочетох внимателно, но на този етап мисля, че няма да имам това време.Митко не е все още на ясла, а дори и да го пусна ще е не по-рано от март и то само за да мога да чета за специалност, което си е кажи речи всяка свободна минута.Докато не се върна на работа, няма да мога участвам в тази програма. Жалко... наистина изглежда интересно и ненатоварващо, даже разтоварващо. Запазвам си правото ако от средата на другата година пак си потърсят човек да си подам документите  Wink
А преди да забременея, докато ходех на работа, толкова си търсех нещо на part-time, и ето сега ми се отдава възможност, пък няма време...Пфу...

Последна редакция: вт, 19 дек 2006, 19:14 от diksi

# 25
  • Мнения: 5 026
deshtovidi, аз съм навита!!! Имам медицинско и педагогическо образование, карам и имам кола.Мъжът ми е психолог и можем да сме комбина с него. И двамата работим в училище, та опит не ни липсва.Пиша ти и на лични.
 Дикси, днес се светнах да разгледам снимките във форума и съм те запаметила  Wink Та като те видя, направо те стопирам  Laughing а как ти завиждам благородно, че заминавате на Балкана..искаме и ние на Гумощник, но май ще е от следващата година,че мъжът ми все се кани да прави камина...
 Бъдете здрави всички!

# 26
  • Мнения: 922
Здр, момичета
оздравявайте и се оправяйте. Празници идват
Нашият бати вече е в зимна ваканция. Разбеснял се е из цялата къща (добре, че ни е малка, та да го следя по-лесно). Въпреки, че е във ваканция, обаче, няма хлабаво - не пропускаме уроците. Още не си бях изпила кафето и седнахме да учим (не песни, а цифри, но и това е нещо).
Докато чакам Деничка да се събуди, се разрових из не та и намерих една страхотна рецепта за "Захарната къщичка на баба Яга". Решила съм се да я направя за Коледа-та. Много е ефектна, а пък и за децата ще е голямо забавление. Та сега ще правя списък на продуктите, щото няма много време.
Инак подаръците ни са приготвени, опаковани, надписани... Вече нямам търпение
Хайде, чао засега

# 27
  • Мнения: 5 026

Инак подаръците ни са приготвени, опаковани, надписани... Вече нямам търпение

Като стана дума за подаръци, дайте ми идейка какво да купя на момиченца около 1 годишни  newsm78 За децата на приятелите ни сме подготвили подаръци, но те са по-големички, та бебоците още не сме ги отчели . От къде купувахте подаръци на децата си? Ние още не сме се отредили, вчера бях запланувала да пазаруваме, но чакахме доста на консултацията. Мисля да посетя "Макс и Мориц"  и гаража на чичкото с мустаците, в близост до него. То и за Божидар не сме купили още нищо, а времето тече .
 И да се похваля-Божидар познава Дядо Коледа и вече казва "Тата"
 Ето и най-новата ни атракция-заспива на тая топка от друсане. Купихме му синя и червена и подивява от кеф да ги влачи  topka

# 28
  • Мнения: 801
ихаа, атракция, сигурно голяма забава пада с тази топка,хехехехехехе
Дейзи Джи, я сподели рецептата за къщичката или дай линк за нея,плийз....
аз още съм мисис Сополка, вчера никъде не съм излизала, направо нямах сили за Радост да се грижа, а камо ли да изляза, добре, че тя спа от 1,30 до 4 след обяд, никога не се беше случвало такова нещо, та и аз подремнах през това време а и имах време да се лекувам по бабешката.....днес се чудя дали да изляза, то заради детето,де....без разходка не е свикнала милата......

# 29
  • Мнения: 801
само да ви кажа още нещо, близо 2 години не бях боледувала въобще, дори сополи не съм имала, дори и през бременността си не съм се разболявала, че сега бях отвикнала.....това го отдавам на едни витамини,които бях пила няколко месеца Милгама N се казват, не им правя реклама, но преди да ги пия  боледувах постоянно по няколко пъти зимата, изкарвах всички грипозни епидемии,в см. колкото пъти има, толкова се и разболявах......ега ти витамините......

Общи условия

Активация на акаунт