Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 84

  • 39 627
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 76
Момичета след неуспешен свеж трансфер,,ми предстои им.биопсия,започнах прием на естеофем.Въпросът ми е може ли същия месец с биопсията да се направи ЗЕТ?

# 61
  • Мнения: 48
Здравейте, момичета! Накратко предстои ни първо ин витро, с неизяснен стерилитет сме. Мъжът ми няма проблеми с материала. Но му изписаха Вибрамицин 7×2таблетки, което се оказа силен антибиотик. За инсеминациите изрично казваха без алкохол и антибиотици, как така седмица преди пункцията мъжът ми трябва да пие антибиотик?! Това няма ли да влоши материала? Имам чувството, че ни саботират. Много съм притеснена...На някоя от вас случвало ли се е такова нещо?

# 62
  • Мнения: 223
Здравейте, момичета! Накратко предстои ни първо ин витро, с неизяснен стерилитет сме. Мъжът ми няма проблеми с материала. Но му изписаха Вибрамицин 7×2таблетки, което се оказа силен антибиотик. За инсеминациите изрично казваха без алкохол и антибиотици, как така седмица преди пункцията мъжът ми трябва да пие антибиотик?! Това няма ли да влоши материала? Имам чувството, че ни саботират. Много съм притеснена...На някоя от вас случвало ли се е такова нещо?
А за какво му е изписан този антибиоти ?

# 63
  • Мнения: 48
Така и не разбрах. Всички изследвания са   чисти, няма му нищо. Пуснахме микробиология. Изписаха му ги за 7 дена преди пункцията.

# 64
  • Мнения: 223
Така и не разбрах. Всички изследвания са   чисти, няма му нищо. Пуснахме микробиология. Изписаха му ги за 7 дена преди пункцията.
За без нещо не се изписва антибиотик 🙄
Защо не питате?

# 65
  • Мнения: 1 050
Възможно е да е превантивно. Доколкото разбрах, тъй като ни предстои инвитро в Кипър с донорски Я, за там също ММ ще трябва да пие антибиотик преди да дава материал. А още не сме пращали ни изследвания, ни нищо. Просто си го пише в списъка с нещата, които се изискват от нас.
Така и не разбрах. Всички изследвания са   чисти, няма му нищо. Пуснахме микробиология. Изписаха му ги за 7 дена преди пункцията.
За без нещо не се изписва антибиотик 🙄
Защо не питате?

# 66
  • Мнения: 110
Честита Нова година момичета,да сте здрави и тази година да ни донеса пухкави бебоци.Вчера ми беше пункцията на трети опит първите два пъти не стигнахме до оплождане въобще.Вчера извадиха 7 яйцеклетки от които 3 казаха че са по добри другите четири са на кантар.Обясниха ми че ще ги отглеждат в инкубатор.Днес ми се обадиха че само една за сега е оплодена,но ще се изчака до утре да видят другите дали няма и те да започнат,защото имало вероятност в инкубатора и някоя от тях да се оплоди.Много ми е напрегнато и ме натиска отчаянието пак.Според вас може ли наистина някоя от другите да тръгне.Естествено моля се поне и тази една да оцелее.

# 67
  • Мнения: 223
Честита Нова година момичета,да сте здрави и тази година да ни донеса пухкави бебоци.Вчера ми беше пункцията на трети опит първите два пъти не стигнахме до оплождане въобще.Вчера извадиха 7 яйцеклетки от които 3 казаха че са по добри другите четири са на кантар.Обясниха ми че ще ги отглеждат в инкубатор.Днес ми се обадиха че само една за сега е оплодена,но ще се изчака до утре да видят другите дали няма и те да започнат,защото имало вероятност в инкубатора и някоя от тях да се оплоди.Много ми е напрегнато и ме натиска отчаянието пак.Според вас може ли наистина някоя от другите да тръгне.Естествено моля се поне и тази една да оцелее.
С мъжки фактор ли сте ? И каква беше стимулацията?

# 68
  • Мнения: 6
Здравейте момичета,
Много се радвам, че ги има всичките теми, тъй като благодарение на тях се насочи към Тутракан за 3 опит инвитро.
Имах 2 не успешни опита в София без имплантация реших че няма смисъл и сменихме клиниката. Нацистина чакането е доста, но аз остава от вечерта в хотела и чаках мъжът ми на другия ден да дойде да ме вземе, така че не ме притес яваше чакането. Но организацията им наистина е ужасна, а ние даваме парите си, но нямаме избор. Бях при Б.Бойчев назначи ми репрудоктивен панел. Оказа се, че имам повишени НК клетки и се наложи вливане. Направихме стимулация и ми извадиха 9 яйцеклетки от които 7 се оплодиха икси направиха им макс и и си. Замразиха ми 2 на ден 3 и ми трансфериран на ден 4  2 бр, на които направиха хетчинг и ми сложиха лепило. Тестът ми е положителен и очаквам да се обадя за преглед.Не се отказвайте и искайте повече допълнителни техники. Ние сме с мъжки фактор и 1 % нормални сперматозоиди.

# 69
  • Мнения: 110
Честита Нова година момичета,да сте здрави и тази година да ни донеса пухкави бебоци.Вчера ми беше пункцията на трети опит първите два пъти не стигнахме до оплождане въобще.Вчера извадиха 7 яйцеклетки от които 3 казаха че са по добри другите четири са на кантар.Обясниха ми че ще ги отглеждат в инкубатор.Днес ми се обадиха че само една за сега е оплодена,но ще се изчака до утре да видят другите дали няма и те да започнат,защото имало вероятност в инкубатора и някоя от тях да се оплоди.Много ми е напрегнато и ме натиска отчаянието пак.Според вас може ли наистина някоя от другите да тръгне.Естествено моля се поне и тази една да оцелее.
С мъжки фактор ли сте ? И каква беше стимулацията?
Да с мъжки фактор сме,морфология 1%,стимулация с Гонал ф и Перговерис

# 70
  • Мнения: 2 524
Прекрасни новини Misi! Благодаря че се върна да напишеш отзив за клиниката! Лека бременност и до финал!

# 71
  • Мнения: 6
Ако имате нужда от повече информация съм насреща. Важно е имунология да се пусне като изследвания ако нямате други открити проблеми. Но явно и допълнителните техники имси, макс и хетчинг, както и лепилото са добри варианти за мъжки фактор.

# 72
  • Мнения: 110
Здравейте,много съм объркана и затова моля за мнение и опит.На 31.12 ми беше пункцията,на  01 ми се обадиха че от 7яйцеклетки само една е оплодена,но че другите ще ги задържат в инкубатор и т.н.На 2ри ми звъннаха че първата е спряла деленето но друга се дели и днес в 11.30ме викаха за транфер.Преди 20мин ми звъннаха че трансфер няма да има че и тя е спряла но пък друга е започнала.Пълна каша ми е.Възможно ли е това въобще и на какво да се надяваме изобщо.Моля за личен опит и съвет.С мъжки фактор сме морфология 1%.

# 73
  • Пловдив
  • Мнения: 1 109
Здравейте,много съм объркана и затова моля за мнение и опит.На 31.12 ми беше пункцията,на  01 ми се обадиха че от 7яйцеклетки само една е оплодена,но че другите ще ги задържат в инкубатор и т.н.На 2ри ми звъннаха че първата е спряла деленето но друга се дели и днес в 11.30ме викаха за транфер.Преди 20мин ми звъннаха че трансфер няма да има че и тя е спряла но пък друга е започнала.Пълна каша ми е.Възможно ли е това въобще и на какво да се надяваме изобщо.Моля за личен опит и съвет.С мъжки фактор сме морфология 1%.
При мен веднъж спрели да се делят никога не са започвали наново.В коя клиника сте?

# 74
  • Мнения: 110
Здравейте,много съм объркана и затова моля за мнение и опит.На 31.12 ми беше пункцията,на  01 ми се обадиха че от 7яйцеклетки само една е оплодена,но че другите ще ги задържат в инкубатор и т.н.На 2ри ми звъннаха че първата е спряла деленето но друга се дели и днес в 11.30ме викаха за транфер.Преди 20мин ми звъннаха че трансфер няма да има че и тя е спряла но пък друга е започнала.Пълна каша ми е.Възможно ли е това въобще и на какво да се надяваме изобщо.Моля за личен опит и съвет.С мъжки фактор сме морфология 1%.
При мен веднъж спрели да се делят никога не са започвали наново.В коя клиника сте?
Те не започват спрелите а други но със закъснение.Започват такива които не са били започнали през първите 24часа

Общи условия

Активация на акаунт