Отговори
# 1 380
  • Мнения: 12 129
Наготвих и направих кекса с портокал, шоколад и боровинки. Пекох в пота, супер се получи. Сега малко поработвам. МУ боядисват у един приятел. Чакаме ги да приключат и ще наминем към Капана фест.
Бърди, по коя рецепта?
Скоро си взех форма за кекс, 22 см, с дупка в средата, да мога лесно да я вадя от пота, без ръцете ми да пострадат. Освен негърчето, друго не съм опитвала. Определено не ми хареса как се изпече, пък и много бързо свърши. В тава във фурната изтрайва ден повече. Децата видят ли този сладкиш и са фурии. Вече им го разделям предварително и за да няма сърдити, каката си отнася директно нейната част, два етажа надолу.

Планирала съм силиконовите ръкавици на марката, но до колкото разбрах никога не ги намалят аксесоарите. Ама няма да е сега. Декември много внимателно харча, че получихме декемврийските заплати с МН, а следващите ще бъдат чак в края на януари. Проклятието да работиш в бюджетния сектор.

# 1 381
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
изчертох ви.
няма с какво да се включа - естела, пантичката, фил... вие си знаете. Simple Smile
бобче - браво. аз само се каня. и все ме надвиват изкушенията.
ей на!  вчера хапнахме навън. и аз уж малко...
 само боднах малко от това, малко от онова... днес не ми се ядеше ни на закуска, ни на обяд.
значи здраво съм натоварила снощи. Sad
и всяка троха се е залепила право на продължението на гърба. Sad
и се е клонирала отпред...

# 1 382
  • Мнения: 5 707
Аз си чакам 14-тата заплата, която естествено вече съм наместила 🤭.

Значи моят недовършен си проси довършването. Цяла сутрин тичам да пазарувам в супера, на дребната някои неща, за подаръци на учителките, за почерпка, че има имен ден ( пореден) след няколко дни, да огледам за нейния подарък...готвих, прах, простирах (хич не ми приказвайте за фитнес) и сега на работа. Та прибира се МН от работа на обяд, като имаше единствената задача да вземе избраният и платен от мен подарък и да го скрие, така че да не го види детето. Сипва си огромна порция, яде и мрънка колко бил изморен. Сипва си допълнително и подчертава колко гладен и изморен бил ,а за готвача похвала - нито дума.

# 1 383
  • Мнения: 10 887
Сиси, кажи подаръка взел ли е Simple Smile
Аз ще те похваля и за прането и за простиране, и за сготвеното.

Сложих една супа с каквито зеленчуци имах, ама подправките не ги измислих та черен пипер,  джинджифил и индийско орехче, пък каквото стане Simple Smile

# 1 384
  • Мнения: 5 707
Да, Ули! То не беше голяма философия! Успяхме да го внесем без дребната да заподозре нищо 😁

# 1 385
  • Мнения: 12 015
У нас туршия, хумус, пълнени сухи чушки, телешко бургиньон и звездата на вечерта - зелник с пръжки от бабчето. 😍
Кло, драсни като можеш рецептата за свинската супа и специалното свинско.

# 1 386
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Как се пълнят сухи чушки? Киснат ли се? Ни съм яла, ни правила 🙄

# 1 387
  • Мнения: 7 243
Сиросче, направо да завиваме към вас и да пристигаме Simple Smile
Кло, малко по-късно ще напиша рецептата.

Уф, хвана ни дъжд в Пловдив.

# 1 388
  • София
  • Мнения: 9 551
Мисте, киснат се чушките. Май в студена вода беше. Само веднъж съм правила, но много пъти съм яла правени от мама и ги обожавам.

# 1 389
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Късно се включвам относно супите - от мен глас за пилешката, обожавам я. И редовно я правя. Не слагам никакви готови кубчета за вкус. 
Щерката упорито се  опитва да ме прилъже за крем супа от тиква, ама аз съм непоклатима Simple Smile.
Слънчево беше днес, хем се разходихме, хем напазарувахме някои дреболии. Влязохме за сирене в магазина, излязохме и с хлебопекарна. Трябва да я тествам.
Сега малко почивка, после трябва да приготвя за вечеря и да довърша коледната украса. Че останаха уж дребни нещица, ама те са най-пипкавите.

# 1 390
  • Мнения: 6 299
Янче,аз хлебопекарната я ползвам главно да меси тестото.Особено това за козунака,става толкова лесно и хубаво!Виж,с хляба не можем много да се спогодим.А,и това за пица е супер!
Много обичам крем супа с основни зеленчуци,плюс броколи и съвсем малко тиква за аромат.Последното не го ям иначе и под смърта заплаха.

# 1 391
  • Мнения: 12 015
Мисте, заливат се с гореща вода. Днес ги напълних с картофи и обрах точките. Бабчето одобри.

Бърде, заповядайте! 🤗

# 1 392
  • Мнения: 2 170
Четох по диагонал и вие така да ме прочетете Stuck Out Tongue Winking Eye Гледам стерео и търся нож да се гръмна. Сутринта лъсках кочината, по обяд на помен, след него каторга, звъни ми майстор, дошъл щот му е кеф, айде пак дОма, после отново каторга, след нея пак лъскане в кочината... Викам на майка ми - ще се Фърла от капандурата! Пък тя - ама да паднеш в улука Joy
Халапеньо ме пита какъв подарък да ми купи, че искал да ме позлати Smile Казвам - евтаназия искам и точка! Нищо ми не требе! А той - ааа, трудна работа, проверил съм. Требе до Австрия да се ходи, требе да си неизлечимо болна и не на последно място 25 хиляди евра, Карамело, чак толкоз скъп подарък няма да ти правя! Ще ти купя едно ремарке воТка и се самоубивай, докато се веселиш Stuck Out Tongue Winking Eye
Ха, добра ви вечер!

# 1 393
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 837
Ренко, дъщеря ни имат хлебопекарна и редовно я ползват. Та покрай тях се реших да вземем туй чудо, нали ме тренираха да правя и аз, като бях там. Иначе обичам на ръка да меся. Планетарен миксер с един куп приставки имам, рядко го ползвам. Друго си е да усетя тестото в ръцете си Simple Smile.

# 1 394
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Сиросче, ам сигурна съм, че си ги сготвила върховно! Yum  Метни ми рецептата...не съм яла и у нас не се готви. Ни зелник и тем-подобни...нямаме традиции такива.

Общи условия

Активация на акаунт