В безизходица след отнети точки

  • 6 132
  • 57
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 2 901
То за дребно нарушения не се отнемат точки. За превишена скорост извън града също не се отнемат точки. А отнетите точки се възстановяват след 2 години без нарушения, а преди мисля беше и след само 1. Могат да се възстановят и с опреснителен курс.
Не се взима толкова лесно книжката в България, за да му е отнета трябва да е наистина опасен шофьор.

# 46
  • Мнения: X
Този човек може да запише вечерно в някое училище и да добута до 10 клас вечерно.

# 47
  • Мнения: 1 574
Ама той тоя човек що се излага така, 93-та, когато още навсякъде се ходеше с визи той само на 15 години успял да отиде да работи в чужбина да си храни семейството, а сега една книжка не може да си изкара...
Явно продавачите на фалшиви книжки са се изпокрили от ало-то и фейса и вече и в бг-мама ги търсят...

# 48
  • Мнения: X
Сериозно ли има хора, които нямат нищо против такова камикадзе да се движи по улиците?
Как' Сийке. Аз бях го докарал до 5 КТ. Камикадзе ли съм? Grinning
По пътищата се движат много неадекватни водачи и причината за това е пропуски в обучението. Образователния ценз не може да спре скама "Войната по пътищата"

# 49
  • Мнения: 6 554
Ако е карал тежкотоварни, при нарушения по време на превоза се отнемат повече точки и глобите са високи (за неспазване на часовите интервали, претоварване и т.н.).

# 50
  • Мнения: 25 610
Как' Сийке. Аз бях го докарал до 5 КТ. Камикадзе ли съм? Grinning

Не те познавам, може и да си. Отнемали ли са ти книжката досега?

# 51
  • Мнения: X
Два пъти. Първият път за 97 при ограничение 60 на бензиностанциите на Мирково. Вторият път за 121 в 14:05 на входа на 50 метра след табелата Горун на пътя Дуранкулак Варна

Само да отбележа - Правилният въпрос беше "В колко ПТП сте участник"

# 52
  • Мнения: 2 901
То често пътвото ПТП е и последно.
За превишение на скоростта извън града не се отнема книжка. В момента дори точки не се вземат.

# 53
  • Мнения: X
Верно ли? Смятай колко съм древен, щом сме спирали от движение за превишаване извън населено място.
btw Сигурно всяко чукване по светофарите е първо и последно ПТП Innocent

# 54
  • София
  • Мнения: 18 039
Наистина ли вярвате на тази пързалка? В държава като нашата, уви, ако имаш пари като за курс в Германия, ще си купиш  книжката, че и златен талон като бонус към нея, незначителна подробност ще е какво образование имаш и дали си отговорен на пътя.

Но дори и случайно да не е пързалка, има опции  и за друг труд, свързан не с шофиране - общ работник на строителен обект,  помощен персонал в  заведение и подобни..

Не прочетох всичко,  та може и да е коментирано, ама  отгледаните деца-висшисти, вече вероятно работещи,  не могат ли да подпомогнат финансово баща си, докато завърши10 клас  и  изкара нова книжка? Би трябвало да стане бързо, щом е природно интелигентен и само обстоятелствата са му попречили... А и беше написано, че няма средно, тоест завършен някога 11 клас, може би си е минал през десети клас... Разпитва в МОН на какво трябва да се яви, за да му се признае  за завършен първи гимназиален етап по новите стандарти, а след това - на курс. Щом има финанси за каране на такъв  навън, ще има  и за да отметне нещата тук.  Друг е въпросът, че  взимането на диплома/нова книжка  няма да го направи по-отговорен. Някой, карал явно безразсъдно от 93-та насам, няма да се промени. Затова и жертвите по пътищата ни са толкова.. Sad

Последна редакция: пт, 09 дек 2022, 20:27 от пенсионирана русалка

# 55
  • Мнения: 1 241
Както и да е точния случай, първата стъпка е да си довърши образованието. Познавам доста полуграмотни и скарани с ученето хора, при това нито са природно интелигентни, нито начетени, най-малкото защото изобщо не четат (е може би менюта и някой документ с голям зор ).
Само че както ми се вижда тук човека нуждаещ се от книжка изобщо не иска да учи, неясно защо. Просто иска да пропусне този етап и направо да се яви да си вземе нова книжка. Което изобщо не мога да приветствам. Такива малограмотни хора се напънаха и се явиха, взеха по няколко класа за година.

# 56
  • Мнения: 6 698
Не, не търси фалшива шофьорска книжка, а дали може да си извади такава с каране на курс в Германия, Испания или Гърция.

Ако има постоянен адрес в Германия и живее повече от половината година мисля беше там .... може . Но ако си мисли че немците няма да изкомуникират с Българите и може да покрие туй-онуй ---- доста се лъже. И доста пари се искат. между 3 и 5 хиляди ми се струва ще излезне.

# 57
  • Мнения: 1 038
На какъв език ще кара курс в Германия, Испания, Гърция? Не завършил средно, но трите езика ги владее. И там ще декларира, че никога не е имал книжка?! Странна тема.

Общи условия

Активация на акаунт