Нормално ли е това?

  • 2 255
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
не пишеш от колко години сте женени,но рутината рано или късно настъпва

Напротив, пише си, че са женени отскоро...

Явно аз не съм в час - толкова много мнения, че било нормално партньорите да не си говорят, единият да е игнориран, да се прави секс само когато мъжа реши. Като степфордски съпруги направо.  Shocked

# 16
  • Мнения: 903
Много е неприятно подобно поведение. Честно казано и моят понякога не ми обръща особено внимание,а даже и не ми помага толкова много. Общо взето аз си го карам да помага - иначе не се сеща. За романтичен мъжът ми не е и също понякога иска да правим секс когато на него му е кеф, но аз не се съгласявам, ако нямам желание. За секса, то на сила не става. Пробвай да го съблазниш или само го подразни малко. Ако жената винаги е на разположение, мъжете губят интерес.
Много са сложни отношенията и зависят и от двамата. Не знам как ти се държиш. Казваш ли му когато искаш нещо. Аз примерно, не си оставям магарето в калта, но не действам със скандали и разправии, те дразнят мъжете. Моят съвет е да вземеш нещата в свои ръце и ти да станеш доминираща. Приготви му изненада, вечеря на свещи с любима музика, любимо ястие. Или щом обича да гледа ТВ гледайте филм заедно. Важното е да не се отчуждавате повече и да не се затваряш и ти. Ако не му се прави секс, просто си легнете и се гушнете, поговорете си за ежедневието си.
Дано съм ти била полезна. Трудно е да се даде съвет без да те познавам.
Пожелавам ти да намериш път към семейната хармония. Бори се за брака си. Не се отказвай, докато сама за себе си не решиш, че си направила всичко възможно. Никъде няма лесно.

# 17
  • Мнения: 2 220
Нормално било  Shocked Аз ли съм откачила  Shocked Shocked Shocked

# 18
  • Мнения: 1 232
не пишеш от колко години сте женени,но рутината рано или късно настъпва

Напротив, пише си, че са женени отскоро...

Явно аз не съм в час - толкова много мнения, че било нормално партньорите да не си говорят, единият да е игнориран, да се прави секс само когато мъжа реши. Като степфордски съпруги направо.  Shocked
ми то от две години примерно също е отскоро и не толкова годините имат значение колкото откритото поведение,да заявяваме открито желанията и претенциите си това важи и за двете страни,Диди по-надолу добре го е написала,това беше и моята идея,като не е той активната страна ми да стане жената активната ,може би тогав съпруга и ще се" събуди "от  зимен сън и ще разбере какво харесва тя,как го харесва и.... това е идеята и на книгата -Мъжете са от Марс жените от Венера,е малко общо разбира се казано.Диалог му е майката,той няма как да се сети какви са нейните желания ако тя не си каже,с цупене и мрънкане работата не става  bouquet

# 19
  • Мнения: 903
Момичета, много благодаря ,че ме светнахте за книгата  - "Мъжете са от Марс, жените - от Венера" Страшно ме заинтригува и почнах да я чета. Сега каква любов и разбирателство ще падат в къщи Grinning

# 20
  • Мнения: 295
Въобще да не се притесняваш!.. Всяко семейство минава през подобен период, различни са само хората и начина, по който го приемат. Ние самите с мъжа ми наскоро преминахме през това наскоро. Бих казала, че ситуацията е идентична, само дето при нас детето е второ (с малка разлика). Това, което мога да те посъветвам е да си по-търпелива и да не подценяваш, че промените в неговия живот са не по-малки и по-трудни от твоите. Само дето мъжете предпочитат да си замълчат и да си ги преодолеят без много израз на емоции, а ние жените плачем и обичаме да споделяме за това.... Всичко ще се оправи.

# 21
  • Мнения: 12
Според мъжете са като малки деца. Винаги искат на тях да се отделя внимание. Или пък се дразнят когато не са център на внимание. С моя приятел нямаме брак, но имаме дете. Понякога му натежава да му отделя необходимото внимание, от това и аз започвам да се нервя и хайде - кавгата е готова. А за внимание към мен - като че ли вече не обръщам внимание на това, при наличието на всички други проблеми, които са ме натиснали. Гледам на момента да не си изпускам нервите.

# 22
  • някъде в орбита...
  • Мнения: 2 913
Ами не е нормално. Поне при мен имаше такъв момент, но (и аз незнам как) успяхме да го преодолеем. Може би защото и двамата имахме желание да оправим нещата, и направихме някои промени  Wink

Много е неприятно подобно поведение. Честно казано и моят понякога не ми обръща особено внимание,а даже и не ми помага толкова много. Общо взето аз си го карам да помага - иначе не се сеща. За романтичен мъжът ми не е и също понякога иска да правим секс когато на него му е кеф, но аз не се съгласявам, ако нямам желание. За секса, то на сила не става. Пробвай да го съблазниш или само го подразни малко. Ако жената винаги е на разположение, мъжете губят интерес.
Много са сложни отношенията и зависят и от двамата. Не знам как ти се държиш. Казваш ли му когато искаш нещо. Аз примерно, не си оставям магарето в калта, но не действам със скандали и разправии, те дразнят мъжете. Моят съвет е да вземеш нещата в свои ръце и ти да станеш доминираща. Приготви му изненада, вечеря на свещи с любима музика, любимо ястие. Или щом обича да гледа ТВ гледайте филм заедно. Важното е да не се отчуждавате повече и да не се затваряш и ти. Ако не му се прави секс, просто си легнете и се гушнете, поговорете си за ежедневието си.

Напълно съм съгласна с горното. Знам, че ще ти е трудно след като цял ден си тичала по проблемите на детето вечерта да станеш мила и усмихната, предизвикателна, забавна и т.н. Но и не оставяй нещата на течението. Просто ТРЯБВА да направиш нещо, за да му привлечеш вниманието. А и както каза AIS, мъжът предпочита да е мълчалив войн, вместо да говори за проблемите си. Прояви търпение и тактичност, и дръж нещата в свои ръце - може и да се получи. Стискам палци отношенията ви да се оправят  Hug

Общи условия

Активация на акаунт