варицела и бебе на три месеца

  • 11 566
  • 18
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
и аз знам че до 6м не боледуват бебетата от шарка.
Не разчитай много на това, особено ако майката не е боледувала от варцела, защото дори и да го кърми няма как да му предаде антитела, които няма. Племенникът ми се разболя от варицела на 4 месеца, зарази се от майка си( и тях ги успокояваха, че бебе до 6 месеца не боледувало). Изкара я тежко, а след това се започна едно боледуване и така е до сега - вече е на 2 години и за първи път се е задържал здрав 3 месеца след прием на бромховаксом(незнам дали е от него или просто му дойде времето да спре да  боледува).

# 16
  • Мнения: 832
На една приятелка бебето се разболя от варицела на 3 м. Зарази се от нея. Щом тя не я е карала, няма как да му предаде антитела срещу тази шарка и си я караха и двете. Така, че няма гаранция.

# 17
  • София
  • Мнения: 3 408
Дъщеря ми я изкара на 4 месеца, кърмена, отначало мислех, че е грип, защото вдигна температура преди да избие обрива- даже педиатърката изписа антибиотик.
После нямаше проблем- изобщо не разбрахме, че е болна- жизнена, без температура, даже се радвам, че я изкара, когато е малка.
Не се притеснявай!

# 18
  • Varna
  • Мнения: 288
Големия ми син до преди три дена беше в карантина с варицела.Сега ще чакам да минат 20 дена и се надявам на малкия да му се размине.Аз съм карала варицела,но ще видим какво ще стане.

Общи условия

Активация на акаунт