Харесвам го,но е от моето училище

  • 2 277
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Здравейте, на 17 почти 18 години съм.
Много искам да се запозная с едно момче от моето училище. По-голям от мен е с 1 година и от скоро започнахме да се засичаме доста по-често от колкото преди. Когато се засечем единствено си разменяме по поглед и до там. Аз го следвам в инстаграм,той мен също. Много искам да му пиша обаче ме е ужааасно срам понеже е от моето училище. Много е сладък,не мога да кажа че го харесвам но ми се иска поне да се запознаем. Имаме общи "приятели" но не съм толкова близка с тях за да ги помоля да излезем в една компания с него или нещо от сорта. Дайте идеи как да се запозная с него,понеже съм доста срамежлива😊
Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 1 035
Пиши му, няма страшно. И без това скоро завършва. Много ми е мило, когато срещна такива младежи, срамуващи се, притеснителни. Мило ми е, защото вече почти ги няма, и всеки втори се "натиска по ъглите".

# 2
  • Мнения: 154
Странно, срам те е да го заговориш, все едно, че за пръв път се виждаш с момче. Wink

# 3
  • Мнения: 6
Пиши му, няма страшно. И без това скоро завършва. Много ми е мило, когато срещна такива младежи, срамуващи се, притеснителни. Мило ми е, защото вече почти ги няма, и всеки втори се "натиска по ъглите".
Бих му писала,но ме е страх дали ако му  пиша и не ми отговори после само ще се срамя по коридора когато го видя.

# 4
  • Мнения: 60
Аз не бих му писала, но бих потърсила начин да се озовем на един купон например, и оттам - завързваш разговор... Не ходи ли в някакво кафе след училище където да седнеш и ти в компания, ние нон-стоп пляскахме карти и чай с ром към края на гимназията едно време...

# 5
  • София
  • Мнения: 4 668
Пиши му, няма страшно. И без това скоро завършва. Много ми е мило, когато срещна такива младежи, срамуващи се, притеснителни. Мило ми е, защото вече почти ги няма, и всеки втори се "натиска по ъглите".
Бих му писала,но ме е страх дали ако му  пиша и не ми отговори после само ще се срамя по коридора когато го видя.
То срам и драма винаги ще има. Такъв е животът. И сега и по-късно. Любовта иска жертви.

По-добре без посредници. Действай, пък ако не стане, не го мисли.
Няма нищо срамно в това да харесаш някого. И ако е момче на място, няма да те подиграе или обиди. И да не те харесва, пак ще има нещо повече, отколкото е сега. А може и да му дойде акълът по-късно и да те потърси след това.

На мен ми се е случвало момичета, каня ги, нямат интерес, но пък след някой месец те започват да се навъртат.
Няма лесно.

# 6
  • Мнения: 362
Пиши му, ако не прояви интерес и не пише, поне ще знаеш,че си опитала и няма да съжаляваш после,чудейки се вечния въпрос 'ами ако......' Simple Smile И аз бях на твоята възраст така срамежлива, до ден днешен съм си така, вече на 32 години.... Но е много сладко,че те хваща срам , наистина, както казаха по-горе, вече това чувство почти го няма никъде Simple Smile

# 7
  • Мнения: 795
Пиши му. Blush Но измисли причина, да не е само “здрасти, как си”. Например, ако спортува или ходи на някакви курсове, или пък знаеш за друг негов интерес - музика, филми и т.н. Не заради друго, а на теб ще ти е по-малко неловко, ако имаш тема за разговор. Започни от там и виж какво ще се случи, нищо не губиш. Ако започнат да се получават нещата, гледай да се озоваваш на места, където е и той, за да започнете да си говорите и на живо.
На твоята възраст и аз гледах да инициирам, то ако винаги чакаме мъжете…:grinning: Успех!

Последна редакция: сб, 10 дек 2022, 07:14 от amber1310

# 8
  • INFJ
  • Мнения: 9 380
Можеш да му пишеш, колкото да разбере, че имаш интерес, но инициативата за срещи, евентуални отношения, трябва да я поеме той. Не поднасяй всичко наготово, защото никой не цени това, за което не е положил усилия да има.

# 9
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 288
www.teenproblem.com

# 10
  • Мнения: 160
Само не зная, защо се притесняваш, че е от твоето училище. Аз така преди вече 22год станах гадже с мой съученик(е обсъждаха в началото съучениците, ама всяко чудо за 3дни,после така свикнаха, че никой не се впечатляваше) и макар най-малко това да съм очаквала тогава все още сме заедно, ръка за ръка... 2деца....човек понякога не знае как ще се развият нещата. 🙂
Късмет, дано си заслужава момчето!

# 11
  • Мнения: 6 625
Била съм в същата ситуация  с изключение на инстаграма, защото тогава нямаше инстаграм  Joy Казах, че харесвам въпросното момче пред едно момиче, което познаваше момчето и знаех, че ще му изклюкари, че го харесвам. На другия ден момчето самО дойде при мен Sunglasses

# 12
  • София
  • Мнения: 480
Пиши му, няма страшно. И без това скоро завършва. Много ми е мило, когато срещна такива младежи, срамуващи се, притеснителни. Мило ми е, защото вече почти ги няма, и всеки втори се "натиска по ъглите".
Бих му писала,но ме е страх дали ако му  пиша и не ми отговори после само ще се срамя по коридора когато го видя.
И кво срамно има? Много странни сте вие тийнейджърите. По срамно е да му се усмихваш, като задръстенячка, а дори и да не го заговаряш. Сигурно, като те види точно това си мисли

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 573
"Здравей, отивам за кафе. Искаш ли да ти донеса или ще дойдеш с мен?"
От там нататък импровизираш:
1. Не иска. Казваш, че печелиш бас
2. Иска да му донесеш. Носиш и казваш, че се надяваш друг път и той да ти донесе
3. Идва с теб и те пита защо. Казваш, че държиш да пиеш кафе с него.

Импровизирай.

# 14
  • Мнения: 12 809
Най-лесно е да му пишеш неангажиращо. А ако не ти отговори, няма да е голяма драма, какво толкова, писала си му едно "здравей". Като го видиш по коридорите после, просто му кажи вече лично това "здравей", усмихни се и го подмини.

Общи условия

Активация на акаунт