БисИри и правописни истории 6

  • 41 259
  • 823
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 3 818
Ей това нещо ме разби с пунктоацията си... или по-скоро с липсата на такава Laughing

Цитат
и мойто мъжле такова е правя това дето сте писали почти не готва поради факта че нямам стимул дори да го направя нищо не става а преди можех не е факта че неумея ако имам желание да чистя чистя ако не не ми нямам време примерно е дразни ме ама пробвам ако говорим все до скандал се стига ако не говоря не му дреме че не му говоря нищо не пипа боклука можела съм аз да изхвърля при това с дете на ръце а всяка сутрин минава покрай коша е не го изхвърлям рита си го пред врата и пак нищо и познайте ефекта нулев че и по зле само мрънка и се оплаква ми аз не съм на ниво и от там му идели проблемите нито съм сготвила нито изчистила и пр. пр.. бил казал да събера прането пък аз не съм когато той казал ми как да е весел човека как да говори а лошото е че не беше такъв беше весел непрекъснато заедно неможехме да заспим един без друг

# 571
  • Мнения: 4 390
Ей това нещо ме разби с пунктоацията си... или по-скоро с липсата на такава Laughing

пунктУация. Blush

# 572
  • Мнения: 3 818
Ей това нещо ме разби с пунктоацията си... или по-скоро с липсата на такава Laughing

пунктУация. Blush

Никога не е късно човек да разбере, че е неграмотен Laughing

# 573
  • Мнения: 4 390
Ее, чак пък неграмотна не си.  bouquet

По темата

Цитат
Много ме е страх от раждането, от одговорността, абе направо гащите ми се тресът от шубе.
от същата потребителка
Цитат
Два часа съм лежала и ревала, гладна, докъто си дойде милото да ми даде да ям.

# 574
  • Мнения: 2 255
Слава на Бога,че милото се е бавило само два часа.....
 
Цитат
"сега съм в 21г.с. и се притеснявам от напъването в тоалетната при запек. Дали няма да навреди на бебо и за вбъдеще едно такова напъване да доведе до преждевременно реждане?

# 575
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715
Предлагам към цитатите да се слагат и и мената на "Бисерките", или да им се пращат по ЛС цитати с техните "бисерства", за да научат как се пише правилно.Едни и същи грешки ,от едни и същи  "Бисерки" се повтарят всеки път.
При толкова популярна тема ,защо до сега никой не се е сетил да предложи номинация МИС БИСЕРКА   Thinking

# 576
  • Варна
  • Мнения: 1 306
"Забелязвам, че зениците на сина ми, когато е навънка и сутрин когато е по - светло са си мънички, а следобяд, когато е по - сумрачно и на лампа са му малко по - широки. Дали е нормално това. "

Ноу комент  Laughing
 
 
 

# 577
  • Sf
  • Мнения: 808
"Забелязвам, че зениците на сина ми, когато е навънка и сутрин когато е по - светло са си мънички, а следобяд, когато е по - сумрачно и на лампа са му малко по - широки. Дали е нормално това. "

Ноу комент  Laughing

Не може да е вярно... Нима вече в училище на нищо не ги учат...

# 578
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Вярно, вярно и прясно. Грижат се за доброто настроение на д-р Слънчева  Grinning

# 579
  • Мнения: 3 447
броколито

То всъщност си е съвсем естествено, щом казваме доматито...
Броколи (broccoli) е наименованието на зеленчука в единствено число. Така че, логично е да се членува в единствено число като броколи-то, а не в множествено като броколи-те. За разлика от домати-те.

# 580
  • Мнения: 3 447
Не може да е вярно... Нима вече в училище на нищо не ги учат...

Очаквам тема "Помагайте, откъде точно излиза бебо?"  Blush

# 581
  • Мнения: 7 640
Дона, не може да е истина Shocked
Всъщност видях и една тема за Гимнастика на пишката на бебо Shocked

А за броколите- права си, ама не ми звучи броколито.
А защо броколи да се приема за среден род на български? Що пък да не е женски и тогава мн.ч. ще стане броколиТА, тъкмо са и много някак си Laughing

# 582
  • Мнения: 3 447
А за броколите- права си, ама не ми звучи броколито.
А защо броколи да се приема за среден род на български? Що пък да не е женски и тогава мн.ч. ще стане броколиТА, тъкмо са и много някак си Laughing
Еее, не ти звучи, как казваш "таксито" примерно  Simple Smile

# 583
  • Мнения: 2 768
Цитат
Онияден когато дечко вдигна Т му правихме компрешчета на китките и крачетата с оцет.На челцето с вода,оцет и сода защото там кожата е по финна.Когато не падаше му слагахме ританките намокрени с хладка вода.Давах противотемпературни всякакви видове прес 2-3 часа.

# 584
  • Мнения: 14 654
в книжката "любимото одеяло на франклин" пише:
броколито е по-гадно!

Общи условия

Активация на акаунт