БисИри и правописни истории 6

  • 41 174
  • 823
  •   1
Отговори
# 90
  • Варна
  • Мнения: 686
Запознахме се с една пицария

Ясно ми е,че е техническа грешка,не с,а в,но се смях от сърце.Как ли се е представила пицарията?
-Приятно ми е...Пицария!
Благодаря на авторката за грешката. Simple Smile

# 91
  • Мнения: 5 393
В осма седмица съм и досега нито веднъж не ми се случило да ми се пригади сътрин
Отглейдате ли децата си .....

# 92
  • Мнения: 957
Mecho Pyx, надявам се, че успяваш да различиш правописна грешка от стилистична граматична или правописна неграмотност!
За сведение клавишите "ъ" и "у" ako работиш с немска клавиатура без означена кирилица на нея са са един до друг. Хайде да разграничим малко "батерий" от "сътрин", защото в противен случай го намирам като проява на лошо възпитание.

Мдаааа, шя са разпрайми за тиз зъбилешки! Ти пък  мноу тиретъ слагъш кът пишиш!!!  Joy Joy Joy

Последна редакция: пн, 25 дек 2006, 23:52 от elfljo

# 93
  • Мнения: 5 393
Mecho Pyx, надявам се, че успяваш да различиш правописна грешка от стилистична граматична или правописна неграмотност!
За сведение клавишите "ъ" и "у" ako работиш с немска клавиатура без означена кирилица на нея са са един до друг. Хайде да разграничим малко "батерий" от "сътрин", защото в противен случай го намирам като проява на лошо възпитание.

Мдаааа, шя са разпрайми за тиз зъбилешки! Ти пък  мноу тиретъ слагъш кът пишиш!!!  Joy Joy Joy
Joy Виж сега----- не съм коментирала дали е правописна или стилистична грешка-----разбира се, че на всеки се случва да обърка клавишите, на мен също.Но все пак си е бисИр(или поне мен ме разсмя)----нищо лично и не с лошо Peace Peace Peace
Ето още един такъв Mr. Green
Намерих адрес от сайта, но само в Бургас ... а в Дофия?

# 94
  • Мнения: 957
ок, peace!!!   Grinning Аз се нервя ужасно на грешки от неграмотност и може би малко по-силно реагирах! В края на краищата сътрин звучи като на някакъв диалект, обаче за съжаление не мога да го коригирам.

Прочетох предишните постинги и гледам, че разни хора се чудят дали се пише лимонтузу или лимонтозу. Имах щастието или нещастието 3 години да уча турски в университета. Според мен правилно е лимонтОзу, защото думата, както много други думи в бълг. език  ( като кофа, чекмедже, долап и тн.) произхожда от турски и буквално преведена означава лимонен прах ( toz на турски значи прах, лимон е ясно). Друг е въпроса дали думата не е побългарена както например кофа, която в оригинал е kova, но пък за това има правописни речници. Мен ме задължиха едно време, още когато бях в първи клас да си купя такъв. Grinning

Последна редакция: вт, 26 дек 2006, 11:20 от elfljo

# 95
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
 Close
elfljo, в израза "в края на краищата" буквата Й няма място. Аз пък на това се нервя.
Аз се нервя ужасно на грешки от неграмотност и може би малко по-силно реагирах! В края на крайщата

# 96
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 351
Close
elfljo, в израза "в края на краищата" буквата Й няма място. Аз пък на това се нервя.
Аз се нервя ужасно на грешки от неграмотност и може би малко по-силно реагирах! В края на крайщата

Лиле, ти посред нощите си намерила да се нервиш  Mr. Green

# 97
  • Мнения: 1 951
Ноооо, "й"-то ми боде очите. Няма да спра, докато не спрат бисИрите с Й. Naughty

Ето специално за Лиляна  Laughing

Цитат
здравеи, не се притесняваи   и нашия татко не се заиграва ве4е пове4е от месец.... нормално е да ти кажа.... мьжете са много страхливи на тая тема.... да не стане някои фал с бебето или мам4ето   така 4е споко не се напрягаи, по добре не го караи насила.... повяржаи ми... няма смисал..... пак и за месец или два няма проблем ще издаржите   леко бременеене 

# 98
  • Мнения: 5 393
..... ще опостоши Манго-то....

# 99
  • Мнения: 957
Аааа, отказвам се да пиша в тоя подфорум! Колкото и да съм вманиачена тук сте направо невъзможни! Човек една печатна грешка не може да направи, ей така от хорска срама! Тук всички учителки по български ли сте? Като четеш редовно батерий, зодий,  накрая започваш неволно да натискаш Й в края на краЙщата.

# 100
  • Мнения: 5 393
elfljo, не бъди толкова обидчива Peace Темата не е за да обижда(или поне аз не я възприемам така), а за да ни накара да сме по-внимателни преди да си публикуваме мнението.Аз винаги си препрочитам написаното преди да го публикувам, защото в бързината се случва да натисна погрешния бутон.Прочитам и поправям и готово.А пък за хората, които по принцип пишат с правописни грешки, това е шанс да се поправят(евентуално)

Последна редакция: вт, 26 дек 2006, 12:17 от Mecho Pyx

# 101
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Тарталета, бях се заровила с едни снимки и въобще не съм разбрала, как е минало времето. Та викам си, да вляза във форума преди лягане и ей на, виж к'во става тук Wink
diksi, мерси, това поне "й" няма Joy
elfljo, надявам се да не се обиждаш. Признавам си, че и аз правя грешки и не само от сгрешен клавиш, случвало се е и да е от незнание, но не се обиждам, ако ме поправят.
А най си ненавиждам стила на писане, все е с едни дълги изречения и накрая аз самата се обърквам какво съм искала да кажа.

Хах, лОвнах един бисер сега - "На мен пък Дядо Коледа ми подъри..."

# 102
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 351
Аааа, отказвам се да пиша в тоя подфорум! Колкото и да съм вманиачена тук сте направо невъзможни! Човек една печатна грешка не може да направи, ей така от хорска срама! Тук всички учителки по български ли сте? Като четеш редовно батерий, зодий,  накрая започваш неволно да натискаш Й в края на краЙщата.

Ами и аз чета същите неща като теб, но не ми се е случвало неволно да слагам Й, където не му е мястото  Stop

# 103
  • Мнения: 2 849


1.Iskam az i my6a
4.Iskam seksi belo, za da se osve6i sexualniq ni 6ivot


 Sunglasses Sunglasses Sunglasses

# 104
  • Мнения: 293
мда, ради.. девойката явно е забелязала кирилицата, ма я мързи. За секси белото и т.н. - ноу комент  Mr. Green (включително и фукня, че пежото не е проблем Crazy )

Ей зарад такива е нужна тая тема. А за elfljo.. мисля, нормално е да се издразни (поне аз забелязах, че е грамотна).

Ми хубу, учителки сте. Не се втелясвайте, моля Laughing

Общи условия

Активация на акаунт