БисИри и правописни истории 6

  • 41 257
  • 823
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 3 447
Ето един бисер от "Kрасива мама":

Цитат
лягаш-единия крак на стената,другия-на лампата на тавана.

  Thinking

Туй звучи като да е от Татковци  Mr. Green

# 301
  • Мнения: 7 803
Ето един бисер от "Kрасива мама":

Цитат
лягаш-единия крак на стената,другия-на лампата на тавана.

  Thinking

Туй звучи като да е от Татковци  Mr. Green
хахахахахаххахаха  Joy

# 302
  • Балчик
  • Мнения: 9 219
Опитах се да прочета една-две теми в Дом и семейство и се отчаях - дълги постинги, без нито една запетая и точка, множествените числа и местоимения за нищо ги нямат. Чудя се защо пишат, като от цял един постинг човек не може да добие представа какво иска да каже авторът.

Пример:
просто роман няма да ми стигне

Ау, сакън ! Само роман да не седне да пише авторката на цитирания пример. #2gunfire

# 303
  • Мнения: 4 390
      Ура, ставаме все по-грамотни!

Обратното.  Twisted Evil
       Що тъй бе? И аз не съм чула да има промяна (но пък и го докарвам от обща култура все пак)...  newsm78
"поДтиска" и "поТиска"  са дублетни форми. Преди се използваше само "поДтиска". Сега и двете се считат за правилни, но "поТиска" се среща /и ще се среща/ все по-често.

Да си допиша постинга, че бях възпрепятствана.
Като казах обратно, имах предвид, че ти не разбра правилно Радост. Grinning

Последна редакция: ср, 10 яну 2007, 22:42 от Дивиана

# 304
  • Мнения: 2 759
"поДтиска" и "поТиска"  са дублетни форми. Преди се използваше само "поДтиска". Сега и двете се считат за правилни, но "поТиска" се среща /и ще се среща/ все по-често.
        Честно казано не знаех, че са дф, но поне сме грамотни, нали  Mr. Green. Дивиана, мерси за поясненията  bouquet.

# 305
  • Мнения: 6 417
Тайната е КАПАНИ ЗА ХЛЕБАРКИ-на РАЙД!Зареждаш из целият апартамент+банята!Те идват,хапжат,заразяват се,отижат ж леговището,заразяват и другите и така измират гадините !Аз преди 7 год като се нанесеохме и парвата сутрин се савуждам и една хлебарка ме дарпа за пижамата и вика,,хазяйке...гладни сме,,   полудех!Пробвах вси4ко ,и няакрая попаднах на находката КАПАНИ ЗА ХЛЕБАРКИ -и само година по късно ве4е ги няма !А преди тожа то праскане с некви пяни,спрейове-А те гадините се връщат и викат-,,Хазайке,пръсни пак с оня спреи,да се опияним 4е дъщерята има рожден ден,,    ..лудница От 5 год. ве4е нямям съквартиранти

# 306
  • Мнения: 461
Хе хе, може правописът да куца, но поне има чувство за хумор.

# 307
  • София
  • Мнения: 5 828
фторото име на режисиора

# 308
  • Мнения: 747
  rotfImaoЕееее, този път намирисвам, че автентичността издиша. Laughing Може ли толко неграмотна главица така свежарско да го напише? Шушон, да не те е сърбяло нещо перото?
Айде, отивам да си почивам, че цяла нощ съм се упражнявала с открития от Дивиана фитнес
лягаш-единия крак на стената,другия-на лампата на тавана.newsm57

Последна редакция: чт, 11 яну 2007, 10:09 от prascho

# 309
  • София
  • Мнения: 1 941
Цитат
Гласувах за ІІ градцка ( вече е ІІМБАЛ) там родих преди 10м и искам да ви кажа...

# 310
# 311
  • Мнения: 7 128
Преди малко попаднах на нокат. И после пак нокат
Затова сега сядам да си лустросам нокатите.  Grinning

# 312
  • Мнения: 3 740
"Коритаров ми е страшен любимец. Има нещо в този човек. Има нещо хем вдъхващо уважение, хем е кумичен. Абе с две думи страхотен е."

Дали защото седи и се куми?
 
 

# 313
  • Мнения: 14 654
все по-често виждам "подтискам", вместо "потискам" ...
        Ура, ставаме все по-грамотни  Mr. Green!

подтискам е грешно - проверете ако ви се занимава

# 314
  • Мнения: 2 759
все по-често виждам "подтискам", вместо "потискам" ...
подтискам е грешно - проверете ако ви се занимава
       Къде мога да проверя? Нямам никаква представа, но намерих няколко неща, всички сходни на това.

Общи условия

Активация на акаунт