БисИри и правописни истории 6

  • 41 343
  • 823
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 4 390
Цитат
темата ми имаше друга цел, не я опурачавайте

# 346
  • Мнения: 4 799
ние вкащи много ядеме панирани свински уши
Това ме освести и без да съм пила кафе Simple Smile

# 347
  • Мнения: 1 956
....Имам един вапрос който много ме вълнува!
Интересаува ме дали след сваршването на месечния цикъл на жената мъжа може да сварши в нея ..Дали има шанс за бременност или не?Знам, че това е многоотносителен въпрос но.... ...Ще ми баде драго да споделите своето мнение  ..Мерси предварително:)

# 348
  • София
  • Мнения: 5 833
Ето ви една тема за размисъл   hahaha
http://www.oran-gutan.com/?itemid=554

# 349
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
усно

# 350
  • Мнения: 5 393
" Почна хреме  "(заглавие на тема

# 351
  • София
  • Мнения: 167
"... продуктите за нея се слагат да заврът на котлона..."
И от същата дама:

"пълен провал и кучетата ми не го ядът "

# 352
  • Мнения: 957
Предлагам една корекция на следващата тема-> БисИри и правописни историЙ 7

# 353
  • Мнения: 3 835
Искам да ви питам, в тази част от изречение, как е по-правилно да се напишат думите в червено, слято или отделно.

".....защото от тогава почти не излизам от тук."

# 354
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
teo7777, мисля, че трябва да са си така - отделени.


Аз първо искам да се извиня, за цитата, който ще дам, но мисля, че си е бисер и двата:

"Mersi Lilqna:-)
Ama  predpo4itam da si karam na latinetza,eee ima tuk tam  naykoi gre6ki(tova e ot burzoto pisane) no 4ovek kato im  high IQ  nyama problemi da  si 4ete  na kirilitzi,latinetzi,englishi,yaponski,i t.n Nai-vagnoto e smisala, a na kakav ezik e nyama tolkova zna4nie.....sorry, ama tova e moi  li4en izbor Cool  taka 4e 6te ti se nalogi d mi 4ete6 maimunyatzite  Rolling Eyes a ako iska6 nedei da gi 4ete6....tova 6te e tvoya li4en izbor.Ne se burkam na nikoi  v izbora:mrgreen: Dosega   pone ne sam polu4ila oplakvane...."

"Gorkata mi Jasmin,kakvo 6te te pravim bez o4i ?? newsm78 Mnogo vreme 6te mi otneme za da polzavm kredor be hora,6te ima da pi6a  do utre....Sorry 4e sam tolkova nevazpitana!!:-) Am 6te is ya karam po staromu pak kavoto 6tete si mislete za men.."


# 355
  • София
  • Мнения: 2 162
Тео, аз си мисля, че "от тогава" трябва да е слято, а "от тук" разделено, но не съм сигурна.

Лиляна, я натисни бутона "информирай модератор"- това си е направо наглост, а не бисер.

И да ви питам за нещо, което ме тормози от известно време: как е правилно 8 дни или дена?

# 356
  • София
  • Мнения: 2 162
"...А в България от 1 до 12 клас децата ни са претрупани с различни предмети в които е обеснено всичко на неразбираем език все едно ще стават физици,биолози,литератури,музиканти и кво ли още не.Трябва да взимаме пример от Американците и другите развити страни,направо да плагиастваме от тях..
...аз ще ви отговора,никога няма да ги настигнем освен ако те не настигнат нас "

Пропуснатите запетайки не съм ги отбелязала Simple Smile

# 357
  • Мнения: 25 911
Яд ме - заглавие
Не е техническа грешка, защото последното изречение е
Пак си ме яд
Не знаех, че яд е глагол.  newsm78

# 358
  • Мнения: 1 640
Искам да ви питам, в тази част от изречение, как е по-правилно да се напишат думите в червено, слято или отделно.

".....защото от тогава почти не излизам от тук."
оттогава/слято писане,наречие завреме/;оттук/наречие за място/  Пример: Оттук нататък вече няма накъде.Има и случай на разделно писане на "от тук",зависи от смисъла.


И да ви питам за нещо, което ме тормози от известно време: как е правилно 8 дни или дена?/цитат/
 ДНИ/книжовна форма/    ДЕНА/разговорна форма/
  В официални изказвания и документи трябва да се каже "8 дни".Обаче по ТВ предавания обикновено грешат и казват "8 дена".

# 359
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
гуминетки 36номер  Shocked Sick

Общи условия

Активация на акаунт