Вещомани ли сте?

  • 3 964
  • 72
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 491
И аз не обичам да хвърлям, или влагам емоционална стойност, или се оправдавам, че току виж някой ден тези неща ми потрябвали. Съпругът ми е по хвърлянето, даже ме дразни понякога. Трудно ми е обаче вече да запомням къде какво има и да се ориентирам в собствения си дом. Понякога си мисля дали да не направя някаква схема и описание, да си внеса малко пространствен ред в главата.

# 16
  • Мнения: 2 257
Някакси не ми се хвърля, което ме навежда на мисълта, че съм си направо вещоман Thinking .
Точно днес си мислех абсолютно същото - разчиствах стари неща, непипани от години и се ужасих от размера на плюшкинството си....Пазя толкова боклучета, само защото значат много за мен, но хем ги пазя, хем никога не съм се сещала за тях. Дадох си сметка, че ако продължавам така, след 10 години със сигурност и съвсем буквално ще ме затрупат....наистина трябва да се поизхвърлят някои неща и да се научи човек да не е толкова сантиментален...На мен още ми е трудно обаче....Всичко това се отнася за дреболийки със емоционална стойност, дрехи и обувки хвърлям или дарявам без да се терзая.

# 17
  • Мнения: 126
Всички умалели дрешки ги раздавам на приятелки с по-малки деца.Оставила съм само няколко неща,които имат сантиментална стойност.

# 18
  • Мнения: 13 512
Ох...не знам и азкакво да кажа...в двете крайности съм. Не обичам да хвърлям, но реша ли- започвам наред,дори и неща,за които после съжалявам. Трудно се разделям с вещите си, а в същото време не ги пазя и не им робувам

# 19
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Харесвам красивите вещи и обичам да ги имам. Хвърлям лесно и дрехи не пазя. Но съм вещоман с мисъл.

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 180
Да. Всеки път като чистя се каня да хвърля всички ненухни неща и все не го правя. Винагиостава по някоя джаджа. Но за дрехите не е така - всичко ненужно даряваме в дом за сираци.

# 21
  • Мнения: 2 035
Направо съм Плюшкин Crazy
Всичко все го свързвам с някакви спомени и ми е жал да се разделя с него  Blush А погледнато реално някои неща са ми супер непотребни Tired

# 22
  • Варна
  • Мнения: 7 702
Когато се преместихме в новия апартамент се опитах да разкарам всичко излишно-но не се получи Cry.Явно нещо съм сбъркана събирам буквално буклуци.Разни опаковки от подаръци,кутийки от парфюми и тем подобни. За дрехите ми е по лесно-всичко неносено един сезон т.е.примерно носено по-миналата зима,което миналата не съм обличала/изключвам коженото си палто защото него много рядко имам повод да го облека/отива в чист чувал за боклук и отстрани на контейнера.Все се намира кой да го вземе.

# 23
  • Мнения: 983
Не съм. В тези тесни апартаменти, няма място а много вещи, всичко излишно изхвърлям.

# 24
  • София
  • Мнения: 3 409
Ами- вещоман съм, но не съм Плюшкин.
Харесвам скъпите вещи, пазя ги и по някакъв начин съм привързана към тях.
Но..... събирането на боклуци ме ужасява до дъното на душата ми, баща ми има малко такъв маниер, с мисълта, че "нещо, някога може да потрябва" и къщата се затрупва неусетно..
Истината за мен е по средата, човек трябва да уважава и цени и да се грижи за вещите, когато станат непотребни да може да се раздели с тях по подходящ начин.

# 25
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Ох...не знам и азкакво да кажа...в двете крайности съм. Не обичам да хвърлям, но реша ли- започвам наред,дори и неща,за които после съжалявам. Трудно се разделям с вещите си, а в същото време не ги пазя и не им робувам

И аз съм така. Пазя, пазя и като започна е всичко подред. И трудно се разделям и не им робувам.

# 26
  • Мнения: 6 472
Яко Rolling Eyes Обичам да си купувам всевъзможни неща, но определено не съм плюшкин- каквото не се ползва си заминава.

# 27
  • София
  • Мнения: 971
Ами, живея в гарсониера, това мисля отговаря на въпроса  Simple Smile
Сериозно, изпитвам тихо удоволствие когато изхвърлям, подарявам или продавам (в зависимост от състоянието и нуждите на близките ми хора) нещата, които не ползвам.

Когато приятелят ми се нанесе да живее при мен, изхвърлих някои негови неща, защото мислех, че няма да му трябват, но оттогава не съм се увличала чак така  Laughing
Два пъти годишно преглеждам всичките си дрехи, шкафовете и по-често. Често си купуваме нови неща - и старите просто трябва да си ходят. Например - последно кухненски робот - и ще разкарам пасатора и миксера. Не искам уреди, които вършат еднаква работа.
Този принцип ми важи за всичко. Шегувам се със себе си понякога, предлагам на приятели да отида у тях и да поизхвърля това-онова да им се отвори място  Laughing  но истината е, че не съм хвърлила нещо, което после ми е потрябвало. Така че положението напълно ме устройва.

И винаги има място вкъщи.  Peace

# 28
  • Мнения: 3 248
Към най-личните си вещи съм особено привързана. Но като цяло нещата, които не се ползват или по-скоро вече не стават за ползване - или ги изхвърлям, или ги давам някъде, където биха могли да бъдат полезни. Предпочитам вкъщи да има малко, но качествени вещи.

# 29
  • Мнения: 6 620
Въобще всичко ми омръзва бързо и искам ново.Не се сещам за дреха или предмет с който да не мога да се разделя.

Общи условия

Активация на акаунт