На море в Турция - тема 77

  • 60 535
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 420
Момичета препоръчайте нещо бюджетно до 700-800лв предполагам Кушадасъ
https://emerald.bg/bg/pochivka/91/pochivka-v-kushadasa-turcia-s- … I7czowOiIiO319%22
Гледах това. Майка ми ще ходи с приятелка. За 1ви път в Турция на море. Бюджета е леко ограничен. Трябва да е Allinclusive. За тези пари разбира се не се очакват чудеса, но поне да не е някаква мизерия все пак. Та от по-обикновенните хотели май на този ситис хил са долу горе ОК отзивите?
Трябва и да се тръгва с автобус от Търново... Simple Smile
Периода е от 21.07


Верно е с добър рейтинг, ама само поразгледай снимки за какво иде реч. С пистолет на челото няма да ме накарат там да отида. Тюркоаза е дала читав хотел, но малко трябва да се поотвори кесията.
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297972-d3485924-Review … Aegean_Coast.html

# 16
  • Горна Оряховица
  • Мнения: 1 777
Благодаря за насоките, ще разгледам варианти за 5 нощи, но тръгването трябва да е от Велико Търново. Жалко, че CLUB YALI RESORTнямат дати за юли месец. От 02.07 чак на 27.08 е другата дата. Забелязах, че и още няколко хотела са така. Дали заради голямата жега нямат програми тогава?

# 17
  • София
  • Мнения: 1 840
Момичета препоръчайте нещо бюджетно до 700-800лв предполагам Кушадасъ
https://emerald.bg/bg/pochivka/91/pochivka-v-kushadasa-turcia-s- … I7czowOiIiO319%22
Гледах това. Майка ми ще ходи с приятелка. За 1ви път в Турция на море. Бюджета е леко ограничен. Трябва да е Allinclusive. За тези пари разбира се не се очакват чудеса, но поне да не е някаква мизерия все пак. Та от по-обикновенните хотели май на този ситис хил са долу горе ОК отзивите?
Трябва и да се тръгва с автобус от Търново... Simple Smile
Периода е от 21.07
Верно е с добър рейтинг, ама само поразгледай снимки за какво иде реч. С пистолет на челото няма да ме накарат там да отида. Тюркоаза е дала читав хотел, но малко трябва да се поотвори кесията.
https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g297972-d3485924-Review … Aegean_Coast.html
Не знаех, че Валерко досега е почивал само в Макс Роял и Регнум, защото това което видях на снимките си е съвсем прилично за 3-4 звезден хотел и лично аз без да опират пистолет до челото ми предвид, това което прочетох за концепцията му и отзивите бих почивал в него, ако бюджета ми не позволява по-добър хотел.
И след като става въпрос за кратка почивка от 7 нощувки с пътуване с автобус на такова дълго разстояние, не бих препоръчал още по-кратка от пет нощувки, щото ще е като онази цветуща българска поговорка: г..з път да види.
Jeini, лично мен единственото, което ме смущава е това, че не е на първа линия, но ако за майка ти и приятелката и това не е проблем....

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 250
Здравейте,
Другата година за първи път ще ходим на почивка в Турция със собствен превоз и сме си харесали Palm Wings Beach Resort, Кушадасъ за 9 нощувки от 24.06.
Може ли мнения за хотела?

Последна редакция: вт, 13 дек 2022, 09:24 от diadora1010

# 19
  • София
  • Мнения: 4 751
Нашата почивка е за края на май месец в Белек- нямаме търпение!

# 20
  • София
  • Мнения: 2 856
Благодаря за новата тема и за информацията за новите хотели. Интересни ще са ми  Von в Кушадасъ за бърза близка почивка.
И на мен ще са ми интересни те. Защото от тази верига чувам все добри отзиви.

# 21
  • Мнения: 186
Славейче, резервирах през Букинг, с опция за безплатно анулиране.
Ако не излезе нещо по-добро и ако ме устройва сумата тогава,   всичко се случва, ще пътуваме със собствен транспорт и си букнах и междинна нощувка на отиване.
За връщането...още обмислям варианти.

# 22
  • София
  • Мнения: 1 420
Роже, кои снимки точно гледа, тия с бълхата, с обрива на жената, с трите празни съда с храна, с надутите врати, с подкожушената надута боя или рекламните гледа? Един е тризвездния в Кушадасъ, който заслужава внимание, цената му естествено е 5 звездна. Та поразгледай малко повече снимки и тогава се изказвай иронично.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 840
Роже, кои снимки точно гледа, тия с бълхата, с обрива на жената, с трите празни съда с храна, с надутите врати, с подкожушената надута боя или рекламните гледа? Един е тризвездния в Кушадасъ, който заслужава внимание, цената му естествено е 5 звездна. Та поразгледай малко повече снимки и тогава се изказвай иронично.
Валерко, тъй като нямам навика да говоря ангро, ей тъй само, за да се изкажа, преди да публикувам мнението си,  гледах снимките от линка на Jeini с офертата от Емералд, гледах снимките в гугъл мапс, и четох отзивите в няколко сайта. Не съм гледал снимките, които ти посочи, но пък като зная колко хора отиват да почиват, нещо ги е бъгнало и снимат само отвратителни неща, включително в най-луксозните хотели не съм склонен да вярвам на такива единични мнения, или пък на снимки извадени от контекста на даден отзив...
Мисля, че мога доста добре да преценям това, което виждам и почти никога да не бъркам в преценките си за хотели. Защото само тази година съм бил в над 20 хотела в 6 страни и не съм се разочаровал от нито един.
А за следващата имам вече платени / не резервирани със 100лева/ 5 хотела само в Анталия + 3 хотела и един апартамент в Истанбул + хотел в град Алания + хотел в град Сиде... това е само за Турция, за другите страни няма да говоря.
Затова пак казвам, че без да ми опират пистолет в челото бих почивал в хотела, който за 7 дни плюс транспорта струва толкова колкото една нощувка в хотела в Белек, в който ще бъдем след по-малко от месец.
Не мога да разбера какво трябва да изискваме от хотел, струващ 50€ на ден в най-високия сезон- черен хайвер, 24 годишно уиски, 7 звезден коняк, двама лични асистенти????
Ами извинявай, но всеки се простира според бюджета си, и няма нищо лошо в това, че той е малък.

# 24
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Въпросът ми е по принцип... Има ли оферти за Бодрум със самолет?!? Туристическите агенции в региона, където живея, предлагат Бодрум само с автобус. Thinking

# 25
  • Варна
  • Мнения: 291
Въпросът ми е по принцип... Има ли оферти за Бодрум със самолет?!? Туристическите агенции в региона, където живея, предлагат Бодрум само с автобус. Thinking

Ами да, има, с тръгване от Варна например.
https://voyageltd.com/tour-item/%d0%bf%d0%be%d1%87%d0%b8%d0%b2%d … 0%b0%d0%bc%d0%b8/

# 26
  • При елфите ...
  • Мнения: 2 044
Въпросът ми е по принцип... Има ли оферти за Бодрум със самолет?!? Туристическите агенции в региона, където живея, предлагат Бодрум само с автобус. Thinking

Ами да, има, с тръгване от Варна например.
https://voyageltd.com/tour-item/%d0%bf%d0%be%d1%87%d0%b8%d0%b2%d … 0%b0%d0%bc%d0%b8/
Благодаря...

# 27
  • Мнения: 164
Има ли някой който може да даде информация или отзив за PALOMA GRIDA RESORT в Белек. Нещо не мога да си харесам хотел? Бюджета ни е 6000 лв за два възрастни с две деца на 7 и 11 за началото на юли, със самолет. Както писах по-рано иска ми се да е хотел в Белек, че да заведем децата на шоуто в Легендите. Мисля че ще ги впечатли! Иначе гледах и Club Hotel Turan Prince World, ма като че ли е поостарял. Kamelya Aishen K Club  също изглежда добре! Та затруднена съм в избора, пък и фамилна стая за тези пари трудно! Може би ще се задоволим със стандартна стая.Гледах оферти и за други хотели, не само в Белек, но трудно съчетават изискванията на всички ни. Търсим хотел с голяма и зелена територия, може и холидей вилидж. Обожавам зеленината, действа ми релаксиращо. Децата естествено си търсят техните забавления и все пак съобразявам детски басейн с пързалки за дете на 7 и по-големи пързалки за тийна.


Тази година имах големи очаквания заCLUB TURBAN THERMAL GRAND YAZICI HOTEL в Мармарис, но останах със смесени чувства. Почивахме от 07.07.2022, седем нощувки.  Територията като чистота и подържаност на стаи, общи части, басейни, плаж отговаря на звездите. Бяхме настанени във фемили рум в основната сграда. Помещението се състоеше от две стаи с междинен коридор и всяка стая имаше отделна баня с тоалетна. Всичко беше ново, може би скоро е било реновирано. Стаите се почистваха редовно. На 58 ден имахми проблем със сейфа, много бързо го отстраниха. Кафенето залепено до лобито правеше невероятно кафе, като се започне от турско кафе, еспресо, капучино, мокачино, топъл шоколад, с хубава пяна и  много вкусно. Служителите бяха отзивчиви и усмихнати. Винаги имаше свободни места на плажа и басейна, може да запазваш шезлонги, не вдигат кърпите.  Основния басейн е дълбок за мен, аз съм 170 см., трудно стигах дъното, не съм плувец. Сина ми си плуваше с лекота в него. Малката, която е на 7 влизаше с пояс, в морето не искаха много да стоят заради малките хапещи рибки, а и чакълесто, иначе има плавен преход за влизане. Хотелът разполага със сладкарница, много шикозно направена и като магнит за децата, изключително пъстра и сладка. В термалния басейн не сме влизали, само минахме да го видим. На спато също не сме ходели, имах стомашно неразположение на втория- третия ден. Вилите са много красиви и е приятно да се разхождащ между тях, територията е чиста и подържана. Има още детски басейн, доста голям, но е плитък, може би около 50 см., почти през цялото време нямаше деца на него. Има и басейн за уединение и още един кръгъл между вилите. Голямата пързалка е яка според сина ми. Вечерната програма беше вълнуваща /шоу програма с чуждестранни трупи, вълнуващи изпълнения и спектакли, децата ги очакваха с нетърпение, с продължителност около 40 мин/, за сметка на дневната която почти я нямаше или това което имаше не се обявяваши и го хващахме в края съвсем случайно. Мини диско естествено всяка вечер. За децата от време на време по някое забавление. Единия ден една жена им прави уши, опашик, панделки, корони, ръкавици и какво ли не от сапунени мехури. Така че бяха доволни. Имаше и шоу с Алиса от страната на чудесета.
Пешеходната алея в посока Ичмелер е невероятна, в посока Мармарис също. Който обича зеленина еи разходка ще я хареса със сигурност. Ние обичаме дългите вечерни разходки.
Минусите касаят основно храната:
ресторанта не отговаря на звездите си поне според мен. Лоши плодове и зеленчуци, единствено динята ставаше и от нея съм изяла..... многооо...., нарязана на кубчета в големи чаши за фрапе. Сирена два три вида, маслини два вида. Храната основно манджурляк, доста мазна и вероятно от неразположението ми ми щсе виждаше още по-гадна и миризлива. Риба два вида, миди веднъж. Уж суши вечер, а имаше една маса метър на два с три-четири вида еднотипно суши само с различно оцветен ориз. Безвкусно като цяло. Десерти малък брой еднотипни на вкус, само с различно оформление. Баклавата беше потресаваща.... за нищо не ставаше. Не съм вярвала че в Турция ще има баклава която да не става. Два вида една орехова и една мидие баклава с имитация на шам фастък. Добри сушени плодове. Повече имаше каймяни неща, месо в чист вид може би само пилешко. Патешко, заешко йок. Основния ресторант иначе е доста голям, винаги има места, но е на столови принцип, няма празничност, няма оново усещане да се храниш с очите от прекрасно и вършебно поднесената храна, което съм срещара в други хотели, дори в три звезден в Истамбул съм имала по добри впечатления от тук. Незнам защо така куцаше храната. Децата ядяха много малко неща, иначе не са капризни, но нещата бяха мазни и с много подправки. За ала карт ресторант се записахме още първия ден, но само за турски, другите бяха пълни. Храната беше като от основния. Нещо по-различно. За стек ресторанта немците го хвалеха, но да ми хвалиш бургер.... Определено не си заслужи парите, доста повече съм получавала в по-малки хотели. Сладолед имаше  вида обикновен и отделно сладоледена къща сза такъв с доплащане. Ресторанат за гюзлеме беше приятен, но и гюзлемето не ставаше. Накълцано на мини парчета и ти слагат по има няма  грама в чинийки. Ох, а такова вкусно гюзлеме съм яла в Маджести клуб Тархан в далечната 2014. Правеше го една туркиня на брега на морето, и ставаше ункално вкусно. Още му помня вкуса. Иначе не съм чревоугодник, тежа 50 кила с мокри дрехи, но обичам да се храня с очите.
Друг минус са цикадите. Никога не бях виждала и чувала за туй създание. Синът ми ме образова какво това дето не спира да бръмчи през целия ден и създава един такъв непрестанен вреден шум. Не помня на кой ден свикнах, но ми беше търсене. Оказва се че тези животинки живеят само в Средиземноморските райони с иглолистни гори.
От екскурзиите ходихме на разходка по река Далян! Определено си заслужава. Видяхме на няколко пъти костенурки. Много зареждаща е екскурзията, особено да чувстваш полъха на вятъра в косите си докато се возиш в лодката. Фонтаните в центъра на Мармарис си заслужава да се видят. Децата много им се впечатлиха. За пазаруване нищо особено, каквото има навсякъде в Турция. Друг път сме си купували повече дрехи, сега не ме впечатлиха, не бяха склонни и на пазарлък, така че не си струваше да мъкна тениски от там които са на същата цена и тук. Едната вечер се завъртяхме по уличките и излязохме на крайбрежната улица . Беше препълнена, заведенията също, глъч, различна музика, различни стилове заведения. Яхти, яхти, яхти докъдето ти поглед стига. Може би ако бяхме без децата щяхме да се впуснем в тази атмосфера. Но побързахме да се отдалечим...... Незнах че в Мармарис има толкова много статуи...
Стана много дълго, но може да е от полза на някого.

# 28
  • София
  • Мнения: 1 420
kisssa Камелиите нали знаеш, че не са в Белек.

# 29
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 730
Честно казано не намирам нищо уау в шоуто в Land of Legend's. По-скоро аквапаркът си струва.
Иначе клуб Мега сарай, Пайн бийч като опция ми допаднаха.

Общи условия

Активация на акаунт