На море в Турция - тема 77

  • 61 473
  • 738
  •   1
Отговори
# 60
  • Пловдив
  • Мнения: 2 045
Роже,кой хотел избра за внучето?

# 61
  • София
  • Мнения: 1 861
Славейче, избрах този, който според мен предлага най-много удоволствия и забавления за деца на 4-5 годишна възраст на разумна цена, без да ни съдират кожата- Club Hotel Turan Prince World Hotel.
В случая изборът ми целеше да остане доволен най-малкия член на семейството.
И тъй като в него има басейни и аква парк  за малките, и зелена красива територия, и детски клуб, и безплатен луна парк, и малък зоопарк, и що годе прилични фамилни стаи във вилите, пренебрегнах лошия му плаж. Мисля, че при толкова много забавления той няма да допре точно до плажа.
Още повече, че след това ще бъдем за два дни и в парка  Land of Legends/ за целта резервирах и апартамент в Белек, че цената на хотела не е за простосмъртни/ та там има достатъчно пясък да си поиграе.

# 62
  • Варна
  • Мнения: 3 965
Club Hotel Turan Prince World Hotel.
В случая изборът ми целеше да остане доволен най-малкия член на семейството.

Наблегнете на репелентите - зад него има устие на река и блата , комарите бая ни похапнаха , хеле мене щот съм сладък.

# 63
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Странно, юни месец като бяхме в Club Hotel Turan Prince World Hotel нямаше никакви комари...помня, защото се чудехме как успяват да се справят с тях, предвид реката. Явно са на периоди...или пък е имало някаква друга причина...

# 64
  • Мнения: 1 524
Здравейте, за догодина търся хотел в Кушадъсъ, който да е с хубав пясъчен плаж,плавен преход в морето и прилична храна.Преди пандемията бях резервирала за Палм Уингс Резорт,но за съжаление не успя да се реализира. Ако може да е безплатно за дете 12-15 години.Гледах Батихан, но почти няма свободни дата,някой друг?

# 65
  • Пловдив
  • Мнения: 2 045
Какво значи деца безплатно на 15 години?Ами ,че те на тази възраст вече си похапват като  възрастни.Заемат в автобус или самолет седалка.Нали знаете колкото по големи деца толкова по големи разходи и дертове.

# 66
  • Мнения: 1 524
Детето ми и на 11.99 ,догодина ще е на 12, това имах предвид. Stuck Out Tongue Winking EyeВсе пак да не се зачита за възрастен.

# 67
  • Мнения: 3 410
Какво значи деца безплатно на 15 години?
Значи хотелът да ги приема като деца, т.е. безплатно или с нисък процент доплащане. 😁
Самолетният билет е ясно, няма как да се спести, но поне от хотел е възможно. Пък и е редно... моята е на 10 и половина в момента, някои от хотелите,  които харесах, приемат деца до 10 г., т.е. тя в тях минава за възрастен. Нито яде, колкото възрастен, нито алкохол пие... на мен също ми е неестествено да платя пълна сума за нея. И си избирам хотели, където минава за дете още. И така ще е и догодина... поне😊

За Кушадасъ не знам, но примерно в Евталиите гледах, че деца са до 14.99. Май и веригата Лимак - също.

# 68
  • Мнения: 574
До сега от плажовете в Турция на които сме били, най-хубав е в Сиде и то в частта до стария град Сиде, след това става чакълест.
Много фин пясък и много плавен преход в морето за дълбочина. Чисто от водорасли и боклуци.
Комари ние до сега не сме срещали. Дори и никакви мушички или пеперуди не прехвърчат. Предполагам, че пръскат доста за да е така.

# 69
  • Мнения: 711
От ФБ групата слагам нещо, което е от 2015г, но смятам че все още е актуално, но със сигурност не е изчерпателно.

# 70
  • София
  • Мнения: 1 861
От ФБ групата слагам нещо, което е от 2015г, но смятам че все още е актуално, но със сигурност не е изчерпателно.
Не зная за другите хотели и вериги, но от изброените Барут и Делфините със сигурност не са безплатни за деца до 15.99г. В Барут децата се настаняват безплатно до 11год., в Делфините до 14.
Като тук говорим за директна резервация през хотелите. Нашите тур оператори как си ги изчисляват дали са деца или не нямам представа.

# 71
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 090
16г си е " истински " възрастен.
11г иди-дойди.

# 72
  • Мнения: 3 410
Той законът е  дал обща дефиниция, другото са интерпретации... 😁😄

# 73
  • Където морето целува небето...
  • Мнения: 2 657
Когато търсихме хотел за първата ни "близка" почивка се спряхме на такъв, в който дете над 7 (навършва ги два дни преди пътуването) идваше с цена около 500-600 лева над нашата оферта. Та хотели всякакви. Някои таксуват над 7, други над 12, трети над 14. И на мен ми е чудно какво повече ще изяде и изпие 7 годишното от 6 годишното, но политики. Сменихме хотела. Следващата година ще влизаме и ние вече над 12 и ще пада търсене.

# 74
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 808
Ако е само хотел - да, има и такива, където до Х възраст децата са безплатно.
Ако е пакет - дете над 2 години полза транспорт, застраховка, всякакви видове горивни, летищни такси се начисляват също. Детето ползва тази част от услугите абсолютно в пълен мащаб и резонно плаща.
А до каква възраст дете е "дете" си решава всеки хотел сам.

Общи условия

Активация на акаунт