На море в Турция - тема 77

  • 60 526
  • 738
  •   2
Отговори
# 480
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
На мен Аска-Лара не ми харесва местоположението на хотела.Първо хотела е в нищото.Наоколо ниви и буренясали треви.Което е обичайно за хотелите в Лара.Тези които са на първа линия са лъскави и луксозни,направени да не мърдаш много.Но никаква инфраструктура.Второто което е за Аска,че от там минава главен път и трафика е неспирен.Хайде ако сте двама бива,но с деца всеки ден да се ходи до плажа в жегата е уморително.За това вижте хотели в Белек.Там е по зелено и просторно.

# 481
  • София
  • Мнения: 1 420
Плажа на Batihan beach в Кушадасъ как бихте го описали? Сега правя сравнение между него и Aqua. Батихана ми хареса, че има бар и ресторант на плажа, поне така пише в описанието. Аквата май нямат бар на плажа?
Ориента си коригираха с 100лв.цената на Аквата, беше им най-ниска. Няма да запазвам с тях
В пъти на Батихан е по-добър плажа. Бар на плажа е силно да се каже...точно до входа има барче, ресторанта също е там, и двете са на 10 м от плажа. На Аквата май няма, но не съм сигурен, там плажната ивица е по-широка но скапана точно по брега.

# 482
  • Мнения: 201
Здравейте Simple Smile
всяка година сме на море в Гърция и решихме, тази година да посетим и Турция и по-конкретно Анталия - Сиде или Лара.
Ще съм ви много благодарна за съвети на кой от двата курорта да се спрем, като търся:
- хубав плаж
- по възможност големи пързалки за тиинейджъри на 15
- добра храна, където ви е харесала (3 капризни деца на ядене Imp)
- ще се радвам на препоръка на агенция и хотел Simple Smile

Много благодаря!
Поздрави!

# 483
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Върнете се назад в темата.Има препоръки за агенции и хотели.

# 484
  • Sofia
  • Мнения: 9 716
Не съм била в Турция все още, но по прочетеното от мен - по-хубавите плажове са в Сиде.
ПП. Позволявам си да цитирам една потребителка от групата Почивка в Турция, която е дала много хубав отговор за подобно търсене:
Скрит текст:
Първо започвам с плажа - щом предпочитате пясъчен плаж и по-плитко дъно, най-подходящото място е началото на Сиде. Там има няколко добри хотела, подходящи за деца, които са в различна ценова категория - Royal Dragon и Royal Taj Mahal, които са един до друг и имат лунапарк, батути, пързалки, добро обслужване и храна, трите хотела Kamelya, които ползват обща огромна територия, предлагат много добри условия за почивка имат пързалки, но нямат лунапарк, Sunis Kumkoy Beach, който е най-скромен откъм пързалки и няма лунапарк, но държи високо ниво на обслужване и храна, трите хотела VonResort, които са по-бюджетен вариант и амат голяма територия, пързалки, без лунапарк. Тези може би са с най-добрите плажове. Към тях могат да се добавят TUI MAGIC LIFE Jacaranda, който е леко отдалечен от плажа и има малка денивелация, която е преодолима с бебешка количка, но пък за сметка на тези дребни минуси, предлага много добро обслужване, активности и храна, но няма лунапарк. Също можете да видите Royal Alhambra Palace, който е от същата верига като първите два, има лунапарк и пързалки, но е малко по-слаб хотел. Все пак предлага добри условия. До всички изброени хотели разстоянието е около 50-60 км, което в повечето случаи се взима за час и нещо ако се ползва общ трансфер. Това са основните, най-добрите, харесвани и изпитани хотели с отличен плаж. Има и други разбира се, по-бюдженти или с по-малки територии или с дребни минуси, които могат да се обсъдят при интерес. Втората група хотели е с най-кратък трансфер и са в района на Лара. До там са 15-20 км и са необходими около 20 минути до първия хотел, а времето за целия трансфер зависи в колко хотела ще спрете преди вашия. В този район почти всички хотели предлагат чудесни условия за почивка, но плажът е с по-едър пясък и много бързо става дълбоко. Давам няколко предложения, но с тях не се изчерпват отличните варианти. Четирите хотела от веригата Delphin Hotels са прекрасни, с много високо ниво на обслужване, храна, забавления. Всички имат пързалки и лунапаркове. Трите хотела Royal също са много добри и имат пързалки и лунапаркове, но най-много се откроява Royal Wings. Adalya Elite Lara също има пързалки, лунапарк и добри условия за почивка. IC Hotels Green Palace е без лунапарк, но има голяма и красива територия и на е на високо ниво. Това са само част от хотелите, избрах тези, които предлагат повече забавления за деца. И накрая остана Белек, който е някакъв среден вариант - трансфер под час (може и да е повече ако се минава през много хотели) и плаж, който е с малко по-едър пясък и на повечето места става бързо дълбоко. Там се открояват Megasaray Club Belek, който има добри условия за деца и много добро обслужване, Papilon Belvil, който има добър миниклуб, пързалки и качествено обслужване, Gural Premier Belek, който има голям аквапарк, бесейн с пясъчно дъно, много добър хотел, но няма лунапарк. Не мога да пропусна Ela Excellence, който е насочен към семества с малки деца и във всяка стая има набор удобства за тях. Selectum Luxury има клубна част, която е супер за деца. Накрая оставям доста по-скъпия, но отличен Voyage Belek, който е един от най-изисканите хотели в Анталия въобще, с безупречно обслужване, лунапарк, пързалки.

# 485
  • Варна
  • Мнения: 3 940
но по прочетеното от мен - по-хубавите плажове са в Сиде.
интересно как обсъждаш нещо което не си виждал със стотици други които са били десетки пъти  Simple Smile Simple Smile Simple Smile
 район под името Анталия  193 км. от Текирова до Алания . М-у Анталия и Алания са 133 км. и има десетки хубаВИ ПЛАЖОВЕ . Нямам понятие защо споменават само Сиде , Белек  и Лара и още 2-3 курорта  -  само в този район има мн.десетки плаЖОВЕ И КУРОРТНИ ГРАДЧЕТА И СЕЛЦА С НАД 800  хотела , отделно има и къщи за гости(пансиони) ,отделни курортни апартаменти  ............има и много  места като Кисълагач , Кизилот на десетина км. след почти слетите Сиде и Манавгат и десетки абсолютно неизвестни хотели за бг.туристи като Лира , Ориндж каунти , Club Calimera Serra Palace и други , въпреки че са обявени в офертите на агенциите - били сме по 5-10 българи.

# 486
  • Варна
  • Мнения: 599
Аз продължавам с въпросите - варианта за Аска Лара отпадна, голямото разстояние до аквапарка и плажа ни отказа, след като изгледах едно клипче и видях действително пътя до там колко е. С малки деца не е много удачно, винаги се намира за нещо да се ходи до стаята.
Останаха вариантите Камелия Айшен и Crystal Centro. За Камелия много е писано, за Crystal има малко отзиви. Изгледах и изчетох много ревюта и клипчета и пак не мога да реша. За Crystal Centro повечето се оплакваха от стаите и непочистването им. Пише, че е реновиран, обаче като гледам стаите не са пипани, зле изглеждат. Бих преглътнала този факт, ако другите неща компенсират този недостатък.
В Камелия нещата ми изглеждат по-добре. Като предлагане на храна и напитки мисля, че двата предлагат еднакви неща.
И двата нямат лунапарк за децата, до сега сме ходили в такива, които имат, ама закъсняхме с резервацията и цените станаха космически, психологическата ми бариера някак не може да преглътне подобни цени, имайки предвид, че миналата година платихме 2600 лв. за Делфин Платинум. Знам, че тази година не трябва да я сравнявам с предходните, ама....знам също така, че сгреших, когато ме караха още ноември месец да резервираме, просто толкова от рано никога не съм го правила и някак не бях настроена за това. Не очаквах толкова огромно поскъпване в цените, никога досега не е имало такава драстична разлика Disappointed
P.S. И още нещо да питам, в Турция уикендите горивото беше по-евтино, като че ли Rolling Eyes Мъжът ми твърди, че имало драстична разлика, има ли нещо такова?

Последна редакция: нд, 29 яну 2023, 15:56 от smile29

# 487
  • Мнения: 419
Привет, момичета,
Аз, мине- не мине време, и хоп, почвам да кроя планове за пустата Турция, в която така и не сме били. Тъкмо се наканя да резервирам някъде, и плановете ни рухват.
Моля, споделете, като за хора, които никога не са посещавали Турция, откъде да го подхванем? Ние сме двама възрастни и две деца, на 11 и 8г. ще са лятото, живи и здрави. Нямам си идея за читава турагенция, не съм си и помисляла да организирам самостоятелно пътуване. С мъжа ми искаме да харесаме, да платим, и оттам нататък да не се тормозим излишно. Бих искала да пътуваме със самолет, но чета, че след това трансферът е много дълъг, особено за Анталия.
Може ли да препоръчате накъде да се насочим като дестинация, която да не е три дена път с камили, да е интересно за деца, да има тематични вечери, да има какво да се види, и всичките тези претенции да не струват повече от 3000-3500лв. за една седмица за края на юли- началото на август?...... Има ли въобще такова животно или аз много се изхвърлям?
В тази връзка сега се сетих, че тук в тази тема (май  🤔) имаше една дама, която хвалеше Orient99, беше резервирала при тях празнуването си за Нова година, но след това не прочетох отзиви.....
Предварително благодаря на всички, които ще имат нервите да ми четат писаниците, и обещавам, че този път съм сериозна и ще избутам докрая организацията на семейната почивка (пу-пу-пу 😆)
Желая на всички хубаво лято!
Намерих те ли вече някоя оферта, покриваща, исканията Ви. Ако може да споделите, същата конфигурация сме горе долу.

# 488
  • Мнения: 789
Хора, получих няколко оферти от три различни агенции и свят ми се зави от цялата информация. Май най-добре беше да кача скрийншотове, но не искам да ви заливам с толкова излишно инфо. Като цяло най-евтини оферти ми дадоха Тез тур, така че за тях ще питам. Знам, че щом е евтино, е компромисно, но така или иначе ще трябва да правя компромиси. Та ето предложените хотели от тях:
Сиде- Side Royal Paradise
Анталия- Holiday Garden Resort
Алания- Holiday Park Resort

Моля за мнения ☺️
Ами да се само цитирам.....имаме няколко оферти, но всички са над 3500, към 4000 отиват...... честно казано май вече обмислям да се откажем от Турция, че и на мен психологическата ми граница е достигната и тая май няма да я бъде......ще го обмисля още малко, де.....

# 489
  • София
  • Мнения: 1 420
Хора, получих няколко оферти от три различни агенции и свят ми се зави от цялата информация. Май най-добре беше да кача скрийншотове, но не искам да ви заливам с толкова излишно инфо. Като цяло най-евтини оферти ми дадоха Тез тур, така че за тях ще питам. Знам, че щом е евтино, е компромисно, но така или иначе ще трябва да правя компромиси. Та ето предложените хотели от тях:
Сиде- Side Royal Paradise
Анталия- Holiday Garden Resort
Алания- Holiday Park Resort

Моля за мнения ☺️
Ами да се само цитирам.....имаме няколко оферти, но всички са над 3500, към 4000 отиват...... честно казано май вече обмислям да се откажем от Турция, че и на мен психологическата ми граница е достигната и тая май няма да я бъде......ще го обмисля още малко, де.....

Ако мислиш, че догодина ще е по-тънко, жестоко се лъжеш. Единствено ще те посъветвам да си избереш хотел и за догодина да го дебнеш още щом излезе тая есен, ноември да капарираш на ранни.

# 490
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Не се отказвайте.Питайте Аква Тур ,Онекс и Емералд.Не всички хотели са в сайтовете им.Или сменете периода.По евтино няма да стане.Тази година цените са високи и в България и в Гърция и навсякъде.Почивка като в Турция няма да намерите никъде другаде.Пробвайте.
Вижте и Вон-Сиде там цените бяха по приемливи.

# 491
  • Мнения: 2 728
И аз съм доста раздвоена, правят си каквото искат с цените. Бях споделила тук в темата, че ще запазвам с Ориент защото им е най-добра цената за Аквата и каква изненада влизам и цената вече изравнен с другите агенции. Ориент няма д аз пътувам с вас.
Като почна да сравнявам 3200 ,някоя екскурзия 4 човека сме и джобни удрям 4000
и то с автобус. Имам доста добри оферти на Бг хотели, на първа линия и то със сигурност с по хубави плажове от тези в Кушадасъ

# 492
  • Мнения: 52
P.S. Редактирам се, че току-що ми поднесоха, че Crystal Centro бил по-хубав от Аска, която била неоправдано скъпа. Някой почивал там има ли?
[/quote]
https://www.bg-mamma.com/?topic=1486818.msg45436080#msg45436080
Ако не Ви дразнят някои недостатъци в стаята и не стоите много в нея - за нас всичко друго бе ок. Но ние бяхме през октомври и бе много спокойно.

# 493
  • София
  • Мнения: 4 751
Мисля че някъде беше похвален хотел turquiose в Сиде- тук или във фб от една дама. Много ми хареса, страхотна зелена територия и хубави стаи и цената беше много добра. Но плажа май е съвсем мъничък и тесен 😭 Иначе ми се видях красив хотел и спокоен…

# 494
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
P.S. Редактирам се, че току-що ми поднесоха, че Crystal Centro бил по-хубав от Аска, която била неоправдано скъпа. Някой почивал там има ли?

Бяхме преди 2 години стайте бяха ужасно занемарени, бяхме в разширена, на едното детско легло течеше климатика, не бяхме очаровани и от храната, единственото заради басейна бих се върнал. Имат и басейн с вълни което също е плюс за най-малките. Почивали сме в Аска-та и определено бих избрал нея пред Центро.

Общи условия

Активация на акаунт