На море в Турция - тема 77

  • 60 548
  • 738
  •   1
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
Аз  четох доста коментари за Летония-Фетие ,че си плаче за голям ремонт.Бях решила да запазвам за там но след клиповете които изгледах напълно се отказах.Да гледката е красива но до там.
А що се отнася до тези които се надяват цените да паднат заради земетресението да забравят.Нали знаете всяко чудо за 3 дни.Сега като се затопли и всеки ще започне да мисли за море.А Турция е най-добра като качество и цена.

# 586
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 190
Аз  четох доста коментари за Летония-Фетие ,че си плаче за голям ремонт.Бях решила да запазвам за там но след клиповете които изгледах напълно се отказах.Да гледката е красива но до там.
А що се отнася до тези които се надяват цените да паднат заради земетресението да забравят.Нали знаете всяко чудо за 3 дни.Сега като се затопли и всеки ще започне да мисли за море.А Турция е най-добра като качество и цена.

За качеството съм напълно съгласен. За цените идва доста в повече вече, 2 възрастни с 2 деца няма под 3к евро за седмица в сносен хотел без самолетни билети, нямам идея колко хора могат да отделят тази сума са седмица почивка. Сигурен съм, че ще кажете инфлация и тн. Съгласен съм с вас, но ако семейство може да отделя по 1000лв. на месец това 6 месеца, за една почивка от 7 дни. Да не говорим, че всичко хвърчи нагоре та не знам как точно се отделят по 1000лв. на месец за половин година. Надявам се в скоро време нещата да влезнат в нормалността иначе ще се наложи да задраскаме една хубава дестинация която посещавахме през последните 10 години.

# 587
  • София
  • Мнения: 2 846
За първи път ще почивам в Турция. Не знам какви са били цените досега, но сегашните са непосилни за средностатистическото българско семейство, без съмнение.

# 588
  • Мнения: 286
Аз  четох доста коментари за Летония-Фетие ,че си плаче за голям ремонт.Бях решила да запазвам за там но след клиповете които изгледах напълно се отказах.Да гледката е красива но до там.
А що се отнася до тези които се надяват цените да паднат заради земетресението да забравят.Нали знаете всяко чудо за 3 дни.Сега като се затопли и всеки ще започне да мисли за море.А Турция е най-добра като качество и цена.

За качеството съм напълно съгласен. За цените идва доста в повече вече, 2 възрастни с 2 деца няма под 3к евро за седмица в сносен хотел без самолетни билети, нямам идея колко хора могат да отделят тази сума са седмица почивка. Сигурен съм, че ще кажете инфлация и тн. Съгласен съм с вас, но ако семейство може да отделя по 1000лв. на месец това 6 месеца, за една почивка от 7 дни. Да не говорим, че всичко хвърчи нагоре та не знам как точно се отделят по 1000лв. на месец за половин година. Надявам се в скоро време нещата да влезнат в нормалността иначе ще се наложи да задраскаме една хубава дестинация която посещавахме през последните 10 години.
И АЗ се хващам за главата с ценаразписа 2023 г.Цените на ранни записвания ми се струва , че са с 1/3нагоре.Замислям се дали въобще да резервирам  или направо да прескоча годината.Много ми се искаше да направя една почивка , но може би , ако изскочи нещо ласт минет.

# 589
  • София
  • Мнения: 2 846
Като се има предвид, че и ранните не бяха кой знае колко ниски, между другото.

# 590
  • Мнения: 34
Аз съм доволна от цената на моята резервация за юли месец, но пътувам сама с дете. Нямам представа какви са били цените преди в Турция, за първи път отиваме, но е факт, че със все самолетните билети ми излиза по-евтино една седмица там, отколкото тук в Несебър примерно в 4-звезден. За сравнение на качество нищо не мога да кажа, но обещавам, че после ще пусна отзив и за това, предвид, че хотела, който съм избрала сега не е от лъскавите и скъпарски дето се коментират тук. Нещото, което много ме дразни в България е, че при настаняване на дете (7г) и възрастен в стая, детето се таксува като възрастен в 90% от хотелите. Докато търсех опции за Турция (и не само) ми направи впечатление, че доста от тамошните хотели дават отстъпка за подобна конфигурация, дете/възрастен.

# 591
  • Мнения: 171
Веднъж отидете ли на почивка в Турция , повече няма и да помислите за нашето черноморие .

# 592
  • Мнения: 572
Благодаря, Роже, аз чак сега, от написаното от теб, се ориентирах къде са всъщност древните крепости, които може да се разгледат. Синът ми се интересува от история и при наличие на време, ще е хубаво да ги разгледаме.
Сега виждам, че хотелът, който резервирах (Tui Magic life Jacaranda) е най-отдалечен от древния град по това крайбрежие, но предполагам правят екскурзии до Сиде. Ще попитам на място в хотела. Все пак някой, който е разглеждал Сиде и древните сгради, може ли да сподели дали си заслужава разходката дотам? Описано ли е какво разглеждаш, интересно ли е?
Две години подред като сменяме хотелите отсядаме за по една вечер в бутиков хотел в Стария град Сиде. Невероятна атмосфера. Нито Анталия, нито Алания могат да се сравнят със стария град на Сиде. Все едно попападаш в друго съвсем различно място от познатата Анталия. Заслужава си разходката не ами.... В интернет, в гугъл и в гугъл мапс има достатъчно информация за античния град и на място също ти е описано какво аджеба е това, пред което си застана Simple Smile .

Здравейте, Роже!

Дали бихте споделил кой е бутиковият хотел в стария град на Сиде?

Благодаря Ви предварително!

# 593
  • София
  • Мнения: 1 422
Аз съм доволна от цената на моята резервация за юли месец, но пътувам сама с дете. Нямам представа какви са били цените преди в Турция, за първи път отиваме, но е факт, че със все самолетните билети ми излиза по-евтино една седмица там, отколкото тук в Несебър примерно в 4-звезден. За сравнение на качество нищо не мога да кажа, но обещавам, че после ще пусна отзив и за това, предвид, че хотела, който съм избрала сега не е от лъскавите и скъпарски дето се коментират тук. Нещото, което много ме дразни в България е, че при настаняване на дете (7г) и възрастен в стая, детето се таксува като възрастен в 90% от хотелите. Докато търсех опции за Турция (и не само) ми направи впечатление, че доста от тамошните хотели дават отстъпка за подобна конфигурация, дете/възрастен.

Дано да си избрала качествен хотел, че като за пръв път да не се разочароваш, ако е някоя сиропущина. Много е важно точно първото ходене.

# 594
  • Мнения: 176
Аз  четох доста коментари за Летония-Фетие ,че си плаче за голям ремонт.Бях решила да запазвам за там но след клиповете които изгледах напълно се отказах.Да гледката е красива но до там.
А що се отнася до тези които се надяват цените да паднат заради земетресението да забравят.Нали знаете всяко чудо за 3 дни.Сега като се затопли и всеки ще започне да мисли за море.А Турция е най-добра като качество и цена.

За качеството съм напълно съгласен. За цените идва доста в повече вече, 2 възрастни с 2 деца няма под 3к евро за седмица в сносен хотел без самолетни билети, нямам идея колко хора могат да отделят тази сума са седмица почивка. Сигурен съм, че ще кажете инфлация и тн. Съгласен съм с вас, но ако семейство може да отделя по 1000лв. на месец това 6 месеца, за една почивка от 7 дни. Да не говорим, че всичко хвърчи нагоре та не знам как точно се отделят по 1000лв. на месец за половин година. Надявам се в скоро време нещата да влезнат в нормалността иначе ще се наложи да задраскаме една хубава дестинация която посещавахме през последните 10 години.
Това с 3к евро за седмица без самолетни билети е доста преувеличено. В Турция има хиляди хотели в различен ценови клас. И според мен всеки ценови клас си предлага перфектни условия за цената. Има хотели и от 1000 евро на седмица който предлагат доста за цената си.
Ние също сме 2+2 и за началото на септември имаме резервация за Корумар в Кушадъсъ 7 дни за 2500лв. със  собствен транспорт, което са 1250 евро и доста по-малко от 3к евро който споменавате вие.
има и хотели по 5к евро, но всеки сам си преценява възможностите и какво очаква от една такава почивка.

# 595
  • Мнения: 171
Хотела , който ние резервирахме в Сиде за края на септември също беше на много добра цена .За двама възрастни със самолет за 2400 лв.

# 596
  • София
  • Мнения: 1 422
Аз  четох доста коментари за Летония-Фетие ,че си плаче за голям ремонт.Бях решила да запазвам за там но след клиповете които изгледах напълно се отказах.Да гледката е красива но до там.
А що се отнася до тези които се надяват цените да паднат заради земетресението да забравят.Нали знаете всяко чудо за 3 дни.Сега като се затопли и всеки ще започне да мисли за море.А Турция е най-добра като качество и цена.
Това с 3к евро за седмица без самолетни билети е доста преувеличено. В Турция има хиляди хотели в различен ценови клас. И според мен всеки ценови клас си предлага перфектни условия за цената. Има хотели и от 1000 евро на седмица който предлагат доста за цената си.
Ние също сме 2+2 и за началото на септември имаме резервация за Корумар в Кушадъсъ 7 дни за 2500лв. със  собствен транспорт, което са 1250 евро и доста по-малко от 3к евро който споменавате вие.
има и хотели по 5к евро, но всеки сам си преценява възможностите и какво очаква от една такава почивка.

Защо имам някакви съмнения, че си в Корумар, а не в Корумар Ефесус. Щото Ефесуса бяга над 3000 от 9.09. Дано да сте доволни, че аз нещо, нали, не е моя хотел.

# 597
  • Мнения: 2 165
Предложиха ни до 3000 лв за двама възрастни в края на юни:
SEHER SUN PALACE RESORT&SPA 5*
RIOLAVITAS RESORT&SPA 5*
ARCANUS TRENDLINE RESORT SIDE 5*
 
Третия сега ще отвори, но кой бихте ми предложили?

# 598
  • sofia
  • Мнения: 693
За следващата тема ще помоля пътуващите със собствен транспорт да разкажат накратко, ако има и някоя снимка още по- добре, за местата, където правите почивка и хотелите, подходящи за междинна нощувка. Ако вече сте го направили- пратете ми линк. Имаше момичета, които обикаляха Турция, извън олинклузива, имаха много интересни разкази и снимки, които липсват тук.

# 599
  • София
  • Мнения: 2 846
За Ескишехир мога да препоръчам този хотел: https://www.sennacity.com/
В абсолютия център е, на самата река. Има подземен паркинг в съседство, който е на 1 мин. от хотела.
Ескишехир е весел, светски град, а покрай реката има много места с интензивен живот, вкл. музика на живо. Освен това има стара част със занаятчийски работилници, от които може да се купят интересни и евтини неща, предимно от ръчно направено стъкло. В близост до хотела има много магазини за хранителни стоки и дрехи, както и пазар.

Общи условия

Активация на акаунт