Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 79

  • 34 561
  • 755
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 155
Licorne, спокойно. Притеснението по-може да ти навреди. В 32 г.с съм и до сега 3 пъти бях болна, 2 от които в болница на антибиотик и всичко е наред с мен и с децата ( с близнаци съм). Ако се засилят симптомите веднага кажи на АГ и той ще ти каже какво да вземаш. За разстройството ако не спира ,ако има от къде си вземи компот от дренки, а за повръщането хапвай препечени филийки или сухари по мъничко веднага след сън. Гледай да пиеш повече течности.

# 286
  • Мнения: 53
И аз от вчера съм с чревен вирус, в 13+5 с. Първоначално само корема много ме болеше, не мислех че е вирус, но снощи вдигнах температура, повръщане и други екстри. Тази сутрин съм по-добре, дано бързо отмине.

# 287
  • Мнения: 1 423
Днес ходих на изследвания, които ги пускат при записване на ЖК. Някои от резултите са готови и малко се притеснявам защото имам почти месец до следващото ходене при АГ. Ако някоя мама може да ми каже имам ли основание да откачам или не, много ще съм благодарна!

# 288
  • Мнения: 5 060
По-добре пусни една стерилна урина с микробиология да ги видиш тези бактерии какви са и вече с нея и тези изследвания се свържи с лекар. Най-добре е той/тя да коментира. Но с микробиологията ще има повече яснота. По принцип немалко бременни са с бактерии по време на бременността - плодът притиска пикочните пътища.

# 289
  • Мнения: 1 423
По-добре пусни една стерилна урина с микробиология да ги видиш тези бактерии какви са и вече с нея и тези изследвания се свържи с лекар. Най-добре е той/тя да коментира. Но с микробиологията ще има повече яснота. По принцип немалко бременни са с бактерии по време на бременността - плодът притиска пикочните пътища.
Това е добра идея. Дали ако в събота пусна ще е много късно?

# 290
  • Мнения: 109
Момичета, бременна съм в 4ти месец. Нормално ли е температурата ми да е в порядъка 35.5 - 36 градуса? Навсякъде чета, че при бременност се завишава, обаче при мен изобщо не е имало такова нещо, с изключение на един от дните в които вдигнах 37.5, но бях болна.

# 291
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте, туко що ми излязоха резултатите от микробиология, бременна съм в 13 г.с., пратих резултатите на АГ, но много се притесних, някой по запознат може ли да ги изкоментира?

Test/analyte:
Vaginal culture
Specimen source: Влагалище
Microscopic result: Суперфициален епител, няма левкоцити, наличие на коки и бактерии /анаероби/, редуцирана млечнокисела флора.
Result of culture: Нормална генитална аеробна флора. Няма растеж на гъбички.
Conclusion: Микроскопски данни за дисбиоза.


Мисля, си за бактериална вагиноза? Дали да не пусна и една стерилна урина?

# 292
  • Мнения: 41
Здравейте, туко що ми излязоха резултатите от микробиология, бременна съм в 13 г.с., пратих резултатите на АГ, но много се притесних, някой по запознат може ли да ги изкоментира?

Test/analyte:
Vaginal culture
Specimen source: Влагалище
Microscopic result: Суперфициален епител, няма левкоцити, наличие на коки и бактерии /анаероби/, редуцирана млечнокисела флора.
Result of culture: Нормална генитална аеробна флора. Няма растеж на гъбички.
Conclusion: Микроскопски данни за дисбиоза.


Мисля, си за бактериална вагиноза? Дали да не пусна и една стерилна урина?
Стерилната урина надали ще помогне. Звучи на БВ,понеже се оказа че и аз я имам ,как си с лактобацилите

# 293
  • София
  • Мнения: 1 056
Не ми е пускано друго, имам за уроплазми, микоплазми, хламидия, всичко е отрицателно и това от микробиологията. Ще се пръсна от притеснение докато ми отговори докторката какво да взимам, тя е в отпуск и сигурно ще ми назначи нещо онлайн на база тези резултати… много ли е опасно това 😕поставям си и вагинално прогестерон..

# 294
  • Мнения: 344
Естествено, че не е, по скоро е неприятно.
Бременна сте и тепърва ще имате проблеми като БВ, гъбички, цистит и тн. Просто имунитета пада и това е периода, когато сте най-податлива на такива инфекции. Освен това сте в 13г.с., когато вече може без притеснение да се поставят глобули.

# 295
  • Мнения: 793
Имате анаеробни бактерии, а не гъбички. Трябва да се вземат мерки, но да хубавото е че след 3 месец може да се проведе лечение. Аз в тази седмица имах гъбички и от тогава лекуваме и при всяко ново изследване пак нови се появяват... таа да тепърва ви започват болежките.
Не ми е пускано друго, имам за уроплазми, микоплазми, хламидия, всичко е отрицателно и това от микробиологията. Ще се пръсна от притеснение докато ми отговори докторката какво да взимам, тя е в отпуск и сигурно ще ми назначи нещо онлайн на база тези резултати… много ли е опасно това 😕поставям си и вагинално прогестерон..

# 296
  • Мнения: 8
Здравейте!

Бихте ли ми препоръчали лекар за проследяване на бременност за София?

Прочетох добри отзиви за д-р Мая Василева, но също така прочетох и че много се чака при всеки преглед.. При д-р Оручева съм била на прегледи и е страхотна, но не проследява бременност.
 
Важно ми е лекарят да отговаря по viber и на обаждания максимално бързо и да има чувство на емпатия.. Лекари, които са с по-дръпнато отношение и които не обичат да обясняват подробно не са за мен.

Приемам и препоръки за лекари от други болници в София, ако сте доволни. Благодаря предварително!

# 297
  • Мнения: 197
Здравейте!

Бихте ли ми препоръчали лекар за проследяване на бременност за София?

Прочетох добри отзиви за д-р Мая Василева, но също така прочетох и че много се чака при всеки преглед.. При д-р Оручева съм била на прегледи и е страхотна, но не проследява бременност.
 
Важно ми е лекарят да отговаря по viber и на обаждания максимално бързо и да има чувство на емпатия.. Лекари, които са с по-дръпнато отношение и които не обичат да обясняват подробно не са за мен.

Приемам и препоръки за лекари от други болници в София, ако сте доволни. Благодаря предварително!

Ако искате на частно ви препоръчвам д-р Ковачев(изражда в Шейново), но не съм сигурна къде се премести да проследява бременност. Не мисля, не ще намерите лош отзив за него, изключително внимателен, обгрижващ. А ако търсите по здравна каса ви препоръчвам д-р Папукчиев(25ДКЦ - Младост) - внимателен, отговаря на всички въпроси (дори и най-глупавите Grinning ), много добър и като доктор, и като човек, но вече не изражда, а само проследява бременност.

# 298
  • Мнения: 76
Момичета, бременна съм в 4ти месец. Нормално ли е температурата ми да е в порядъка 35.5 - 36 градуса? Навсякъде чета, че при бременност се завишава, обаче при мен изобщо не е имало такова нещо, с изключение на един от дните в които вдигнах 37.5, но бях болна.
нормално е,аз също никога не съм имала по висока стойност.

# 299
  • Мнения: 155
Здравейте!

Бихте ли ми препоръчали лекар за проследяване на бременност за София?

Прочетох добри отзиви за д-р Мая Василева, но също така прочетох и че много се чака при всеки преглед.. При д-р Оручева съм била на прегледи и е страхотна, но не проследява бременност.
 
Важно ми е лекарят да отговаря по viber и на обаждания максимално бързо и да има чувство на емпатия.. Лекари, които са с по-дръпнато отношение и които не обичат да обясняват подробно не са за мен.

Приемам и препоръки за лекари от други болници в София, ако сте доволни. Благодаря предварително!

Ако искате на частно ви препоръчвам д-р Ковачев(изражда в Шейново), но не съм сигурна къде се премести да проследява бременност. Не мисля, не ще намерите лош отзив за него, изключително внимателен, обгрижващ. А ако търсите по здравна каса ви препоръчвам д-р Папукчиев(25ДКЦ - Младост) - внимателен, отговаря на всички въпроси (дори и най-глупавите Grinning ), много добър и като доктор, и като човек, но вече не изражда, а само проследява бременност.
Д-р Ковачев е вече в Репробиомед. Аз го препоръчвам с 2 ръце 😊

Общи условия

Активация на акаунт