Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - тема 79

  • 34 705
  • 755
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 667
Здравейте,
Искам да попитам в ранна бременност, 6 гс, нормално ли е да спрат болките в гърдите или да намалеят.
Благодаря!

Няма нищо притеснително. При мен също в началото намаляха, после обаче 4-5 месец си се върнаха с пълна сила. Даже нагоре имаше въпрос от мама, че гаденето й е намаляло. При мен също имаше дни, в които го няма, обаче на следващия ден се връщаше с пълна сила. Всяко тяло е различно, но това въобще не е причина за притеснение ☺

# 61
  • Мнения: X
Здравейте аз направо показвам снимка от теста  да кажете какво мислите .
Ще ходя на док след празниците .
Не са ярки чертите ,едната половина е червена а другата половина е бледа .

# 62
  • Мнения: 36
Здравейте аз направо показвам снимка от теста  да кажете какво мислите .
Ще ходя на док след празниците .
Не са ярки чертите ,едната половина е червена а другата половина е бледа .

Защо си си правила тест ? Ако не се лъжа не си ли вече даже втори триместър ?

# 63
  • Мнения: X
Хем инстинкт ,хем страх ..
Попринцип да ,но от вчера съм в 5 ти месец ..по ред причини реших да си направя и понеже не са ярки чертите питах тук дали да потърся спешно аг .
Изпражненията ми са ужасни тъмни и имаше тази  сутрин нещо дълго тънко и се уплаших тва да не би да е попаднало от някъде ..колкото и да е смешно .

# 64
  • Мнения: 36
Попринцип да ,но от вчера съм в 5 ти месец ..по ред причини реших да си направя и понеже не са ярки чертите питах тук дали да потърся спешно аг .


Тестът е само за установяване на бременност. А не за следене. Ако нещо те притеснява отиди в спешен кабинет за преглед. Пиеш ли желязо, от него изпражненията стават черни

# 65
  • Мнения: 1 901
Гери, в 18 гс и посещения при гинеколог и да правиш тестове… за мен проблема е на психично ниво. Скоро трябва да направиш фетална морфология! Избери си добър лекар, отиди и стига си се съмнявала дали си бременна

# 66
  • Мнения: 1 825
Гери не се филмирайте излишно. Казали да по - горе ако приемате препарат съдържащ желязо(за хемоглобина) е нормално изпражненията да са черни. Направете си ФМ и ако нещо сега ви тревожи отидете на спешен преглед.

Весела Коледа на всички!

# 67
  • Мнения: X
Да пия желязо но ,защо на снимката не се вижда телцето ,а само едното краче и едната ръчичка както е очертано ?
Да ще ходя на фетална до тогава има време  .
Док каза веднага след НГ отивай ,и се притесних ,че може да е видял нещо лошо.

# 68
  • Мнения: 7 250
Взимахте ли ф.киселина преди установяване на бременност,още когато се правят опити?

# 69
  • Мнения: X
Разбира се ,приемах да ако не се лъжа 2 месеца може би .

# 70
  • Мнения: 1 454
Честито Рождество Христово! Имам въпрос към майките,които да се сблъсквали с гестационен диабет - коя диета Ви помогна и кои храни избагвахте изцяло? Началото на месец декември ходих на ендокринолог за щитовидната на контролен и кръвната ми захар беше 5.10. Бях яла съм 21ч,но имаше почти 10ч от тогава минали. Отдадох го на това, лекарката каза,че може и от това да е, но иначе е гранично висока. Сега началото на януари пак ще ходя, но тези дни ми става много зле от храна. Очите ми замъгляват, пие ми се вода нон стоп и все ми е пресъхнало в устата. Не съм прекалила нито с бисквити нито с ядене. Нормално си ям, но нещо се случва и макар че е рано в 9гс (според гугъл, според лекар може по всяко време да се появи) започвам за мисля, че имам проблеми със захарта и следователно ако не гестационен диабет все още то поне наченки. За това се интересувам, примерно дали някоя мама минала на кето режим , дали е помогнало за контрола на захарта или нещо друго от домашната аптека (канелата четох не била препоръчителна по време на бременност). Просто докато стане време за прегледа, да хвана някакъв контрол на захарта. Да не стане беля с бебето, защото от много четене в гугъл освен да ме хване паниката друго не знам. Благодаря много и се извинявам за дългия пост.

Гери, може просто така да е застанало бебето. С първата бременност само се дупеше и докато не отидохме на фетална дори пола на 100% не можеха да ни кажат. Това,че лекарката е казала веднага не е задължително да значи проблем.  Просто фетална се прави в определени седмици от бременността заедно с БХС. Така поне моята АГ ми ги беше обяснила.

# 71
  • Мнения: 1 825
Да пия желязо но ,защо на снимката не се вижда телцето ,а само едното краче и едната ръчичка както е очертано ?
Да ще ходя на фетална до тогава има време  .
Док каза веднага след НГ отивай ,и се притесних ,че може да е видял нещо лошо.

По това време на бременността така изглежда бебето, това му е телцето с ръчички и крачета, единствено мога да кажа, че видеозона е стар. На Фм в 12гс ходихте ли?

# 72
  • Мнения: 1 901
На снимката е очертано цялото тяло. Фм се прави в определи седмици, за да не я изпуснеш са ти казали така. А на предната ходила ли си? Според мен се паникьосваш излишно щом и тест за бременност правиш в 5 месец…. Карай доктора ти да ти обяснява повече, за да не ходиш на прегледи и след това да се чудиш дали има бебе на снимката. Сърце не ти ли пускат да чуеш ?

# 73
  • Мнения: X
Да ходила съм на ФМ и ще ходя отново ..
Сърце не чувам аз ,може да съм глуха 😁

# 74
  • Мнения: 1 901
…. На всеки преглед би трябва да ви пускат сърцето на бебето, няма как да го сбъркате. Ами помоли следващия път да го чуеш.

Общи условия

Активация на акаунт