Можете ли да опишете отиващата си година с една дума?

  • 21 106
  • 264
  •   1
Отговори
# 240
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 342
успешна

# 241
  • Португалия
  • Мнения: 4 194
Задоволителна.
Може да бъде и по- добре.
Но,мога да се пренастроя и за подобна.
Всичко зависи от приоритетите, от очакванията, от  самия живот в крайна сметка...

# 242
  • Мнения: 362
Преобръщаща... и:

Разтърсваща.
Стрес, неудовлетворение, гняв, слабост, рев, въртене в кръг, дилеми... изтощение. Смачкваща до точка на пречупване. Здравословен проблем, неясна диагноза, страх, лутане. Осъзнаване нужда от промяна. Трудно решение /бягство или смелост, още не знам/.
Осмисляне и време за мен. Нужда от преобръщане и ново начало, работа с мен за мен. Начертах пътя поне първи крачки, но изглежда трудно. Колебание дали ще устоя на страховете, чуждото влияние, близки семейство, стени бариери преразсъдъци... чувство, че предстои борба, с мен самата и не само.

Чувство за поредна житейски изгубена година. Така не искам да се повтаря.

Благодаря, че открих темата! RelievedSad

# 243
  • Мнения: 2 259
Благословена!

Поисках от Бога, повярвах и ми даде повече от колкото можех да си представя във всеки един момент и всяка една ситуация!

Работих много, не винаги виждах резултат веднага, но такъв все пак има!

 Благодарна, благодарна съм! Очаквам от следващата да е още по-хубава! Ще се срещна със сина си!

# 244
  • Мнения: 7 228
Промяна. Нов етап от живота ми.

# 245
  • Мнения: 599
Пълна промяна

# 246
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 608
Имаше и хубаво и лошо, възход и падение, край и ново начало. Важното е, че запазих надеждата и посоката.
Остават по-малко от 2 часа до настъпването на новата 2024 - та година. Да я посрещнем и изживеем в здраве и любов!!! 🙂🙏👍

# 247
  • Мнения: 10 693
За 2022 г. написах, че е спечелена. От гадната болест.
Вече мога да напиша, че и 2023 я спечелихме, макар че имаше много дни, в които не вярвах, че ще успеем.
Нека има здраве във всеки дом. Другото са бели кахъри.

# 248
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 479
Спокойна.

# 249
  • Los Angeles CA
  • Мнения: 540
Успешна!

# 250
  • Мнения: 2 631
Задълбочаване.

В смисъл на: достигнах до корена на някои дългогодишни проблеми, открих нови, които преди не съм виждала, разреших стари. Намерих ключа към затворени за мен врати. Реално 2023 наистина за мен беше изцяло свързана с това. Задълбочих се в себе си и собствените си теми, почти във всяка сфера на живота разреших по една дългогодишна ,,гатанка", която ми пречеше да се развивам или да получа душевен мир. Такова задълбочаване и откриване на себе си пред себе си ми донесе и доста болка, но само за момент. Като синоним бих казала и ,,пречистване". Интересното е, че 2023 започна още от 1ви януари с невероятно желание за промяна и изхвърляне на ненужните вещи вкъщи. Изхвърлих/дарих толкова много дрехи, вещи, че и мебели и пренаредих, организирах всичко до най-малкия детайл. Промених изцяло дома си-с това чисто прагматично желание започна и промяната в мен. Реално съм имала нужда от промяна в съзнанието си и настройката си, която се е манифестирала първично в този проект.

С течение на годината се задълбах и вглъбих в мислите, целите си, настройката си към живота кактоникога досега. Какво искам да постигна? Коя съм аз? Къде са грешките ми? Какви са връзките ми с хората? И не ми даде мира душата ми докато не достигнах до много отговори.

Тази година започвам на основата, изградена от предишната. Несъвършена естествено, но пренаредена. С много повече яснота и много повече мотивация за друго. Тази година започвам с неутолимото желание да живея по-,,функционално". Днес, в този момент да давам най-доброто от себе си, да запазя целта без тя да се сгромоли върху мен като непреодолима тежест. Да поддържам momentum. Да се вглъбя в действието и да се доверя на процеса. С повече хъс за целенасочен труд, с по-малко вещи, по-малко суета, повече душевен мир. И повече вяра в себе си.

Последна редакция: пн, 01 яну 2024, 11:37 от snowwhite12

# 251
  • Мнения: 7 416
Спокойна и успешна.

# 252
  • Мнения: 1 463
Адреналин

# 253
# 254
  • Пловдив
  • Мнения: 1 385
Ужасна!

Общи условия

Активация на акаунт