Работа, заплата, предизвестие и празници!

  • 2 629
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Здравейте мили ХОРА!
Казам се Николета и съм на 21, но тъй като съм нова (тук) и без опит ще бъда кратка!
Аз съм в много особенна ситуация имам проблем с работодателя си , но да започна от самото начало!
Помолих шефа си да почивам за празниците като не исках всички, а само най-важните за мен 24, 25 и 31, но той се спече (само да отбележа карам предизвестие), и ми каза, че видиш ли няма как да стане, след като му казах, че искам Да напусна и му казах че имаме проблеми поради които ни се налага да се върна и на село и няма да имам транспорт ми каза ами оправяй се.. 😂 🤐🤕
И сега вече си показа и керливите ризи като ми каза, че не си знам правата и че видиш ли не е вярно, че няма смисъл от предизвестие ПРЕДИ 6 месеца работени, той стой твърдо зад това, че няма значение имам ли 6 пълни работени месеца аз съм длъжна да имам предизвестие (след като той беше човека който ми бавеше договора и не ме осигуряваш 1вия месец)!
Сега му казах, че ако аз не почивам на исканите идни от мен дни напускам и няма да спазя уговорката за предизвестието!
Даже ме заплаши, че  няма да ми плати.
Не е единичен случай някой да изреве от него , че не е дал заплата, че заплашва или просто лъже!


Искам да зная нужно ли е предизвестие преди 5ти- 6ти месец работен или не?
Какъв съвет бихте ми дали?
И вие как бихте постъпили?
Моля ви, СПЕШНО имам нужда от
ПОМОЩ 🆘!
Благодаря предварително, бъдете здрави, обичани и щастливи!


ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!
#ЛЮБОВ #ЗДРАВЕ #Помощ #СПЕШНО

# 1
  • Мнения: 12 725
Нали имаш писмен договор? Там какво пише за изпитателен срок и прекратяване на трудовия договор?

# 2
  • София
  • Мнения: 28 467
Поведението ти е доста некоректно.
И да, виж си договора.

# 3
  • Мнения: X
Договорът предполагам, че е подписан в полза на работодателя. Би трябвало да си отработиш предизвестието. Ако не го отработиш, тогава имаш неустойка - ти дължиш една заплата на работодателя си.

Той не е длъжен да ти дава почивка на Коледа, ако си планирана да работиш. Тогава трябва да ти плати двойно.

# 4
  • Мнения: 12 725
А също виж какво ти е работното време, как се работи или не се работи през почивните и празнични дни. На график ли си или какво, та работиш на официални празници?

# 5
  • Марс
  • Мнения: 615
Ние няма как да знаем какво пише в договора ти, но най-вероятно е полза на работодателя. Прочети какво си подписала и следващия път по-внимаателно. Това означава, че преди да направиш 6 месеца той може да те изгони от днес за утре по всяко време, но ти от твоя страна ако искаш да си тръгнеш трябва да пуснеш писмено предизвестие и да го отработиш. За празниците няма какво да се направи ако той не те пуска, законово ти си отработваш предизвестието.

# 6
  • Мнения: 4
Нали имаш писмен договор? Там какво пише за изпитателен срок и прекратяване на трудовия договор?


Не ми го е дал само се върти,    аз  работя за него от  4 Месеца и все още нямам документа(договора)!

# 7
  • Марс
  • Мнения: 615
Ако не си подписвала нищо и в НАП нямаш заведен договор, можеш да провериш с ПИК,дали не ти се води стаж, следователно работиш на черно и можеш да си тръгнеш на секундата. Но, да, няма да ти плати вероятно, ако е такъв случая. Ти няма да се водиш редовен работник със стаж и осигуровки. Не ти  ли светна лампичката, че нямаш договор?

# 8
  • Мнения: 4
Поведението ти е доста некоректно.
И да, виж си договора.
Благодаря ви, но не  какво разбирате под некоректно...
Графика се прави ден за ден!
Значи  неизплатените заплати и заплахите са коректно отношение!
Аз работя на 12 часа, а той казва че ме осигурява на 8 и извънредните не ми се плащат!

# 9
  • Мнения: 8 225
Aз пък не разбрах въпроса.
Нямаш договор но работиш, искал три почивни дни. Но ако не ти ги дадат ти си тръгваш а работодателя не ти ги плаща. Къде точно е проблема?

# 10
  • Мнения: 4
Aз пък не разбрах въпроса.
Нямаш договор но работиш, искал три почивни дни. Но ако не ти ги дадат ти си тръгваш а работодателя не ти ги плаща. Къде точно е проблема?
Проблема е че ме заплашва че това ще е най-малкият ми проблем и попитах предизвестие може ли  и трябва ли да се  пусне преди 6 месец? 🤔
Благодаря предварително! ❤️

# 11
  • Мнения: X
А въобще имаш ли договор? Като не си го виждала този договор, проверявала ли си дали съществува? Виж в НОИ дали те води на работа.

# 12
  • Мнения: 12 725
Първо разбери имаш ли договор.
Виж, както те посъветваха, с ПИК от НОИ как се водиш, имаш ли осигуровки.
И после пак пиши тук.
Няма ли в тази фирма някой човек, който се занимава с кадрите, да си искаш договора? Не си ли подписвала нещо? Заплатата на ръка ли ти дават, или ти превеждат по сметка? На ведомост подписваш ли се, ако получаваш пари на ръка?

# 13
  • Мнения: 31 565
Нали имаш писмен договор? Там какво пише за изпитателен срок и прекратяване на трудовия договор?


Не ми го е дал само се върти,    аз  работя за него от  4 Месеца и все още нямам документа(договора)!

Като нямаш документи защо е темата?
Просто си тръгни.
И оттук насетне се започва работа при подписан договор. Да си знаеш.
И с жалки фирми, които бавят заплати не се занимавай повече.

# 14
  • Другата България
  • Мнения: 37 139
Aз пък не разбрах въпроса.
Нямаш договор но работиш, искал три почивни дни. Но ако не ти ги дадат ти си тръгваш а работодателя не ти ги плаща. Къде точно е проблема?
Проблема е че ме заплашва че това ще е най-малкият ми проблем и попитах предизвестие може ли  и трябва ли да се  пусне преди 6 месец? 🤔
Благодаря предварително! ❤️
Може. Има различни срокове на предизвестието в зависимост от вида на трудовия договор.
При трудов договор за неопределено време срокът може да бъде 30 дни, 2 или 3 месеца (срокът на предизвестието не може да бъде повече от 3 месеца);
При срочен трудов договор срокът на предизвестието е 3 месеца, но не повече от остатъка на срока на договора /т.е. ако решиш да прекратиш трудовия си договор 2 месеца преди той да изтече, то толкова ще бъде и предизвестието ти/.
Има и трета опция. Ако си в изпитателен срок, който е уговорен в твоя полза, можеш да напуснеш без предизвестие.

Само че ти доколкото разбирам не знаеш/нямаш трудов договор. В такъв случай въпросът ти се обезмисля. Можеш да си тръгнеш във всеки един момент.

Общи условия

Активация на акаунт