За пореден път мама дрешките брои, кога ли ЯНУАРЧЕ ще се появи Тема 5

  • 34 016
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 495
При  нас нещата много гадно се закучиха. Тъкмо оправихме деня и нощта, бебка почна да спи нощем, коликите са все още толкова ужасни, но...баткото докара вирус със сополи и малката също лепна. От 2 дни е със запушен нос и мрънкаща. Слава Богу яде и не е вдигала темп, но аз се раздирам от мъка да гледам такова малко бебе болно. Смуча с помпата и слагам морска вода. Много ми е притеснено, но док каза, че минава за няколко дни. Някой минал през това? Притеснява ме, че почна толкова рано с болестите...

# 721
  • Мнения: 310
При  нас нещата много гадно се закучиха. Тъкмо оправихме деня и нощта, бебка почна да спи нощем, коликите са все още толкова ужасни, но...баткото докара вирус със сополи и малката също лепна. От 2 дни е със запушен нос и мрънкаща. Слава Богу яде и не е вдигала темп, но аз се раздирам от мъка да гледам такова малко бебе болно. Смуча с помпата и слагам морска вода. Много ми е притеснено, но док каза, че минава за няколко дни. Някой минал през това? Притеснява ме, че почна толкова рано с болестите...
Колко време след баткото се разболя бебе? Вкъщи и аз и баткото сме настинали. Аз съм с маска , но неотлъчно съм до него.

# 722
  • Мнения: 265
При  нас нещата много гадно се закучиха. Тъкмо оправихме деня и нощта, бебка почна да спи нощем, коликите са все още толкова ужасни, но...баткото докара вирус със сополи и малката също лепна. От 2 дни е със запушен нос и мрънкаща. Слава Богу яде и не е вдигала темп, но аз се раздирам от мъка да гледам такова малко бебе болно.
Ние минахме през това, първо заразиха нас, после и бебето.. температура имаше само един ден, но дори и 38 е вече опасна за малко бебе. Приеха ни в болницата за 3 дена, прекарахме вързани за монитор... беше ужасно, за съжаление носът е на ден 16 още запушен. Днес бяхме на педиатър, отлагахме 2 пъти ваксината..нощем спим по 2-3 часа, яде по- малко..наистина тъжно за такова малко бебе..
Ние посрещнахме 8-ма седмица в болницата.

# 723
  • Мнения: 1 495
При  нас нещата много гадно се закучиха. Тъкмо оправихме деня и нощта, бебка почна да спи нощем, коликите са все още толкова ужасни, но...баткото докара вирус със сополи и малката също лепна. От 2 дни е със запушен нос и мрънкаща. Слава Богу яде и не е вдигала темп, но аз се раздирам от мъка да гледам такова малко бебе болно. Смуча с помпата и слагам морска вода. Много ми е притеснено, но док каза, че минава за няколко дни. Някой минал през това? Притеснява ме, че почна толкова рано с болестите...
Колко време след баткото се разболя бебе? Вкъщи и аз и баткото сме настинали. Аз съм с маска , но неотлъчно съм до него.
2-3 дни след това се разболя бебето.
Serenapotta, да помня вашия случай. Много неприятно наистина. Ние сме ден втори и за сега овладяваме положението, но съм на тръни да не вдигне температура. Надеждата ми е, че като я кърмя макар да сме на смесено хранене, по лесно ще се пребори.

# 724
  • Мнения: 265
При  нас нещата много гадно се закучиха. Тъкмо оправихме деня и нощта, бебка почна да спи нощем, коликите са все още толкова ужасни, но...баткото докара вирус със сополи и малката също лепна. От 2 дни е със запушен нос и мрънкаща. Слава Богу яде и не е вдигала темп, но аз се раздирам от мъка да гледам такова малко бебе болно. Смуча с помпата и слагам морска вода. Много ми е притеснено, но док каза, че минава за няколко дни. Някой минал през това? Притеснява ме, че почна толкова рано с болестите...

Serenapotta, да помня вашия случай. Много неприятно наистина. Ние сме ден втори и за сега овладяваме положението, но съм на тръни да не вдигне температура. Надеждата ми е, че като я кърмя макар да сме на смесено хранене, по лесно ще се пребори.

И аз смятам, че температурата спадна бързо заради кърмата. Особено ако и майката е образувала антитела...колкото и да е огромна машината ми за цедене, завлякох и нея в детското отделение..
При нас температурата се появи на 2-рия ден. Навивайте си алармата, защото бебетата, които са болни са изтощени и пропускат хранения, а е важно да се хидратират. Нашето го будехме насила...
Има и капки за нос за бебета, но са с краткотраен ефект и максимум 5 дена се слагат. При 38 и повече- директно на лекар...
Желая ви бързо оздравяване, защото е тежко преживяване, физически и психически ...😔
При нас бебчо се разболя 4- 5 дена след нас.

# 725
  • Мнения: 2 739
Моето бебче от 3 дни е с хриптящ нос, слагам физ. разтвор, киха, но пак има сополки, а досега не сън чистила с аспиратор за нос.
Дано да не е лепнал вивус, как да разбера?
Освен това вчера почти цял ден спа, яде малко.
Може ли да ми препоръчате аспиратор за носа или как чистите  вие?

# 726
  • Мнения: 265
Моето бебче от 3 дни е с хриптящ нос, слагам физ. разтвор, киха, но пак има сополки, а досега не сън чистила с аспиратор за нос.
Дано да не е лепнал вивус, как да разбера?
Освен това вчера почти цял ден спа, яде малко.
Може ли да ми препоръчате аспиратор за носа или как чистите  вие?

Взема се секрет от носа, при нас също тестваха и урината. Има един вирус, който е по- опасен за бебетата. Като цяло поне тук, при липса на температура над 38С не се правят изследвания.
Аспираторът помага много, особено при гъсти сополи, които иначе се превръщат в инкубатор за бактерии в нослетата.

# 727
  • Мнения: 321
Eliza, как сте? Другите мами и бебчовци? Ние, заради мъглата още не сме излезли и малката нервничи 😅
Ако на някоя от вас й е близо Ринг мол, може да се видим като се оправи времето 😊

# 728
  • Мнения: 257
Моята бебонка е болна нещо. Изгуби си гласа, като плаче звучи супер прегракнало и жално. ВОдихме я на лекар, прегледаха я и казаха да я наблюдаваме. Нищо не и изписаха.
Тя си е жизнена, яде си но звучи като малко гардже. Много е жална:(Някакви идеи как да и помогна с домашни средства?

Утре трябва да я водим на имунизации, но май ще ги отложа, че се притеснявам.

Вие как ссте? Почнахте ли с ваксинациите вече?

# 729
  • Мнения: 321
Нашите ваксини са на 09.03, ако е здрава де. Мислим да сложим и ротавирусната, когото и да съм питала от моите познати, които са я сложили на бебенцата си, казват, че е нямало странични ефекти.
Алексче, дано не е сериозно, че и при малката понякога преграква и се притеснявам дали не е нещо вирусно..

Последна редакция: вт, 28 фев 2023, 12:24 от bonbolini

# 730
  • Мнения: 5 138
Алексче, от рев ли е прегракнала? Във Фб четох, че при някои дечица става така покрай големите истерии и се оправя от самосебе си.

От неделя насам се каня да пиша, ама ей на Simple Smile
Мина четенето на молитва за 40дни. Голяма пародия, човека си мънкаше под носа, изчете 5 страници за норматив и туй то. Не че се оплаквам, предполагам е нормално. После отидохме на гости (така трябвало Rolling Eyes). Майката на ММ някак успя да изтърпи детето по голи крачета 10-15 минути Joy Впечатлена съм от нея Blush

От вчера на зверчето му е запушено каналче на очето :/ Хем чистим с ФР, хем ме е шубе от толкова чистене да не ѝ протрием кожата :/

Ииии точно на 40 дни си даде първата хубава социална усмивка Simple Smile Поне ѝ ги помня лесно - главата вдигната и пъпче на месец Grinning

Сега се подготвям психически за събирането с женската рода в неделя... За подписването есента избегнахме събирането на двете роди, но сега няма да ми се размине. Като се вземе предвид, че тия езически ритуали всеки ги знае посвоему изобщо не тръпна в очакване Expressionless Което ме подсеща, че трябва да си купя бяла кърпа Joy

Започнах си упражненията по малко, хубавото е, че дори да се замотся мога и вечер в леглото да ги направя, което си е бонус Simple Smile

# 731
  • София
  • Мнения: 333
Нашето бебенце удари 6кг на месец и половина, огромен е, тежи ми вече не мога да го мия на чешмата след акане. Усмихва се яко, има тръпчинки, едвам се виждат от бузите, но са там Simple Smile
Но имам въпрос има ли сред мами чиито бебоци не се хранят през 3 часа, а през повече? Никола от 3-4 дни изобщо не пие АМ като му давам, яде през 3:30часа-4 часа.

# 732
  • Мнения: 5 138
Моето яде през колкото реши Joy Понякога през 2ч, понякога през 3, през 3 и половина, нощем понякога през 4. Слушам я дали плаче за храна и давам, не гледам много-много часовника. Вечер, когато е нещастна се случва и през час и половина.

# 733
  • Мнения: 1 293
Нашето бебенце удари 6кг на месец и половина, огромен е, тежи ми вече не мога да го мия на чешмата след акане. Усмихва се яко, има тръпчинки, едвам се виждат от бузите, но са там Simple Smile
Но имам въпрос има ли сред мами чиито бебоци не се хранят през 3 часа, а през повече? Никола от 3-4 дни изобщо не пие АМ като му давам, яде през 3:30часа-4 часа.

Моята на 2м е с 5 хранения за 24ч. На Месец и половина беше през 4часа съответно 6 хранения и за няколко дни минахме на 5 хранения.

# 734
  • Мнения: 1 495
Bonbolini, по-добре сме. Някакъв кофти вирус донесе баткото и прехвърли на бебка, после и на нас с ММ. Слава Богу дали , защото и аз се разболях, но явно с кърмата й предавам антитела и тя се пооправи. Имаше предимно сополи 2 дни, после едното й око почна да сълзи, но с компреси от лайка и това отмина.
Бебка вечер си спи с две събуждания за хранене - в 1ч и в 5.30ч. На един месец е. През деня обаче не успява да заспи сама и трябва аз да я приспивам на ръце. Твърде малка е , за да я уча сама да заспива след като не може и явно има нужда от мама.
nananana999, как стана преминаването ви от 7 на 6 хранения? Ние сме на 1 месец и е много рано за 6 хранения, сега сме на 7, но си мисля,че средата на другия месец , храненето в 12-1ч през нощта би трябвало да отпадне, но си чакам тя сама да си го премахне?
Ние сме на смесено хранене, като предимно яде АМ, кърмата ми е малко, но колкото имам си е нейна. Притеснява ме, че за 1 месец е наддала 1 кг, което е много. Давам й вит Д, но синът ми навремето заради подобно бързо наддаване имаше риск от развитие на рахит.

Общи условия

Активация на акаунт